REKLAMAA1 PSYCHOCARE 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (DOK "Ursynów")

  W ursynowskich domach kultury możemy skorzystać z bogatej oferty zajęć edukacyjnych, artystycznych i sportowych. W tym roku - mimo pandemii i okrojonego finansowania - pojawiło się sporo nowości. Hitem, a zarazem niespodzianką, są zajęcia w nowym Ursynowskim Centrum Kultury "Alternatywy".

  Wraz z nowym rokiem szkolnym w ursynowskich ośrodkach kultury pojawia się nowa oferta dodatkowych zajęć dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Ruszyły właśnie zapisy indywidualne i do grup.

  - Nowy rok szkolny to zawsze nowa oferta w spółdzielczych domach kultury i sztuki. Większość zajęć jest płatna, jednak wszystko zwarte jest w kameralnej atmosferze. Ceny są dużo niższe niż w komercyjnych jednostkach - mówi Sławomir Gąsiewski, dyrektor Domu Sztuki na ul. Wiolinowej.

  Dom Sztuki 

  Wszystkie zajęcia w Domu Sztuki są płatne. Poza edukacyjnymi i kulturowymi dyrekcja postarała się również o zajęcia sportowe. Na najmłodszych czeka Klub Dzieci Puszczy i balet. Dla młodzieży lekcje gry na gitarze i break-dance, a dla dorosłych joga i salsa.

  Większość odbywa się w godzinach popołudniowych, tak aby każdy mógł z nich skorzystać: balet - w piątki, break-dance - we wtorki i środy, flamenco - w poniedziałki, środy i czwartki, gitara - zajęcia indywidualne od poniedziałku do soboty, joga - wtorki i czwartki, Klub Dzieci Puszczy - poniedziałki, czwartki i soboty, salsa - wtorki, warsztaty wokalne - wtorki i czwartki. Zapisy odbywają się telefonicznie pod nr (22) 643 79 35.

  DOK Ursynów

  To jedyne miejsce, gdzie poza zajęciami płatnymi możemy przebierać wśród tych bezpłatnych. DOK Ursynów zaprasza na bezpłatny Trening Umiejętności Społecznych, Dziecięcy Zespół Wokalny, DOKowanie, Taniec Irlandzki, Fit 45+ i Orkiestra Społeczna.

  Poza tym na mieszkańców czekają zajęcia szachowe, sztuki walki, z tworzenia modeli i drukowania 3D, gry na gitarze i rękodzieła. Dodatkowo organizowane są sesje z dźwiękiem mis i gongów oraz lekcje historii kina. Na zajęcia trzeba zapisywać się bezpośrednio u prowadzących:

  • Szachy dla początkujących - wojciech.b.rozycki@gmail.com lub tel. 787121252
  • Trening umiejętności społecznych - tel. 600 944 108
  • Sztuki walki Kung-fu - tel. 509 040 262
  • Modelarnia - poprzez strefę zajęć, tel. 22 12 55 602
  • Taniec irlandzki - na miejscu, piątek 16.30-18.00
  • Świat drukowania 3D - tel. 780 422 526
  • Nauka gry na gitarze - tel. 601 260 280
  • Rękodzieło artystyczne - tel. 606 582 422
  • Sesja z dźwiękiem mis i gongów - tel. 691 440 903
  • Taniec dla dzieci i młodzieży - tel. 885 209 994
  • Sensoryka dla Smyka - tel. 606 493 572
  • Reszta zajęć - sekretariat DOK Ursynów, 22 12 55 602

  DK "Imielin"

  Wszystkie zajęcia w Domu Kultury "Imielin" są odpłatne. Cena uzależniona jest od tego, czy jest się mieszkańcem spółdzielni "Imielin", czy też nie.

  Imieliński dom kultury tworzy zespół teatralny "Ursynowskie Gwiazdeczki", który spotyka się w środy od godziny 17. Poza tym organizowane są grupowe lekcje muzyczne, oraz indywidualne na instrumentach - keyboard, gitara, pianino i emisja głosu. Skierowane są zarówno do dzieci jak i dorosłych. Zajęcia plastyczne dla wszystkich grup wiekowych odbywają się popołudniami w środy czwartki i piątki.

  Dom Kultury zachęca również emerytów do dołączenia do klubu seniora "Słoneczko". W ramach cotygodniowych zajęć organizowane są różnorodne spotkania np.: z dietetykiem, logopedą, pisarzem, aktorem, kosmetologiem, gorseciarka, fryzjerką. Cyklicznie odbywają się: spotkania kulinarne w każdy ostatni piątek miesiąca, zajęcia pod hasłem „Rusz głową”, czyli zabawy językowe, dyktando. Klub dyskusyjny to jedna z form spotkań przy kawie i herbatce. Uczestnictwo w klubie jest nieodpłatne. Zapisy telefoniczne pod nr tel. 22 641 19 15.

  NOK

  Natoliński Ośrodek Kultury oferuje zajęcia z gimnastyki dla seniorów - środy i piątki, treningi cheerleaderek - środy, taneczne dla dzieci - wtorki, czwartki i piątki, z malarstwa sztalugowego - poniedziałek, środa, tai-chi - środa, sobota, angielskiego - środa i piątek, chińskiego - sobota, szachów - wtorek, pianina, keyboardu, gitary i fletu. Zapisy odbywają się telefonicznie, bezpośrednio u prowadzących:

  • Gimnastyka, pilates dla seniorów SENIORFIT - tel. 796 599 975 lub a.sawicki.poczta@wp.pl
  • Treningi akademii Cheer Angels - zajęcia dla dzieci w stylu tanecznego cheerleaders fitness - tel. 602 631 111 lub joanna@cheerangels.eu
  • Zajęcia taneczne - Studio taneczne Akcent - dzieci i maluchów - tel. 607 138 802 lub studioakcent@outlook.com
  • Zajęcia musicalowe dla dzieci - MUSIC PLACE - tel. 534 930 869
  • Malarstwo sztalugowe - tel. 503 466 757
  • TAI-CHI - tel. 501 141 317
  • Angielski dla dzieci - British Council - tel. 22 695 59 68
  • Chiński dla dzieci - tel. 662 414 083
  • Szachy dla dzieci i młodzieży POWER CHESS - tel. 792 028 238
  • Nauka gry na instrumentach (pianino, keyboard, flet prosty) - tel. 501 251 649
  • Nauka gry na gitarze dla dzieci od lat 6, młodzieży i dorosłych- tel. 536 837 086

  - Łatwiej jest wymieniać to czego w tym roku nie ma. Przez pandemię nie organizujemy wycieczek i nie mamy pieniędzy. Dzielnica ucięła nam środki. Wszystkie zajęcia są płatne, jednak staramy się tu spotykać też bez celu, aby po prostu pogadać. Po pandemii jest to nam niezwykle potrzebne - mówi Janusz Olczyk z Natolińskiego Ośrodka Kultury.

  DK "Stokłosy"

  W tym ośrodku wydarzenia wystartowały 15 września. W poniedziałki odbywają się zajęcia teatralne dla dzieci; plastyczne w poniedziałki, środy, czwartki i piątki; zajęcia ogólnorozwojowe dla maluchów i ich mam; nauka gry na instrumentach; fizjoterapia dla dzieci i młodzieży tzw. fizjoziomek i lekcje angielskiego. W tym roku nie ma bezpłatnych zajęć dla mieszkańców. Zapisy telefoniczne pod nr tel. 22 855 35 17

  UCK "Alternatywy"

  Otwarcie "Alternatyw" odbyło się w ostatni weekend. W ramach inauguracji dzielnica przygotowała dla mieszkańców zalążek oferty UCK w postaci zajęć edukacyjnych. Uruchomiono zapisy online na zajęcia umuzykalniające dla dzieci i dorosłych, taniec hip-hop dla dorosłych, warsztaty emisji głosu, jogi, chóru dla seniorów, gimnastyki artystycznej, kolażu, gimnastyki buzi czy rodzinnego taekwondo. Zajęcia są odpłatne (niektóre bardzo drogie!), a zapisy odbywają się poprzez platformę Strefa Zajęć, gdzie można znaleźć wszystkie szczegóły.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mama31 5 miesiąc temuocena: 100% 

   Na Onary i Pezety starczyło. Na Zalewskiego i Rusowicz też. Na to żeby moje dziecko miało bezpłatne zajęcia w naszym domu kultury już nie. Szkoda. Wiadomo teraz wszyscy dobrze zarabiają a mieszkańcy Ursynowa to sami majętni ludzie. Trochę daleko na Kajakową z Ursynowa, zwłaszcza jak dziecko chodzi do szkoły.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~taki UKŁAD 4 miesiąc temuocena: 82% 

   Znakomitą ofertę ma DOK. Jednak szokujące jest to, że DOK- czyli Dzielnicowy Dom Kultury jest zlokalizowany daleko od prawdziwej Dzielnicy Ursynów. Przyłączone do dzielnicy miejscowości gospodarskie z gminy Lesznowola , Ten fragment położony jest w zakątku zamieszkałym przez znikomy procent mieszkańców Ursynowa i BARDZO KIEPSKO SKOMUNIKOWANY Z DZIELNICĄ URSYNÓW , która ma nawet METRO !

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Synu nie pyskuj... 3 miesiąc temuocena: 0% 

   Tu pracują ważni ludzie. Jak będziesz sączył jadem to zostaniesz zbanowany.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~olka 2 29 dni temuocena: 100% 

   Są autobusy z Ursynowa PŁD do Krasnowoli (809) . i do PKP Jeziorki (239) . Tylko gdzie jest ten Ursynów PŁD ? MAM KOMPAS , umiem się nim posługiwać ale , ale nie wiem gdzie jest ten Ursynów PŁD - chyba w Powsinie ??!!?

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imielin 1 miesiąc temuocena: 75% 

   Nie dość, że pensja nowego dyrektora niebotyczna, to teraz czysta komercja z zajęciami też wysoko odpłatnymi. Ten nowy Dom Kultury Alternatywy...to ma nazwę adekwatną do tej sytuacji. Z pewnością nie jest to z myślą o mieszkańcach.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5678 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021