REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Można iść, truchtać, pojechać na rolkach czy hulajnodze - ważne by pokonać pętlę i w ten sposób "zarobić" u sponsorów datki na pomoc chorym na nowotwory. Ruszyły zapisy do jubileuszowego 15. "Onkobiegu. Razem po zdrowie!", który odbędzie się 11 września. W tym roku wraca formuła sprzed pandemii.

  Zadanie jest proste - w godzinę uczestnicy biegu przebiegają, przespacerowują lub przejeżdżają na rolkach i hulajnogach, wózkach, o kulach wielokrotność jednej pętli wokół Narodowego Instytutu Onkologii - w ubiegłych latach było to około 1560 metrów. Im więcej zaliczonych okrążeń, tym więcej pieniędzy sponsorzy przekażą na działalność Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki "Sarcoma". Organizacja od wielu lat bezpośrednio pomaga chorym na nowotwory. Funduje im m.in. transport, doradza, prowadzi akcje edukacyjne.

  Wraca bieg wokół Onkologii!

  W poprzednich latach ze względu na pandemię odbywał się tylko bieg wirtualny.  W tym roku też pozostanie taka możliwość - będzie można pobiec gdziekolwiek na świecie. Wraca jednak ulubiona forma wszystkich ursynowian, biorących udział w Onkobiegu - pokonywanie kilometrów na terenie Narodowego Instytutu Onkologii.

  - Wszyscy o godzinie 11 staniemy na starcie i pobiegniemy wyznaczoną trasą, by tłumnie dać wyraz jedności z pacjentami w trakcie terapii onkologicznych. Osobom, które nie będą mogły wziąć udziału w biegu w Warszawie, pozostawiamy opcję udziału w biegu wirtualnym. To już znana wielu uczestnikom forma z poprzednich lat - mówi Szymon Bubiłek ze stowarzyszenia Sarcoma.

  Zapisy na bieg, który odbędzie się w niedzielę 11 września 2022 r., już ruszyły - trwają na stronie www.onkobieg.pl do 10 lipca lub do wyczerpania pakietów. Do wyboru jest jeden z biegów, ten stacjonarny w Warszawie przy Narodowym Instytucie Onkologii o godzinie 11 lub bieg wirtualny, w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Przy wyborze biegu wirtualnego to uczestnicy decydują o swojej trasie. Ważne, aby zadeklarowany dystans podczas godzinnej aktywności zamknąć między 7 a 12.

  Pomoc od 14 lat

  O tym, jak ważny jest Onkobieg, świadczą jego wyniki. Przez 14 lat stowarzyszenie Sarcoma dzięki aktywności tysięcy uczestników biegu pomogło ponad 300 pacjentom i ich bliskim. Chodzi m.in. o refundację dojazdów do szpitali na diagnozę i leczenie, rehabilitację oraz protezy kończyn dla pacjentów po amputacji.

  - To bieg, który nieprzerwanie od 15 lat tworzymy z myślą o ludziach, z którymi łączą nas podobne doświadczenia - pacjentach onkologicznych. Wiedząc, z jakimi trudnościami mierzą się każdego dnia, w tak symboliczny sposób chcemy wyrazić swoją solidarność z nimi i uznanie dla ich siły oraz trudu, jaki wkładają w to, aby codziennie móc sięgać po swoje marzenia - mówi Kamil Dolecki, organizator i prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma.

  To także okazja do tego, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na temat chorób nowotworowych i profilaktykę przeciwnowotworową. - Chcemy uwrażliwiać i uświadamiać społeczeństwo, a także pokazać wszystkim, że pomagając innym, możemy także pomóc sobie - dodaje Kamil Dolecki.

  W tym roku stowarzyszenie Sarcoma przygotuje również specjalny raport o profilaktyce nowotworowej. 

  - Nasze złe nawyki względem organizmu, a także rezygnacja z badań diagnostycznych przyczyniają się do powstawania nowotworu. Tą publikacją chcemy pokazać, że bardzo zależy nam na zdrowiu społeczeństwa oraz to, że każda osoba ma wpływ na swoje zdrowie - mówi Ewa Styś ze stowarzyszenia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.3782 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022