REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 września 2022, 12:56 komentarzy 2

  (WIW)

  W najbliższych dniach w Lesie Kabackim przeprowadzona zostanie akcja szczepień lisów przeciwko wściekliźnie. Pracownicy weterynarii będą wykładać szczepionkę doustną dla lisów. To brunatne kostki, których nie można dotykać. Trzeba też zachować ostrożność podczas spacerów z psami.

  Akcja rozrzucania z samolotów i wykładania szczepionek przeciwko wściekliźnie trwa od 10 do 24 września na terenie całego województwa mazowieckiego. W czwartek pracownicy weterynarii pojawią się w Lesie Kabackim. Będą chodzić po rezerwacie i wykładać krążki koloru brunatno-zielonym o zapachu rybnym. To przynęta dla lisów, w której ukryta jest szczepionka doustna.

  Las Kabacki został objęty akcją szczepień, bo cała Warszawa została uznana za rejon zagrożony wścieklizną.

  - Na Mazowszu mieliśmy już 30 przypadków tej choroby, zdecydowana większość z nich odnotowana została na terenie Warszawy. A lisów w Kabatach i lasach całej Warszawy jest sporo  - mówi nam Andżelika Gackowska, wicedyrektorka Lasów Miejskich m.st. Warszawy.

  Zachowajcie ostrożność!

  Inspektorzy weterynarii apelują o niedotykanie wystawionych szczepionek. - Zwierzęta nie przyjmą tych z zapachem człowieka. Przez dwa tygodnie od wyłożenia szczepionki należy zachować ostrożność podczas wyprowadzania zwierząt na spacery - mówi Ewa Filipowicz, rzeczniczka urzędu wojewódzkiego.

  Każdy kontakt naszego czworonoga z brunatnym krążkiem należy zgłosić lekarzowi weterynarii. Najlepiej przez jakiś czas w ogóle zrezygnować ze spacerów ze zwierzętami po rezerwacie kabackim. Formalnie obowiązuje zresztą ich zakaz. Jest on jednak powszechnie łamany. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Gość 2 2 miesiące temuocena: 86% 

   Nie muszę jechać do lasu bo lisa często spotykam w okolicach przystanku Pięciolinii. Czekając na bus o czwartej rano spotkałem go już trzy razy. Raz mało mnie o zawał nie przyprawił. Stoję na przystanku, wokół cicho i pusto nagle obok mnie przechodzi lisek :-) Bardzo spokojny - nie zwracał na mnie uwagi i sobie poszedł :-)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Następnym razem wspomnij mu o szczepionce

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4456 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023