REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Lasy Miejskie - Warszawa)

  Przed nami początek roku szkolnego, ale kabackie Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej postanowiło przedłużyć swoim sympatykom wakacje. Dlatego zamiast tradycyjnych zajęć szykuje - dla małych i dużych przyrodników - aż dwa pikniki we wrześniu.

  Zapowiada się ciepły i słoneczny wrzesień, dlatego warto pospieszyć się z zapisami na zajęcia w wyjątkowo lubianym przez mieszkańców miejscu: Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, mieszczącym się przy ul. Rydzowej 1a. Zapisy właśnie ruszają, a przed nami dwa wydarzenia w Lesie Kabackim.

  Leśna przygoda

  Piknik "Zadbaj o las" odbędzie 7 września w godz. 11:00-16:00 i będzie skierowany zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Ci drudzy będą mogli uzyskać m.in. darmowe porady dla właścicieli prywatnych lasów. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty stolarskie z ekipą Dzikich Dzieci oraz możliwość wspinania się po drzewach w asyście arborystów. Nie zabraknie też budzącego dużo emocji stoiska, na którym można dowiedzieć się wszystkiego o kleszczach. O swoich działaniach opowiedzą też pracownicy szpitala dla zwierząt.

  Dzika kuchnia dla seniora

  W ramach Warszawskich Dni Seniora CEPL przygotował nietypowe zajęcia dla najstarszych mieszkańców. 28 września w godz. 13:00-15:00 odbędą się warsztaty „Dzika kuchnia – rośliny jadalne i trujące”.  

  - Wspólnie z uczestnikami poznamy jadalne rośliny dostępne jesienią oraz poznamy ich wartości odżywcze. Przygotujemy i skosztujemy dania z jadalnych kwiatów, liści oraz owoców – zapowiadają organizatorzy.

  Warsztaty będą składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Podczas pierwszej zaprezentowane zostaną gatunki roślin jadalnych, seniorzy dowiedzą się jak w bezpieczny sposób zbierać rośliny i przyrządzać z nich potrawy. W drugiej części spotkania przygotują dania z zebranych przez prowadzącego roślin.

  Zapisz się wcześniej

  Zapisy na spacery przyrodnicze w czasie pikniku, jak i zapisy na zajęcia dla szkół i przedszkoli, w tym miesiącu zostaną uruchomione wyjątkowo 28 sierpnia o godz. 8:00 - czyli dziś. Połowa miejsc na zajęcia będzie dostępna dla osób, które przyjdą na piknik, a druga połowa, dla tych którzy zapiszą się on-line. Na zajęcia dla seniorów przewidziano 30 miejsc – 15 dostępnych przez Internet i 15 wyjątkowo – telefonicznie pod nr. 506 395 592. Warto się pospieszyć, bo znikają błyskawicznie!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3261 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020