REKLAMAA1_AUCHANDirect_od_12-03_do_13-04-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Tak wygląda elewacja po spotkaniu z grupką wandali

  Tak wygląda elewacja po spotkaniu z grupką wandali (MZ)

  REKLAMA

  Pojawiają się najczęściej popołudniami oraz w weekendy. Piją, a potem dają upust swoim "talentom grafficiarskim". Wandale po raz kolejny zdewastowali elewację przedszkola przy Kajakowej. - Nie wiemy już co robić, bo to trwa od dwóch lat - martwi się dyrektorka placówki.

  Porysowane i zamalowane bazgrołami okna, powyrywane płaty świeżo odnowionej elewacji, zniszczone drzwi. Budynek przedszkola nr 79 przy ul. Kajakowej od strony boisk gimnazjum wygląda jak po przejściu huraganu. Zaciszne miejsce, od strony boisk gimnazjalnych, upatrzyli sobie młodzi ludzie, którzy spożywają alkohol i dają upust swojej radosnej twórczości.

  - Te grupki zbierają się zazwyczaj późnym popołudniem - mówi Marzena Zientara, matka dziecka, które uczęszcza do przedszkola na Kajakowej.

  Do kolejnej dewastacji doszło w ostatni weekend, gdy przedszkole i pobliskie gimnazjum nie pracują. 

  - Już kolejny raz będziemy musieli odnawiać elewację i czyścić okna, parapety. Dewastacje powtarzają się co najmniej od 2 lat - mówi Anna Deptuła, dyrektorka przedszkola. - Nie dalej jak wczoraj znów wzywałam straż miejską.

  Naprawienie szkód, w tym odnowienie kilku metrów kwadratowych elewacji będzie kosztowało ok. 10 tys. złotych. Zapłaci po raz kolejny podatnik. Przedszkole finansuje je z puli remontowej, jaką dostaje od dzielnicy. - Ale ile razy można w końcu odnawiać elewację! - mówi Deptuła. - Obawiamy się, że latem to się nasiili - dodaje.

  Problem regularnie zgłaszany jest nie tylko strażnikom, ale też policji. Zawsze kończy się na przyjeździe funkcjonariuszy, zeznaniach i obietnicy pomocy. Po czym... wandale znów się zbierają i znów niszczą budynek przedszkola. Jutro ma dojść do kolejnego spotkania z dzielnicowym. Do sprawy zatem powrócimy, gdy uzyskamy stanowisko Straży Miejskiej i policji w tej sprawie.

  Na razie przedszkole wygląda tak:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kednez 4 10 miesięcy temuocena: 88% 

   I znów dzielni milicjanci i strażnicy miejscy nie znają tematu... Zapewne zajęci są robieniem konfetti i czyszczeniem dywanu dla swego zwierzchnika. KPINA.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Danuta 3 10 miesięcy temuocena: 13% 

   Panu Błaszczakowi to możesz co najwyżej buty pastować! Weźcie się lepiej za wychowanie swoich pociech, zamiast w tych marszach kodowskich ciągle łazić!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeeew 2 10 miesięcy temuocena: 80% 

   Plaszczakiem to sobie prezesina buty czyści. Odejdź od radyjka toruńskiego, obetrzyj pianę z pyszczka i wyjdź na spacer (nie na miesięcznie tylko, bo tam u was zbyt wiele jadu torbo). To twoje wnuki z 500+ dają upust wolskim emocjom, które twój parchaty guru tak pielęgnuje...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bob 1 10 miesięcy temuocena: 71% 

   ot policja i sm, nadają się tylko do siedzenia za biurkami, tudzież do wlepiania mandatów co spokojniejszym ludziom, grupki pijaczków to już nie dla nich.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1221 sekundy
  REKLAMA