REKLAMAA1 StrefaDiet G4 01.06.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Jedni będą rysować, a inni pisać wiersze lub kręcić filmy. Pod hasłem “Węgry to przecież tak blisko nas… Wena na Kossutha” liceum przy ul. Hirszfelda organizuje konkurs poświęcony patronowi szkoły. Mogą wziąć w nim udział uczniowie szkół podstawowych. 

  Zamiast wkuwać fakty z encyklopedii, należy uruchomić wyobraźnię. Tylko tyle wystarczy, aby wziąć udział w międzyszkolnym konkursie zorganizowanym przez LXIII Liceum Ogólnokształcące. Jego nazwa - “Węgry to przecież tak blisko nas…. Wena na Kossutha”- bezpośrednio nawiązuje do postaci patrona szkoły - węgierskiego bohatera narodowego, żyjącego w XIX wieku.

  Konkurs skierowany do uczniów podstawówek ma zachęcić do zgłębiania wiedzy nie tylko o postaci Lajosa Kossutha i historii Węgier, ale też do zainteresowania wszystkim, co wiąże się kulturą tego kraju, związkami z Polską oraz nauką języka węgierskiego.

  Konkurs podzielony jest na dwie grupy wiekowe. Najmłodsi, uczniowie klas 1-3 mają do wykonania pracę plastyczną. Może to być plakat, kolaż albo rysunek. Technika jest dowolna.

  Uczniowie klas 4-8 mają większe pole do popisu. Mogą nakręcić film, wykonać infografikę w technice cyfrowej lub napisać wiersz. Wszystkie prace mają nawiązywać do tematu konkursu.

  To ma być tradycja

  Konkurs pierwotnie miał odbyć się już w ubiegłym roku z okazji 30-lecia szkoły. Nie udało się przez pandemię.

  - Chcemy w ten sposób zapoczątkować tradycję i taki konkurs będzie odbywał się cyklicznie każdego roku. Jesteśmy pewni, że taka forma okaże się dla uczestników ciekawa, bo pozwoli na swobodę twórczą - mówi organizatorka konkursu Lucyna Kasperowicz, nauczycielka historii w LXIII LO.

  Za zdobycie trzech pierwszych miejsc przewidziane są atrakcyjne nagrody książkowe i urządzenia elektroniczne. Każdy uczestnik konkursu otrzyma również dyplom.

  Prace można nadsyłać od 25 marca do 23 kwietnia. Regulamin znajduje się na stronie liceum, a patronem medialnym konkursu “Węgry to przecież tak blisko nas…. Wena na Kossutha” jest portal Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Aby 4 2 miesiące temuocena: 100% 

   Wena na???

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 3 3 miesiące temuocena: 83% 

   "Kosshuta"? Redaktorzyna nawet nie umie napisać tytułu bez błędu?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~parrpa 2 3 miesiące temuocena: 17% 

   Popełnili błąd i co? Posrałeś się już ze szczęścia. Czytelnikarzyno?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Leon 1 3 miesiące temuocena: 100% 

   Cytat MIŚ: „Pytasz dlaczego? No, bo tradycją nazwać niczego nie możesz. I nie możesz uchwałą specjalną zarządzić, ani jej ustanowić. Kto inaczej sądzi, świeci jak zgasła świeczka na słonecznym dworzu! Tradycja to dąb, który tysiąc lat rósł w górę. Niech nikt kiełka małego z dębem nie przymierza! Tradycja naszych dziejów jest warownym murem. To jest właśnie kolęda, świąteczna wieczerza, to jest ludu śpiewanie, to jest ojców mowa, to jest nasza historia, której się nie zmieni. A to co dookoła powstaje od nowa, to jest nasza codzienność, w której my żyjemy.”

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3625 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021