REKLAMAA1 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Unsplash.com)

  Ruszyła rejestracja do warszawskiej platformy streamingowej. Dzięki niej mieszkańcy stolicy będą mogli uczestniczyć w wielu wydarzeniach kulturowych bez wychodzenia z domu. Na pierwszy ogień festiwal muzyczny z plejadą gwiazd.

  VOD Warszawa to nowy pomysł stołecznych urzędników na ułatwienie mieszkańcom kontaktu z kulturą. Filmy, spektakle, koncerty, wystawy, podcasty - wszystko, co mogą zaoferować warszawskie teatry, muzea, fundacje, teraz będzie można obejrzeć i usłyszeć w domowym zaciszu. Na platformie skorzystają także sami artyści - dzięki platformie będą w stanie dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

  - Zbudowaliśmy platformę VOD Warszawa, by umożliwić warszawskiej kulturze rozwój i funkcjonowanie. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogli dotychczas korzystać z bogactwa znakomitej warszawskiej kultury lub z powodu pandemii zmienili swoje nawyki odbiorcze i sposoby korzystania z zasobów kultury - mówi wiceprezydentka Warszawy Aldona Machnowska-Góra.

  Pierwszym wydarzeniem dostępnym na platformie będzie online'owy Festiwal FREEKWENCJA, czyli nagroda dla Warszawiaków za najwyższą w Polsce frekwencję podczas ubiegłorocznych wyborów. W niedzielę 12 września o godzinie 19 wystąpią największe gwiazdy polskiej estrady, m.in. Dawid Podsiadło czy Artur Rojek.

  Kultura dla wszystkich

  Za powstanie platformy odpowiada Centrum Kultury Filmowej im. Andrzej Wajdy. VOD Warszawa będzie dostępne dla widzów i słuchaczy z całego kraju. Wystarczy tylko założyć darmowe konto. Ale uwaga - na VOD Warszawa pojawią się także płatne treści. O cenie dostępu, czasie udostępniania oraz rodzaju materiałów, które znajdą się na platformie, decydować będą miejskie instytucje.

  - W ciągu ostatniego roku intensywnie, jak nigdy wcześniej, odczuliśmy i poznaliśmy możliwości tworzenia i doświadczania sztuki oferowanej przez interaktywne platformy i narzędzia cyfrowe. To doświadczenie zostanie z nami i będzie uzupełniać uczestnictwo w kulturze oraz obcowanie ze sztuką - mówi Joanna Rożen-Wojciechowska, dyrektorka Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

  VOD Warszawa ma być przyjazny wszystkim użytkownikom, także tym z niepełnosprawnościami - filmy, koncerty czy spektakle będzie można uzupełnić o audiodeskrypcję, napisy oraz tłumaczenie na język migowy. Do tego platforma będzie dostępna w czterech językach - oprócz polskiego będą to angielski, ukraiński i rosyjski.

  Z czasem pojawi się także wersja mobilna VOD Warszawa. Jedynym ograniczeniem dla dostępu do warszawskiej - i nie tylko - kultury będzie brak internetu. Co w dzisiejszych czasach zdarza się coraz rzadziej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 77

  • 24
   BARDZO PRZYDATNY
  • 11
   ZASKOCZONY
  • 14
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 7
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4434 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021