REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  "Morderstwo dla dwojga" - prapremiera musicalu (Teatr Muzyczny w Toruniu)

  Pogoda nie sprzyja imprezom plenerowym, ale pod dachem będzie się dużo działo! Ten weekend to przede wszystkim kulturalne doznania i emocje - w tym hitowa prapremiera musicalu, który zrobił furorę na Brodwayu! Poznajcie szczegóły wydarzeń tego weekendu na Ursynowie.


  PIĄTEK


  W Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej przy ulicy Poleczki 19 wystartował Festiwal Filmów Naukowych. O godz. 11 spotkanie z gościem specjalnym reżyserem Krzysztofem Zanussim, a po nim projekcja najnowszego filmu reżysera "Liczba doskonała" o matematyku, który poświęcił życie na badanie liczb pierwszych. Przez cały piątek i sobotę projekcie, spotkania, dyskusje. Wstęp wolny. Program imprezy: 


  W DOK Ursynów przy Kajakowej w piątek startuje Festiwal Teatrów Niesfornych "Galimatias". Dziś od godz. 17 zobaczymy najciekawsze teatry niezawodowe: The M.A.S.K. z Bielska, Ło/Men z Lubawy, Etna z Piaseczna oraz Teatr Marty Pohrebny z Zielonej Góry. Sobotnie spektakle odbędą się w DK Świt na Targówku. W niedzielę festiwal powróci na Ursynów. Wstęp na wszystkie przedstawienia jest wolny. Program całego festiwalu tutaj.


  O godz. 19 w UCK "Alternatywy" (ul. Gandhi 9, stacja metra Imielin) koncert Michała Pepola "Kora nieskończoność". Utalentowany wiolonczelista i producent wykorzystał niepublikowane dotąd, prywatne nagrania Kory Jackowskiej w swoich utworach, mixach i performance'ach. Pozycja obowiązkowa dla fanów Kory i Maanamu. Są jeszcze ostatnie bilety: dostępne w recepcji oraz online.


  SOBOTA


  Przed nami ósma kolejka drugiej ligi siatkarzy. KS Metro Warszawa podejmie Campera Wyszków. Spotkanie w sobotę, 19 listopada o godz. 17 w hali UCSiR przy ul. Dereniowej 48. Ursynowski zespół liczy na mocne i głośne wsparcie kibiców!


  O godz. 18 w Galerii U w Domu Kultury "Stokłosy" otwarcie wystawy Krzysztofa Sosnowskiego. Będzie można oglądać abstrakcyjne i tajemnicze prace malarskie i graficzne. Wstęp wolny. Wystawa będzie czynna do 8 stycznia.


  DOK "Ursynów" przy Kajakowej 12b zaprasza na bezpłatne spotkanie z Milongą. Między godz. 17 a 21 można będzie potańczyć, nauczyć się kroków itp. itd. Lekcje poprowadzą Joanna Balowska i Marcin Akielaszek.


  NIEDZIELA


  W Domu Sztuki przy Wiolinowej 14 (stacja metra Ursynów) bezpłatny poranek filmowy dla dzieci. W najbliższą niedzielę bajka "Wielka wyprawa Molly". Wstęp wolny za pobraniem wejściówki - można je odbierać od piątku w sekretariacie DS lub w soboty i niedzielę - jeśli jeszcze będą dostępne.


  O godz. 10 w hali UCSiR przy Dereniowej rusza 17. Ursynowskie Dyktando im. Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego. Uczestnicy zmierzą się z tekstem przygotowanym przez prof. dr hab. Jerzego Bralczyka oraz doc. dr Grażynę Majkowską. Zapisy już się skończyły, ale można próbować się zarejestrować na miejscu przed dyktandem -są ostatnie wolne miejsca. Prof. Jerzy Bralczyk uchylił nam rąbka tajemnicy na temat tekstu.


  Od godz. 11 do 18:30 w DOK Ursynów ciąg dalszy Festiwalu Teatrów Niesfornych "Galimatias". Wystąpią cztery teatry. O 18:30 wręczenie nagród oraz pozakonkursowy spektakl "Niedźwiedź" Kompanii Teatralnej Mamro. Wstęp wolny. Program całego festiwalu tutaj.


  O godz. 13 rusza kolejne spotkanie Klubu Filmowego dla młodzieży w UCK "Alternatywy" (14-19 lat). Najpierw projekcja filmu z gatunku światowej klasyki, a później dyskusja, którą poprowadzi Tomasz Kolankiewicz, dyrektor artystyczny festiwalu filmowego w Gdyni. Spotkania uczą nie tylko pasji do filmu, ale też zasad dyskusji i sztuki dialogu. Bilety w cenie 15 zł dostępne online.


  O godz. 15 w UCK "Alternatywy" dodatkowy spektakl Teatru Muzycznego w Toruniu - „Morderstwo dla dwojga”. To przezabawny musical i doskonała mieszanka muzyki, chaosu oraz kryminalnej zagadki z pianinem w samym centrum akcji. Polska prapremiera musicalu wystawianego w Off-Broadway oraz w teatrach muzycznych na całym świecie. Są jeszcze bilety w cenie od 60 zł - dostępne w recepcji i online. Są też ostatnie pojedyncze bilety na spektakl o godz. 19.


  Również w UCK o godz. 18 kolejna odsłona spotka z cyklu Hip-hop szansą. Gościem będzie Wini – raper, producent wykonawczy, youtuber, a także twórca marki odzieżowej Stoprocent. Wstęp wolny.


  Przypominamy - trwa darmowy listopad w rezydencjach królewskich, m.in. w Warszawie. Można za darmo zwiedzać wnętrza w Łazienkach Królewskich, Zamku Królewskim, Pałacu pod Blachą czy Pałacu w Wilanowie. O szczegółach piszemy w osobnym artykule.


   

  Listę wydarzeń na Ursynowie sprawdzisz z dużym wyprzedzeniem w naszym Kalendarzu Wydarzeń.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 34

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5144 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022