REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2021 - 31.08.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Zamknięcie placówek edukacyjnych i pozbawienie dzieci możliwości nauki w szkole, spowodowane pandemią koronawirusa, było bezprecedensową sytuacją, która wpłynęła nie tylko na efekty nauczania, ale doprowadziła też do ograniczenia kontaktów społecznych oraz wywarła negatywny wpływ na rozwój emocjonalny i społeczny dzieci.

  Polscy uczniowie spędzili rekordową liczbę dni pracując w modelu edukacji zdalnej i zdaniem ekspertów, długotrwała izolacja, ograniczenie kontaktów z rówieśnikami oraz zawieszenie większości zajęć pozalekcyjnych spowodowały u najmłodszych znaczny spadek kompetencji grafomotorycznych i umiejętności ruchowych. Ograniczyły też możliwość rozwijania niezwykle ważnych kompetencji społecznych.

  Po trudnym pandemicznym roku wielu rodziców zastanawia się więc, jak zorganizować dzieciom wakacje, by wypoczęły, oderwały się od ekranów, a zarazem nadrobiły zaległości edukacyjne i społeczne, powstałe w okresie lockdownu. Z myślą o uczniach szkół podstawowych szkoła językowa Sokrates przygotowała stacjonarne warsztaty wakacyjne Young Explorers, które powstały jako alternatywa do standardowych kursów i możliwość nadrobienia covidowych zaległości towarzyskich i edukacyjnych.

  - Lato to wyjątkowy czas, kiedy dzieci chcą odpocząć od podręczników i formalnej nauki w ławkach szkolnych - podkreśla Magdalena Rowecka, dyrektor szkoły. - Dlatego na naszych zajęciach nauczyciele pracują z wykorzystaniem metody, która opiera się na praktycznym wykorzystaniu języka oraz skupia się na naturalnej dla dzieci potrzebie zabawy, interakcji z rówieśnikami oraz poznawania otaczającego je świata - dodaje.

  - Nasze warsztaty nie koncentrują się na gramatyce i formalnych aspektach języka, ale są nastawione na odkrywanie, eksplorowanie oraz zdobywanie wiedzy o świecie – mówi Ela Borowiec, koordynator kursów dla dzieci i autorka koncepcji warsztatów wakacyjnych w Sokratesie.

  Nie będziemy więc stopniować przymiotników według zasad gramatycznych, ale porównamy szczyty górskie, rzeki czy kontynenty. Dzieci nie tylko dowiedzą się, że Anglicy piją herbatkę z mlekiem, ale sami taką zaparzą i wypiją podczas małego angielskiego ‘przyjęcia’ - dodaje.

  W minionych latach największą popularnością cieszyły się w Sokratesie warsztaty związane z tematyką, którą dzieci bardzo lubią, a w szkole zwykle brakuje na to czasu. 

  - Dlatego w każde wakacje poznajemy kraje anglojęzyczne, odkrywamy tajemnice Wszechświata i stajemy się Superbohaterami.  Poznajemy świat, tradycje i kulturę poprzez angażujące projekty, gry i zabawę, a przy okazji w naturalny sposób używamy języka angielskiego jako narzędzia komunikacji - mówi Ela Borowiec.

  - Nauczyciele mogą również wykorzystać swoją kreatywność, na bieżąco reagować na potrzeby i preferencje dzieci i mają swobodę w doborze i przygotowaniu materiałów, aby zajęcia były jak najlepiej dopasowane do indywidualnych zainteresowań uczestników - zwraca uwagę Magdalena Rowecka. 

  - W czasie zajęć dzieci nie siedzą w ławkach, ale pracują wspólnie - w grupach oraz parach. Dla dzieci te zajęcia są odskocznią od typowych lekcji i w czasie zajęć mogą wykorzystać w praktyce już nabyte umiejętności, a także nauczyć się czegoś nowego. Dodatkowo, dobra atmosfera i dużo zabawy budują pozytywną motywację do nauki - nawet dla najbardziej zniechęconych do szkoły uczniów. Niewątpliwie pozytywem są również relacje budowane między uczestnikami naszych warsztatów, którzy poprzez grupową pracę nad projektami i spędzany wspólnie czas budują więzi i zaprzyjaźniają się z grupą rówieśniczą - mówi dyrektor szkoły.

  W ostatnim tygodniu wakacji Sokrates zaprasza również na warsztaty Back2School, które zostały tak pomyślane, aby w spokojnej i trochę leniwej jeszcze atmosferze przygotować dzieci do powrotu do szkoły i w formie zabawy powtórzyć i utrwalić potrzebne słownictwo oraz zwroty, aby po rozpoczęciu roku szkolnego czuły się pewnie w czasie zajęć języka angielskiego.  

  Tygodniowe warsztaty Young Explorers będą organizowane w okresie całych wakacji w odpowiednio dobranych grupach wiekowych. Więcej informacji na stronie: https://tesokrates.com.pl/aktualnosci/wakacyjne-warsztaty-dla-dzieci-young-explorers

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.414 sekundy
  REKLAMAA2-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021