REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 lutego 2021, 09:25 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Stołeczni radni chcą zwolnić lokale gastronomiczne z opłacania koncesji na alkohol. W czwartek ma zostać podjęta specjalna uchwała. Ulga nie dotyczy sklepów monopolowych.

  Gastronomia jest jedną z najbardziej poszkodowanych branż gospodarki w pandemii. Ustawa antycovidowa daje możliwość zwolnienia restauracji i pubów z opłat za koncesję na sprzedaż alkoholu podawanego na miejscu. Zwykle wynosi ona od kilkuset do kilku tysięcy złotych - w zależności od wielkości sprzedaży i "mocy" trunków.

  W normalnych czasach nie są to duże koszty. Ale w ostatnim roku właścicieli gastronomii obowiązują kolejne obostrzenia związane z pandemią, z zakazem spożywania potraw na miejscu włącznie. W konsekwencji obroty w wielu restauracjach czy barach spadły o nawet 80-90 proc. Alkoholu nie sprzedaje się w ogóle, a więc opłata za koncesję stała się dużym ciężarem.

  Dopiero 26 stycznia weszła w życie nowelizacja ustawy anycovidowej pozwalająca na zwolnienie z opłaty w 2021 roku. Tymczasem do 31 stycznia przedsięborcy wn pierwszą ratę, albo całość opłaty za bieżący rok. Rada Warszawy nie zdążyła uchwalić odpowiednich uchwał, które zwolniłyby z tych płatności.

  Projekt uchwały, który rozpatrywany będzie na czwartkowej sesji przewiduje zwolnienie z II raty opłaty koncesyjnej, tej płaconej do 30 maja. Właściciele lokali gastronomicznych, którzy zapłacili już za cały rok z góry, mają otrzymać zwrot 1/3 opłaty. Zwroty miasto wypłacać będzie bez składania wniosku - z automatu. Abolicja nie dotyczy sklepów monopolowych.

  Stołeczny ratusz nie wyklucza kolejnego zwolnienia z opłat koncesyjnych w przypadku utrzymywania przez rząd obostrzeń pandemicznych. Kolejna rata płatna jest do 30 września i być może także i jej nie będzie trzeba wnosić.

  Zwolnienie lokali gastronomicznych z opłat za koncesję alkoholową spowoduje spadek wpływu do budżetu miasta w wysokości 5 mln złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.3524 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021