REKLAMAA1-FortSłużew-01-09----30-09-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 stycznia 2014, 16:37

  Redakcja haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Szkoła rodzenia

  Szkoła rodzenia (www.szkola-rodzenia.pl)

  Dobra wiadomość dla przyszłych mam. Pod koniec stycznia stołeczny ratusz wyłoni realizatorów programu „Szkoła rodzenia” na lata 2014-16. Będzie to kontynuacja działań prowadzonych przez miasto od wielu lat. 

  W grudniu ubiegłego roku zakończyła się trzyletnia realizacja programu „Szkoły rodzenia”. W latach 2011-13 Warszawa przeznaczyło na nie ponad 12,2 milionów złotych. Można było z niego korzystać w 45 placówkach. Edukacja przedporodowa nie jest finansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dlatego zajęcia opłacane przez miasto są tak poszukiwane przez ciężarne kobiety.

  Oferty na realizację programu „Szkoła rodzenia” na lata 2014-16 można było składać do 10 stycznia, 13 stycznia nastąpiło otwarcie ofert. 27 stycznia ogłoszone zostaną wyniki konkursu. Wykonawcy programu po podpisaniu umów będą mogli rozpocząć zajęcia w szkole rodzenia już w lutym.

  Zajęcia w szkole rodzenia obejmują większość problemów dotyczących ciąży, porodu i połogu. Promowane są zachowania sprzyjające zdrowiu matki, dziecka i rodziny. Zaleca się, aby uczestniczyli w nich oboje rodzice. Szkoły rodzenia są prowadzone przez wykwalifikowany personel. Zajęcia, najczęściej grupowe, obejmują zarówno wykłady, jak i ćwiczenia warsztatowe. Przyszła mama może w czasie kilkunastu godzin zajęć (odbywających się raz lub dwa razy w tygodniu) uzupełnić informacje o metodach radzenia sobie z dolegliwościami ciążowymi i w jaki sposób najlepiej współpracować z położną w czasie porodu. Dużo uwagi poświęca się także problemom psychologicznym i emocjonalnym w ciąży, i po urodzeniu dziecka.

  Szkoły rodzenia funkcjonują zgodnie z zadaniem szerzenia oświaty zdrowotnej dla rodziców w zakresie przebiegu ciąży, porodu, połogu i opieki nad noworodkiem, jak również psychofizycznego przygotowania do zadania jakim jest poród.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2774 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019