REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Wiele osób na myśl wakacji z niemowlakiem woli urlop przełożyć przynajmniej na kolejny rok, gdy dziecko będzie już większe. Jednak wcale taki wyjazd nie musi okazać się nieudany, wystarczy tylko odpowiednio się do niego przygotować. O czym należy pamiętać, planując wakacje z niemowlakiem?

  Pamiętaj, by sprawdzić stan fotelika samochodowego i przećwiczyć jego montaż, pamiętaj o przerwach w czasie podróży

  Przed podróżą trzeba zadbać o odpowiedni fotelik samochodowy. Zakładamy, że już masz go zakupiony, zatem sprawdź, czy działa, jak należy, czy nie masz problemu z jego wpięciem. Jeżeli przydarzyła Ci się jakakolwiek stłuczka, to lepiej od razu wymień fotelik na nowy. Foteliki z bazą typu ISOFIX są łatwiejsze w montażu, zwłaszcza jeśli wyposażone są w dodatkową sygnalizację informującą o prawidłowym montażu. Oczywiście foteliki mocowane przy użyciu pasów bezpieczeństwa są tak samo bezpieczne, pod warunkiem że montaż jest prawidłowy. Pamiętaj, by już w czasie podróży robić przerwy. Niemowlak nie może podróżować bez przerwy dłużej niż 2 godziny. Najlepiej rób w trasie przerwy co godzinę. Jeszcze lepiej, jeśli wybierzesz na urlop bliższe miejsce. Możesz też zdecydować się na lot samolotem, jednak pamiętaj, że wtedy twój fotelik musi być dostosowany także do lotów, zatem sprawdź to przed wyjazdem. Pamiętaj też, że ograniczenie dotyczące wnoszenia płynów na pokład nie dotyczy mleka dla dziecka.

  Koniecznie zabierz kogoś ze sobą, jeśli to Ty będziesz prowadzić samochód

  Jeżeli wybierasz się samochodem, to koniecznie zadbaj, by dziecko miało dodatkowego kompana w czasie podróży, który będzie umilał mu czas, strojąc miny, czytając książeczki i uspokajając. Oczywiście dobrze, jeśli zarówno Ty, jak i osoba, z którą jedziesz, macie prawo jazdy, bo wtedy możecie się wymieniać w dłuższej podróży. Niemowlę jeszcze nie będzie zainteresowane tabletem czy smartfonem i nie warto go do tego zachęcać tak szybko. Zadbanie o jego komfort i rozrywkę będzie trudniejsze, ale na pewno sobie poradzisz. Pomocne mogą być też postoje i zmiana otoczenia, czy spacer co pewien czas.

  Weź ze sobą łóżeczko turystyczne, ale wcześniej sprawdź, czy nie jest dostępne w miejscu, gdzie się udajesz

  Wiele pensjonatów i hoteli jest przygotowanych na przyjazd małych dzieci. W związku z tym wypożyczają zarówno wanienki, jak i łóżeczka dla niemowląt. Upewnij się jednak czy rzeczywiście akcesoria będą dostępne. Nie możesz brać ze sobą zbyt wiele bagażu, więc lepiej wybierz taką lokalizację, gdzie dodatkowe udogodnienia będą w pakiecie. Oczywiście ewentualnie łóżeczko turystyczne możesz wziąć ze sobą, pamiętaj jednak, by wybrać model, który zajmuje jak najmniej miejsca po złożeniu. Dzięki temu zmieści się w bagażniku razem z walizkami.

  Spakuj wszystkie niezbędne rzeczy do podręcznej torby i walizki i pamiętaj o kremie z filtrem i czapeczce dla maluszka!

  Poza walizką z rzeczami potrzebna Ci będzie także torba podręczna. Do niej spakujesz pampersy, środki czystości, a nawet słoiczki z jedzeniem. Wszystko, co przyda Ci się w czasie podróży, musi tam być. Oczywiście włożysz tam również ubranko na zmianę, czapeczkę chroniącą przed słońcem dla maluszka, a także krem z filtrem. Mimo że będziesz chronić dziecko przed słońcem i tak musi być nasmarowane kremem. W walizce podróżnej znajdą się także ręczniki dla niemowląt. Mimo że wiele hoteli je zapewnia, to jednak możesz wziąć je z domu, bo wszelkie znane tekstylia budzą dziecięce poczucie bezpieczeństwa w miejscu, którego nie zna. Ręczniki niemowlęce wykonane z bawełny i włókna bambusowego świetnie się sprawdzą, gdyż szybko schną i neutralizują drobnoustroje. Najlepsze ręczniki dla niemowląt znajdziecie pod tym linkiem: https://mojswiatdziecka.pl/reczniki-dla-niemowlat

  Zrezygnuj z długich wycieczek i przestrzegaj rytmu dnia niemowlaka

  Pamiętaj, że długie wycieczki z niemowlakiem, zwłaszcza gdy jest bardzo ciepło, są niewskazane. Unikaj też bardzo zatłoczonych miejsc, bo to może wywoływać w dziecku stres, a co za tym idzie także płacz. Wybierz miejsce mniej uczęszczane przez turystów, gdzie dziecko będzie spokojniejsze. Pamiętaj o przestrzeganiu rytmu dnia, czyli snu i godzin posiłków. Powinny być w miarę możliwości o tych samych porach co w domu.

  Artykuł załadowany: 0.4249 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022