REKLAMAA1-ROLLSNOTE--7dni--06-04---12-04-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 marca 2020, 16:33 komentarzy 23

  (DW)

  Podczas gdy w dużych sklepach ogranicza się liczbę klientów, mogących w tym samym czasie robić zakupy, na bazarku "Na Dołku" niewiele się zmieniło. Ostatni weekend pokazał, że wiele osób nie traktuje poważnie ostrzeżeń przed koronawirusem i bez obaw robi zakupy w tłumie innych mieszkańców. W tym tygodniu zarząd bazarku zdecyduje, czy ograniczyć handel przy ul. Polaka czy też całkowiecie zawiesić go na najbliższe dwa tygodnie. 

  W minioną sobotę na bazarku "Na Dołku" handel kwitł w najlepsze. Na podstawie widoku zaparkowanych samochodów, czynnych stoisk i tłumy kupujących, nikt by nie powiedział, że w Polsce został ogłoszony stan zagrożenia epidemicznego. Tysiące osób postanowiły jak zwykle zrobić zakupy na świeżym powietrzu. 

  Na bazarku o 7:00 rano ruch jest taki sam jak w każdy weekend. Społeczności „bazarkowej” wirus nie dotyczy, a najbardziej dziwię się, że właściciel terenu nie zarządził zamknięcia bazaru!

  - napisała do nas pani Dorota, która z okien swojego mieszkania może obserwować ruch na popularnym targowisku. 

  "Kupców i sprzedawców o jedną czwartą mniej"

  Według zarządcy bazarku ruch nie był jednak taki jak zwykle, ale nawet o jedną czwartą mniejszy niż przed tygodniem. Dotyczy to nie tylko kupujacych, ale też sprzedawców. 

  - Według moich danych w sobotę swoje stoiska otworzyła połowa handlowców. W niedzielę było ich jeszcze mniej. Coraz więcej z nich nie chce narażać swego zdrowia i innych, ale handel na "Dołku" to dla wielu osób jedyne źródło utrzymania. Pomimo tego jestem za zawieszeniem sprzedaży przez najbliższe dwa tygodnie - mówi Marek Polanowski, prezes Stowarzyszenia Kupców Inwestorów Giełdy "Na Dołku".

  Decyzja zostanie podjęta najpóźniej do środy. Zarząd bazarku chce to zrobić po konsultacjach z dzielnicą. 

  - Nie ma zakazu handlu na bazarkach, a jednocześnie w myśl zarządzenia premiera nie wolno tworzyć skupisk ludzkich liczących więcej niż 50 osób. Wysłaliśmy pytanie do miejskiego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy co robić, gdy występuje ewidentna luka prawna - mówi wiceburmistrz Ursynowa Bartosz Dominiak.

  Poważny dylemat

  Zarząd bazarku "Na Dołku" stoi przed poważnym dylematem. Z jednej strony musi myśleć o zagrożeniu koronawirusem, z drugiej o skutkach finansowych jakie może pociągnąć za sobą uniemożliwienie handlu bez podstawy prawnej. Kupcy mogą żądać odszkodowań. W grę wchodzi więc także ograniczenie sprzedaży, ale obecnie nie ma jeszcze planów, jak miałoby to wyglądać.

  Jest też inna strona medalu. Bezpośrednia konkurencja targowisk - markety w galeriach, najczęściej należące do zagranicznych sieci, mogą pracować, choć niektóre wprowadzają ograniczenia w liczbie wchodzących klientów. Bazarki w przeciwieństwie do nich to drobna krajowa przedsiębiorczość, która z powodu stanu epidemicznego i tak poniesie największe straty. Kolejnego kagańca mogą już nie przetrwać.

  Co powinni zrobić zarządcy bazarku?

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 55

  • 27
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  23Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ursynowianka 23 17 dni temuocena: 100% 

   bazarek zamknąć, dla bezpieczeństwa ludzi !

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mest 22 19 dni temuocena: 20% 

   Jesli ktos chce dekretem odebrac ludziom miejsca pracy i srodki na utrzymanie, pownien zabezpieczyc tych ludzi. W Polsce ta zasada nie obowiazuje. Sie zamknie, a potem sie pomysli (albo i nie), a najlepiej niech sami sie martwia. Tak jest na granicach: przy zimnych nocach ludzie tkwia nawet dwa dni bez jedzenia, bez picia, bez toalet. Tam sa dzieci, kobiety, starsi. Dopiero dzis, po czterech dobach zaczeto dostarczac jedzenie i picie. To samo z bazarem. Chciecie go zamknac, jakie wsparcie beda miec ludzie ktorzy z tego zyja?

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mest 21 19 dni temuocena: 25% 

   Rozwiazaniem mogloby byc wprowadzenie zasad sanitarnych: utrzymac dla klientow tylko jedno jedyne wejscie. Przy kazdym straganie moze przebywac maksymalnie 2 klientow, czyli latwo obliczyc ile osob moze wejsc na teren. Potem przez reszte dnia wchodzi jeden za jeden. Reszta chetnych stoi w sanitarnej kolejce na zewnatrz. Czas pracy powinen zostac wydluzony, zeby klienci rozsypali sie na wiecej godzin. Za utrzymanie ladu i regulowanie naplywu powinni byc odpowiedzialni kupcy. Jesli tego nie dopilnuja lub zwieksza wejscia - zamknac bazar. Powinni tez miec zele antybakteryjne i rekawiczki na kazdym straganie. Jedna osoba podaje towar, druga przyjmuje zaplate, bo to gotowka. Bez tego - brak mozliwosci handlowania. Absolutny zakaz handlu pieczywem, wedlinami, ciastami w takich warunkach. I niech wreszcie wszyscy ustawia wagi, tak, zeby bylo widac, ile wazy towar. Na wiekszosci stoisk sa ustawione bokiem do klienta i jak najdalej, co jest skandalem!

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~to ja 20 19 dni temuocena: 0% 

   Czy bazarek będzie działał w ten weekend ?

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 19 19 dni temuocena: 75% 

   Nie kupuję już tam, albowiem ceny zrobiły się drakońskie. Większość sprzedawców kupuje w Broniszach dokłada 100% marży i jazda na kabaty. W Lidlu czy osiedlowym sklepie kupię to samo taniej i zapłacę kartą czy telefonem.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tomek 18 19 dni temuocena: 100% 

   "Myślimy o skutkach finansowych". Kur* zdrowie obywateli stoi ponad wszystkim. Jak można w ten sposób kalkulować ręce opadają.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rakieta 17 20 dni temuocena: 82% 

   Z wiązki z wirusem bazarek na dołku powinien być zamknięty dla dobra klientów

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 16 20 dni temuocena: 79% 

   Naleciałości przełomu tysiącleci. Widok jak w 2000 roku pod pałacem kultury. Budy syf szczyny smród i bałagan i ceny +30% za produkt od niby rolnika czyli z giełdy warzywnej. Pytanie z tytułu powinno brzmieć nie "czy?" tylko "dlaczego to jeszcze istnieje?"

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 15 20 dni temuocena: 22% 

   Istnieje, bo ludzie tego chcą i potrzebują. I głosują za bazarkiem nogami i portfelami.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 14 20 dni temuocena: 50% 

   Do wszystkich, którzy opisują straszne straszliwości na bazarku. Skąd o tym wiecie? Jedynym logicznym wytłumaczeniem jest wasza bytność w tym przybytku zła, niewątpliwie w ramach badań uczestniczących. To takie ludzkie. Zło pociąga i podnieca. A im bardziej podnieca, tym bardziej się z nim walczy. Serdecznie pozdrawiam wszystkich antybazarkowych hipokrytów.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 13 19 dni temuocena: 100% 

   Hbk nie trzeba tam bywać- wystarczy przejść, przejechać obok tego slumsu. Nawet nie w weekend, w tygodniu również widać jak zdewastowana jest okolica i jak piknie, (po pyrlandzkich standardach chyba) to wygląda...

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jimii 12 20 dni temuocena: 90% 

   Nawet na zdjęciu widać jaki to syf, samochody poustawiane na wszystkich trawnikach i chodnikach. Przepraszam - trawników już dawno nie ma bo zostały rozjechane, zostały koleiny i dziury. Straży miejskiej zero, Burmistrz tego nie widzi, choć razem z Karczewskim obiecywali pawilony. Znajomi którzy ostatnio przejechali wieczorem z innego miasta, zapytali czy to jest obozowisku uchodźców... Aby nie było, nie jestem przeciwko bazarkowi - ale nie w takim wykonaniu, gdzie handel odbywa się 2 dni po 6-7h i później syf i zniszczone otoczenie. Powinno być jak w wielu innych krajach, zamykana jest ulica/miejsce (do wyboru - nawet KEN), handel odbywa się w określonych godzinach i koniec, miejsce jest czyszczone w 2h i dalej funkcjonuje. Po handlujących nie ma śladu a sama ulica jest jeszcze czyściejsza niż przed rozpoczęciem sprzedaży.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 11 20 dni temuocena: 100% 

   No coś ty. Przecież ten Karczewski- prezes bazaru to tak się składa, że z partii burmistrza jest... Pętla niepotrzebna, kierowcy mogą szczać po krzakach a i oba panowie zadowoleni... A w ursynowskim ratuszu lubią klepiska-popatrz co się dzieje wokół Ratusza.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~to ja 10 20 dni temuocena: 91% 

   Sprzedawców było mniej , ale kupujących było o wiele więcej niż zwykle . Ludzie się tłoczyli bez opamiętania od 7 rano i gdyby mogli to wchodzili by sobie na głowy. W sobotę wszystko się skumulowało i klienci z soboty i niedzieli chcieli zrobić zakupy w sobotę. Efektem oblężenia był brak towaru o godzinie 12. Tylko odpowiedzialni sprzedawcy (rolnicy) nie przyjechali bo zdrowie jest najważniejsze. Rolnicy z Bronisz musieli być obecni bo się towar zmarnować nie może a kasa musi się zgadzać .

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~~gonzo 9 20 dni temuocena: 74% 

   Zamknąć i zlikwidować całkowicie ten grajdołek. Wylęgarnia brudu, syfu i zarazków. Szpeci centrum Ursynowa swoim wyglądem - niezależnie czy są to kolorowe namioty/szczęki/zdezelowane busy czy mają być obdrapane zadaszone stragany/pawilony/budy Syf tego miejsca zostanie niezależnie jak się przekształci. Dodatkowy brud i znój zostawiony przez bazarowiczów zmotoryzowanych co się czują świętymi krowami/panami co parkują wszędzie gdzie popadnie - trawnikach,zakazach,miejscach nielegalnych dodatkowo oszpecając i utrudniając życie okolicznym mieszkańcom. Bazar TAK ,ale TYLKO weekendowy z dostosowanym parkingiem, albo sprawnie egzekwującą prawo drogowe strażą miejską. Tak aby po weekendowym bajzlu nie zostało śladu na trawnikach,ulicach,placach, skwerach.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~to ja 8 20 dni temuocena: 5% 

   gonzo ty se kupki psie z trawników pozbieraj .

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 1 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krokodyl 7 20 dni temuocena: 67% 

   Tu nikt nie mówi o likwidacji bazarku. Ale tylko PRZYGŁU..P nie jest w stanie zrozumieć, że czasowe jego zamknięcie i to do czasu zwalczenia koronawirusa będzie najlepszą decyzją dla ochrony zdrowia i życia ludzi z niego korzystających. Dla lamentujący i odrywających tragizm z tego powodu mam prostą propozycję: Zgłoście się na wolontariat do obsługi zarażonych koronawirusem i zajmijcie się nimi bez osłon osobistego zabezpieczenia. Szafować zdrowiem i życiem innych przychodzi Wam łatwo, ale gdy trzeba dać dowód swojej głupoty, to już nie - wówczas stajecie się "mądrymi". Panie Burmistrzu, proszę podjąć tę decyzję i to bez zbędnej zwłoki.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 6 20 dni temuocena: 70% 

   Zlikwidować ten grajdół i przywrócić pętlę. Kierowcy muszą mieć cywilizowane warunki w pracy. Dość kolesiostwu kempy i karczewskiego. Niech kempa chodzi szczać w krzaki.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kcin 5 20 dni temuocena: 46% 

   Mowisz o menelowni szumnie nazywanej petla o powirrzchni hektara, gdzie staly moze dwa autobusy na krzyz. Co do kempy pełna zgoda.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 4 20 dni temuocena: 100% 

   Kcin. Skoro to miejsce było taką patologią to co robiła straż miejska i policja?

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~natolińczyk 3 21 dni temuocena: 56% 

   1) Wiadomo, że ci, którzy mieszkają blisko bazarku, zawsze byli za jego zamknięciem. 2) Dobijajcie ludzi, którzy chcą jeszcze pracować w tym kraju. Ciekawe skąd na pińcetplusy kasa się weźmie. 3) Byłem na bazarku po warzywa w niedzielę, ok. 11 - w sobotę w sklepach warzyw nie było! Części bazarkowych stoisk nie było/były zamknięte, a ludzi to po jednej, dwie osoby w kolejce. 4) Handel na świeżym powietrzu zdaje się być jednak bezpieczniejszy, niż w zamkniętym i co gorsza klimatyzowanym pomieszczeniu. Choć tu i tu jest zagrożenie i trzeba mieć tego świadomość.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pemo 2 19 dni temuocena: 100% 

   W sobote po 17tej w Lidlu zalegaly tony warzyw i owocow. Tez sie spodziewalismy pustek, a lezaly gory. Mieso czy nabial zostaly znacznie przebrane, ale bez dramatu. Przy czym, gdy kupujesz warzywa w sklepie przestrzegajacym obowiazkowych zasad podawania kraju pochodzenia, widzisz skad dane warzywo pochodzi: Polska, Wlochy, Hiszpania, itd., co jest obecnie cenne. Na bazarku pan Zenek mowi, ze Grecja, a sprzedaje Wlochy. Nie obowiazuja go unijne zasady.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3175 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020