REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Z-1 na trasie

  Z-1 na trasie (SK)

  Zatłoczone autobusy, ale pasażerowie - zadowoleni! Tak mija pierwszy z dwóch dni bez metra na Ursynowie. Wzdłuż alei Komisji Edukacji Narodowej kursują autobusy zastępcze. "Przydałyby się w alei na co dzień" - komentują pasażerowie.

  Zamknięte wejścia na perony, opustoszałe przejścia podziemne - dziś i jutro metro nie jeździ na odcinku od stacji Wilanowska do stacji Kabaty. Metro Warszawskie instaluje na ursynowskich stacjach nowy system sterowania ruchem, który w przyszłości pozwoli podziemnej kolejce jeździć szybciej i częściej. 

  Pasażerowie nie narzekają na brak metra. - Owszem jest dodatkowe utrudnienie, bo trzeba się przesiadać na Wilanowskiej, ale przeżyjemy te dwa dni - mówi Kazimierz. Zawieszenie kursowania metra dla nikogo nie powinno być niespodzianką - informacje o planowanym wyłączeniu były podawane wszędzie. Ale nawet ci niezorientowani szybko dowiedzą się o kursowaniu autobusów zastępczych. Przed wejściem do każdej stacji metra na Ursynowie stoją słupki z informacjami. Także na drzwiach wejść do peronów - dziś i jutro zamkniętych - wywieszone są ogłoszenia Zarządu Transportu Miejskiego.

  Autobusy linii Z-1 są dobrze oznakowanie i jeżdżą z częstotliwością co 5 minut. Będą kursować aleją KEN nawet w nocy - tak jak metro. Niektórzy pasażerowie chwalą sobie przejażdżkę główną arterią komunikacyjną Ursynowa. 

  - Przydałaby się taka szybka linia wzdłuż KEN na co dzień - mówi Elżbieta. W tej chwili osiedlowe linie np. 179, 185 czy 192 jeżdżą "zygzakiem" przez cały Ursynów zjężdżając z alei KEN. Szef Zarządu Transportu Miejskiego Wiesław Witek nie przewiduje jednak uruchomienia autobusów jeżdżących wzdłuż Komisji Edukacji Narodowej.

  - Metro musi wystarczyć, jest najszybsze. Lokalne autobusy mają za zadanie dowozić pasażerów do metra, więc muszą kursować po osiedlach - mówił Haloursynow.pl kilka tygodni temu Wiesław Witek. Nie wykluczył jednocześnie kolejnych konsultacji społecznych w sprawie zmian w komunikacji miejskiej w naszej dzielnicy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Darek 1 ponad rok temuocena: 100% 

   A przewidywaliście kataklizm. Jak to było? "Szok! Jak my to przeżyjemy!" ;-)))

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4752 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022