REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 lutego 2018, 16:07 komentarzy 3

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Są takie miejsca w Polsce, o których można myśleć jako o miastach w mieście. Z całą pewnością do takich miejsc należy warszawski Ursynów. Czy w znajdziemy tu ofertę dobrego zakładu pogrzebowego?

  Ursynów - jest największym osiedlem w stolicy Polski. Liczba jego mieszkańców jest bliska 140 tysiącom osób. Taki potencjał ludzki wiąże się z potencjałem urbanistycznym. Jest wielce prawdopodobne, że w niedalekiej przyszłości Ursynów zostanie powiększony o dwie miejscowości, które obecnie nie należą do miasta stołecznego Warszawa: Józefosław oraz Julianów. Przyłączenie tych wsi do Warszawy oznaczałoby, że powiększy się ona o dodatkowe prawie 6 tysięcy mieszkańców.

  Ursynów pod względem architektonicznym nawiązuje do czasów, w których klarował się jego obecny kształt czyli do drugiej połowy XX wieku. Wtedy to wyrosły na tym osiedlu bloki mieszkalne, stając obok starych domów na Imielinie. Zabudowa jest w sposób harmonijny uzupełniana przez domy jednorodzinne.

  Można powiedzieć, że Ursynów w swoim obecnym kształcie oraz strukturze demograficznej stanowi niemal wzorzec dla większości polskich miast. Tym bardziej, że także pod względem obecności na jego terenie obiektów użyteczności publicznej Ursynów może stanowić przykład. Znajdują się tu centra handlowe, szkoły wszystkich typów i poziomów, szpitale, różnego rodzaju zakłady usługowe – w tym zakłady pogrzebowe - a także cmentarz.

  Cmentarz, który mieści się na osiedlu Ursynów – w dzielnicy Pyry - powstał w 1946 roku i jest do dziś czynny, zapewniając miejsce pochówku dla mieszkańców lewobrzeżnej części Warszawy. Przez ten czas, na powierzchni prawie 8 hektarów, spoczynek znaleźli znani i nieznani. Wśród tych ostatnich jest 125 ofiar działań wojennych poległych w różnych bitwach w czasie II Wojny Światowej.

  Chyba żaden zakład pogrzebowy, który działa na osiedlu Ursynów, nie ma tak długiej historii, aby obejmowała ona pierwsze pochówki na tym cmentarzu. Jednak każdy z zakładów pogrzebowych tworzy swoją własną historię i markę poprzez służbę warszawiakom.

  Taką marką samą w sobie jest Zakład Pogrzebowy Cerber, który – choć nie posiada biura na Ursynowie – jednak chętnie jest proszony przez jego mieszkańców o organizację uroczystości żałobnych, także na cmentarzu w Pyrach. Z pewnością wpływ na to zainteresowanie zarówno samą firmą, jak i usługami pogrzebowymi, które ona świadczy wynika z doskonałej znajomości rynku funeralnego oraz bogatego zaplecza, którym tenże zakład dysponuje.

  Nie jest łatwo zaskoczyć mieszkańców Warszawy, którzy się niejako przyzwyczaili, że różne usługi – w tym usługi pogrzebowe – muszą być świadczone na najwyższym poziomie, godnym stolicy państwa. Jednak Cerber potrafi zaskoczyć: jego eleganckie karawany nasuwają skojarzenia z pogrzebami osób zwanych popularnie VIP-ami. Tymczasem nie trzeba być VIP-em, aby w ostatnią drogę udać się takim właśnie ekskluzywnym samochodem i to bez inwestowania w to dodatkowych środków finansowych.

  Jeśli więc kiedyś ulicami Ursynowa przemknie bezszelestnie czarny karawan marki Jaguar XF Grand Aurora Pilato z napisem „Zakład Pogrzebowy Cerber” warto nie tylko zadumać się nad przemijalnością ludzkiego losu, ale pomyśleć, że na naszych oczach, niemal niezauważalnie, nieustannie pisze się historia nie tylko jednej dzielnicy i nie tylko Warszawy, ale całej Polski.

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Łukasz S. 3 ponad rok temu

   To wygląda profesjonalnie!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AT 2 ponad rok temu

   Takie podejście mi się podoba! A nie tylko "najmniejszym kosztem po najmniejszej linii oporu. Może klienci się nie pokapują"

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kamil 1 ponad rok temu

   Niezłe autka...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.268 sekundy
  REKLAMA