REKLAMAA1-KLIWER-08-05----07-07-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 kwietnia 2019, 13:10 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Masz na swoim koncie czynny kredyt gotówkowy, który spłacasz zgodnie z harmonogramem? Dysponujesz jednak sporą nadwyżką finansową i chcesz wcześniej uregulować pozostałą część zobowiązania. Sprawdź, czy to korzystne rozwiązanie.

  Osoby zaciągające kredyt gotówkowy najczęściej spłacają swoje zobowiązanie w terminach wyznaczonych harmonogramem. Niska miesięczna rata, wyliczona na podstawie kalkulatora dostępnego na https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/, nie stanowi dla nich dużego obciążenia finansowego. Dlatego nie myślą nawet o nadpłacie kredytu. Czasami jednak wpadnie dodatkowa gotówka, która pozwala na wcześniejsze uregulowanie zobowiązania. W kilku przypadkach taka opcja może okazać się opłacalna.

  Banki pozwalają na wcześniejszą spłatę kredytu

  Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego jest możliwa. Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim, kredytobiorca ma prawo do uregulowania pozostałego do spłaty zobowiązania przed czasem. Ważne jest jednak to, aby doszło do tego dopiero po przekazaniu informacji do banku o takim zamiarze – nie później niż 3 dni przed planowanym uregulowaniem należności.

  Kiedy wcześniejsza spłata kredytu jest opłacalna?

  Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego pozwala szybko uporać się ze zobowiązaniem. Dzięki temu można odciążyć domowy budżet i jednocześnie uzyskać szansę na zaciągnięcie kolejnego kredytu. To jednak nie wszystko... Zgodnie z przepisami, bank ma obowiązek zwrócić kredytobiorcy należne odsetki oraz ubezpieczenie za niewykorzystany okres spłaty. 

  Nad wcześniejszą spłatą kredytu zastanów się wówczas, gdy masz nadwyżkę finansową, którą możesz przeznaczyć na ten cel. Nie chodzi bowiem o to, by uregulować należność – po to, aby za chwilę zaciągnąć kolejny kredyt np. na bieżące wydatki. 

  Uregulowanie należności przed terminem nie będzie korzystne wówczas, gdy bank zacznie domagać się rekompensaty za wcześniejszą spłatę. Dotyczy to jednak tylko wybranych kredytów, tj. ze stałą stopą oprocentowania, o ile spłacana kwota przekroczy równowartość trzykrotnego przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. 

  A może karta kredytowa?

  Jeżeli chcesz mieć większą swobodę w regulowaniu zobowiązań, weź pod uwagę kartę kredytową. To produkt bankowy, który daje dostęp do dodatkowych środków i jednocześnie zapewnia dowolność w spłacie. Możesz uregulować zobowiązanie zaraz po wykorzystaniu części limitu, zachowując tzw. okres bezodsetkowy. Możesz też spłacić minimalną wysokość zobowiązania. 

  Zastanawiasz się czy karta kredytowa będzie lepsza od kredytu gotówkowego? Więcej na ten temat przeczytasz na https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-czy-karta-kredytowa/.

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Nick 1 2 miesiące temu

   Żeby to wiedzieć wystarczy przeczytać umowę na kredyt który się wzięło. A czego nie koniecznie się dowiemy nawet po przeczytaniu umowy to faktu że robiąc wcześniejszą (częściową) spłatę najlepiej zrobić to dzień po pobraniu przez bank raty. W przeciwnym razie część kwoty nadpłaty pójdzie na pokrycie odsetek które naliczane są każdego dnia co miesiąc po zapłaceniu raty. Pozdrawiam.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2644 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO