REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 lipca 2020, 10:43 komentarzy 8

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Po lunecie na Kopie Cwila został tylko kikut

  Po lunecie na Kopie Cwila został tylko kikut (SK)

  W październiku 2018 roku na szczycie Kopy Cwila zamontowano widokową lunetę panoramiczną. Był to projekt z budżetu partycypacyjnego, który zagłosowało prawie 2 tys. osób. Lunetę zniszczyli wandale - i jak zapowiada ratusz - nie wróci już ona na Kopę. Wandale kontra obywatele 1:0.

  W dzień można było podziwiać malowniczy krajobraz Doliny Służewieckiej, a w nocy gwiaździste niebo. Ale tylko przez nieco ponad 8 miesięcy. Później się skończyło i już nie wróci. Mowa o lunecie panoramicznej postawionej na Kopie Cwila w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego. Dziś straszy po niej kikut podstawy. Co się stało?

  - Luneta została zdewastowana przez wandali podczas Dni Ursynowa w 2019 roku - mówi Grażyna Nogowska-Bielejewska z ursynowskiego ratusza.

  Po kilku dniach pracownicy firmy zajmującej się konserwacją obiektu odnaleźli połamane części lunety w krzewach w parku Romana Kozłowskiego. Stan techniczny odnalezionych części lunety nie pozwalał jednak na dokonanie jej naprawy i ponowny montaż.

  Wandale na dobre wygrali pojedynek z obywatelami. Jak się okazuje urząd zupełnie zrezygnował z ponownej instalacji urządzenia na szycie Kopy Cwila.

  - Nie planujemy zakupu i montażu nowej lunety w tej lokalizacji, z uwagi na duże prawdopodobieństwo ponownego jej zniszczenia. Teren parku nie jest monitorowany - dodaje zastępczyni rzecznika ratusza.

  Na lunetę, która wzbogacała przyjemność przebywania na szczycie Kopcy Cwila, wydano ok. 7 tys. złotych. Na projekt zagłosowało blisko 2 tys. osób.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 37

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 18
   WKURZONY
  • 13
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Balbina 8 3 miesiące temuocena: 100% 

   Taka lorneta to atrakcją jest. Już tam się nie doszukujmy błędnego zagospodarowania w celu podglądania. Muszę odetchnąć.to dla Nas jest. Dla ludzi z Ursynowa. Dla społeczeństwa - dla użytku wszystkich. Dziwi mnie iż jeszcze są męty co niszczą co poppadnie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~erykantykleryk 7 3 miesiące temuocena: 43% 

   Nie wandalizm a idiotyzm. Idiotyzm idei budżetu obywatelskiego. W jaki to sposób życie nas mieszkańców jest lepsze dzięki potańcówką w Powsinie, ławkom solarnym i lunetom do oglądania prania w blokach na Końskim Jarze? Brakuje karetek, brakuje latarni, brakuje patroli Policji i Straży Miejskiej. Na Stokłosach menele zaczepiają ludzi od chyba 10 lat i co? Nie da się. Przejście podziemne pod Jastrzębowskiego to kloaka dla narkomanów - nie da się. Darmowe zajęcia dla dzieci w osiedlowych Domach Kultury - nie da się. Po prostu nie da się. Za to mogę se Smartfona podładować na ławeczce. Super.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 6 3 miesiące temuocena: 95% 

   W jaki sposób likwidacja budżetu obywatelskiego mogłaby pomóc w zwiększeniu patroli policji? (gestia ułaskawionego ministra z zarzutami) W jaki sposób likwidacja budżetu obywatelskiego mogłaby pomóc w liczbie karetek? (gestia geszefciarza szumowskiego) W jaki sposób likwidacja budżetu obywatelskiego mogłaby pomóc w stawianiu latarni? (róóóżne resorty od dzielniy po ratusz m.stołecznego i GDDKIA podległej pod kolejnego ministra-sinistra) Uważam że jest miejsce na inicjatywy fajne i "na ciepłą wodę w kranie". A co do lunety, to sorry .. jakie dzieci wychowanie taki ludu zachowanie. Skorupka nasiąknęła i trąciła.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 5 3 miesiące temuocena: 80% 

   Mieszasz różne instytucje niezależne od siebie i różne budżety. W ogóle nie rozumiesz funkcjonowania otaczającego cię świata. To jest smutne, że ludzie niewiele wiedzą o swoim mieście. Tym bardziej są podatni na manipulacje.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~voonooo 4 3 miesiące temuocena: 57% 

   Fakt, że pomieszał różne budżety. Natomiast ma trochę racji. Gdyby budżet obywatelski nie funkcjonował to pieniądze które są wydatkowane w jego ramach zostałyby w dzielnicy. Można byłoby je wydać na inne potrzeby. Lub zostawić je w ramach budżetu miasta. A więc np. latarnie, domy kultury, Straż Miejska. To z przepisów prawa wynika, jak dzielone są pieniądze i na jakie budżety. Ale nie jest to dane raz na zawsze.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 3 3 miesiące temuocena: 100% 

   voonoo, pomimo że uważam część pomysłów za idiotyczne, to jest to część samostanowienia i realna możliwość wyboru celu inwestycji. W skali budżetu to są grosze, ale czasem te grosze mogą być wydane na czyjś pomysł poparty przez innych. To trochę jak kieszonkowe dawane dzieciom - rodzice zapewniają byt, a dzieci mają szansę wydać je na swoje potrzeby.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Voonooo 2 3 miesiące temuocena: 80% 

   @Boom rozumiem ideę budżetu obywatelskiego i jej nie neguję. To co napisałeś to prawda. Ale każdy ma prawo do swoich ocen. Osobiście uważam sposób wyłaniania zwycięskich projektów za bezsensowny. Większość z nich uważam za zmarnowane pieniądze, a wiele wręcz za szkodliwe. Projekty obywatelskie generują też koszty nie ujęte tzn. obsługę ich przez urzędników oraz koszty które trzeba na nie ponieść w przyszłości. Dlatego nie jestem przekonany czy nie lepiej byłoby przeznaczyć pieniędzy np. na zakup kilku karetek rocznie lub zatrudnienie kilku/ kilkunastu lekarzy. Mimo, że nie są to duże pieniądze to włożenie ich w jeden cel np. służbę zdrowia byłoby po kilku latach zauważalne. To kwestia wyboru. Często ideowego.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 3 miesiące temuocena: 100% 

   W służbę zdrowia każdy pompuje kasę każdego miesiąca, a potem największy samolot świata przywozi największy przewał na oczach kamer. I masz rację, że część projektów jest idiotyczna i pisałem o tym wielokrotnie. To może trzeba się zastanowić nad zmianą jego formy a nie likwidacją. A urzędnicy nie takie kwoty marnotrawią.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3281 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020