REKLAMAA1 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 października 2021, 12:22 komentarzy 9
  Wejście do stacji metra Imielin

  Wejście do stacji metra Imielin (SK)

  Natolin, Stokłosy, Ursynów. Te trzy stacje mają zyskać zadaszenie w ciągu najbliższych dwóch lat. Zarząd Transportu Miejskiego ogłosi wkrótce kolejny konkurs na koncepcję zadaszeń. Pieniądze na inwestycję częściowo da dzielnica.

  Pasażerowie z Ursynowa od lat domagają się zadaszenia wejść do stacji metra. Teraz, przy każdym deszczu schody zamieniają się w śliską pułapkę. Zadaszenia, których nie przewidzieli projektanci pierwszej linii metra, są na każdej stacji drugiej linii i dobrze się sprawdzają.

  - Daszki powinny być od początku. Teraz, gdy jest coraz więcej starszych ludzi na Ursynowie, są wręcz konieczne - mówi nam pani Alicja, pasażerka metra.

  W 2014 roku wydawało się, że w temacie coś się ruszy. Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił i rozstrzygnął konkurs na koncepcję zadaszeń. Wygrała betonowo-ażurowa koncepcja zaprojektowana przez pracownię "Iglo" Ewy Rams.

  Zarząd Transportu Miejskiego planował budowę zadaszeń w 2015 roku, miały powstawać po kolei na każdej ursynowskiej stacji, pod warunkiem znalezienia środków na ten cel. Dwa lata od zakończenia konkursu okazało się, że pieniędzy nie ma i nie będzie. Projekty odłożono do szuflady.

  Dzielnica przekazuje środki

  O sprawie nie zapomniał jednak burmistrz Ursynowa, który zaproponował ZTM powrócenie do idei zadaszeń. Dla mieszkańców to wciąż bardzo ważna sprawa.

  - Na drugiej linii metra dobrze chronią przed deszczem, no i może byłaby wtedy szansa na ruchome schody na Ursynowie? - mówi Andrzej, mieszkaniec Stokłosów. - Już dawno powinni zadaszyć stacje, byłyby też lepiej widoczne, co jest ważne dla przyjezdnych - dodaje Agata.

  Burmistrz Robert Kempa przekazał zarządcy komunikacji miejskiej 600 tys. złotych z dzielnicowego budżetu - właśnie na rozpoczęcie prac na zabudową wejść do metra na Ursynowie.

  - ZTM będzie realizował ten program, najpierw ogłosi konkurs na aranżację wejść, następnie będzie projektowanie i realizacja Przeznaczyliśmy na to 100 tys. złotych na 2022 rok i pół miliona z 2023 rok - mówi burmistrz.

  Najpierw trzy stacje

  Na pierwszy ogień mają pójść stacje: Natolin, Stokłosy i Ursynów. Zadaszenia zostałyby wybudowane na tych wejściach, które mają schody z poziomu alei KEN. Nad wejściami z pochylniami nie będzie to możliwe ze względów technicznych. A co z pozostałymi stacjami? 

  - Chcielibyśmy, aby wybrane koncepcje posłużyły podmiotom prywatnym, które mogłyby wybudować zadaszenia przy okazji realizowanych przez siebie projektów w okolicy - mówi burmistrz Kempa.

  Dzielnica liczy, że na Kabatach zadaszenia wybuduje deweloper Echo Investment, który planuje inwestycję mieszkaniowo-usługową w miejscu blaszaka Tesco. Z kolei na Imielinie zadaszenia mógłby wykonać właściciel terenu Multikina, który w perspektywie kilku lat może wyburzyć kino i wybudować tam dozwolony nowym planem miejscowym kompleks mieszkaniowo-usługowy o wysokości urzędu dzielnicy.

  Na razie ZTM przymierza się do ogłoszenia konkursu na koncepcję zadaszeń. Dlaczego nie można wykorzystać prac wybranych w 2014 roku?

  - Na przestrzeni ostatnich lat otoczenie stacji metra zmieniło się dość znacznie, inne są także tendencje w projektowaniu dlatego też dzielnica chce uzyskać nowe opracowania projektowe - mówi Tomasz Kunert z Zarządu Transportu Miejskiego.

  Dzielnica finansuje konkurs - przeznaczyła na to w tym roku 60 tys. złotych. Jak zapowiada burmistrz, zadaszenia mają się pojawić jeszcze w tej kadencji samorządu, a więc do 2023 roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 97

  • 50
   BARDZO PRZYDATNY
  • 12
   ZASKOCZONY
  • 13
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Asia46 9 miesiąc temu

   Kiedy walne na Stokłosach?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Madzia 8 miesiąc temuocena: 75% 

   Dajcie spokój z tymi zadaszeniami. To jest niepotrzebne. To miejsce bardzo dobrze wygląda bez tego, lepiej tam nie doładowywać jakichś wielkich zadaszeń, to zniszczy cały krajobraz.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jabadababoooba 7 miesiąc temuocena: 67% 

   WOW SUPER!!! w końcu coś nowego na Ursynowie Północnym

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imielinczyk 6 miesiąc temuocena: 71% 

   Na czym polega trudność techniczna z zadaszeniem wyjścia z metra w postaci pochylni?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 5 miesiąc temu

   Co do innych się nie wypowiem, ale np. na Stokłosach pochylnia biegnie między gęstą zabudową, daszek trzeba by chyba montować do ścian budynków. Wyglądałoby to też słabo.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zadaszenie propozycja 4 miesiąc temuocena: 100% 

   Może coś na wzór zadaszenia z Placu Wilsona

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sceptyczna 3 miesiąc temuocena: 69% 

   Nie cieszylabym się. Oni dopiero się przymierzają do rozpisania przetargu = będzie trwać latami jeśli w ogóle...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 2 miesiąc temuocena: 91% 

   Cieszę się, że zadaszenia powstaną. Cieszę się też, że nie powstaną betonowe kloce projektowane w 2014, bo na wizualizacjach wyglądają okropnie. Oby wygrało coś ładniejszego.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nareszcie 1 miesiąc temuocena: 95% 

   Nareszcie!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4174 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021