REKLAMAA1-FortSluzew-21-01----31-01-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  REKLAMA

  Po raz siódmy ursynowskie podstawówki przystąpią do konkursu „Ursynowska Ekoliga”. Walka odbędzie się w kategorii ciężkiej: kto zbierze więcej ton surowców wtórnych. Pierwsza zbiórka już po feriach.

  Ponad 35 ton makulatury, 350 kg szkła i 120 kg puszek aluminiowych – to wynik ubiegłorocznej rywalizacji. Klasowi zwycięzcy konkursu - klasa 3c z SP 310, byli najlepsi drugi rok z rzędu. Zostali nagrodzeni wycieczką do Puszczy Białowieskiej.

  Konkurs polega na przeprowadzeniu zbiórki surowców wtórnych, takich jak: makulatura, szkło opakowaniowe oraz puszki aluminiowe i przekazaniu ich do recyklingu. Celem akcji jest upowszechnianie wiedzy o konieczności segregowania odpadów, rozwijanie świadomości i wrażliwości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców Ursynowa.

  Chętnych do wzięcia udziału w tegorocznej edycji nie brakowało, zgłosiło się 9 szkół podstawowych z Ursynowa: SP nr 16 (ul. Wilczy Dół 4), SP nr 81 (ul. Puszczyka 6), SP nr 310 (ul. Hawajska 7), SP nr 313 (ul. Cybisa 1), SP nr 318 (ul. Teligi 3), SP nr 323 (ul. Hirszfelda 11), SP nr 330 (ul. Mandarynki 1), SP nr 336 (ul. Małcużyńskiego 4) i SP nr 343 (ul. Kopcińskiego 7).

  - Pomysł jest świetny, ale istotna jest też organizacja na miejscu, w szkole – mówi mama jednego z uczniów z SP 81. - Potrzebny jest dobry koordynator, który dopilnuje, żeby wszystko zważyć i spisywać, żeby nie było później niejasności – tłumaczy.

  Pierwszy z czterech odbiorów surowców ze szkół rozpocznie się po feriach (w dniach od 5 do 28 lutego), warto więc już teraz zacząć przygotowania. Uroczyste zakończenie konkursu przewidziane jest, jak co roku, w czerwcu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.22 sekundy
  REKLAMA