REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 17.11.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 listopada 2021, 13:45

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Wentylacja w pomieszczeniach przemysłowych jest istotną kwestią, o której należy pamiętać. Ważne jest również to, aby systemy wentylacyjne spełniały wszystkie potrzebne wymagania - zarówno te dotyczące spraw technicznych, jak i te prawne. Jakie system wentylacji najlepiej sprawdzi się na halach przemysłowych? Jakie są rodzaje wentylacji, które umieszczanie są w obiektach przemysłowych? I gdzie znaleźć dobry system wentylacji?

  Jaka powinna być wentylacja przemysłowa?

  Wentylacja hal zastosowana w pomieszczeniach przemysłowych powinna przede wszystkim działać prawidłowo i skutecznie usuwać zanieczyszczenia powietrza. Ważnym jest oczywiście to, aby dostarczała do zamkniętego pomieszczenia odpowiednią ilość świeżego powietrza, dzięki któremu praca ludzi będzie możliwa. To waśnie wentylacja ma za zadanie uzdatnić dane miejsce do pracy i sprawić, że stanie się ono miejscem bezpiecznym do przebywania przez ludzi. 

  Systemy wentylacji przemysłowej - dlaczego są takie ważne?

  Pomieszczenia przemysłowe muszą być wentylowane, aby został z nich odprowadzony nadmiar zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Jest to o tyle istotne, że w takich miejscach, jak hale przemysłowe można uświadczyć naprawdę różnego rodzaju zanieczyszczeń - zarówno zanieczyszczenia stałe (pyły lub włókna), jak też i zanieczyszczenia gazowe i biologiczne. W nieoczyszczonym powietrzu hali przemysłowej mogą rozwijać się związki powodujące alergie oraz innego rodzaju problemy ze zdrowiem.

  Rodzaje wentylacji przemysłowej

  Obecnie można uświadczyć wielu różnych rodzajów wentylacji przemysłowej. Wentylacja przemysłowa może więc być różna i może posiadać różne funkcje - może nie tylko pochłaniać źródło emisji zanieczyszczeń, ale będzie mogła również skorzystać z funkcji chłodzenia czy funkcji ogrzewania pomieszczeń. Jakie więc są rodzaje wentylacji?

  * wentylacja mechaniczna - wentylację mechaniczną stosuje się w halach produkcyjnych już od dłuższego czasu. Najczęściej wykorzystywane są systemy odciągów miejscowych, czyli produkty działające wywiewnie. Z kolei wentylacja nawiewna składa się z systemu scentralizowanego. 

  * odciągi miejscowe - aby wprowadzić wentylację strefową nie w całym pomieszczeniu, a w kilku miejscach warto jest wprowadzić odciągi miejscowe. Jest ona potrzebna po to, aby emisja zanieczyszczeń była wychwytywana jak najbliżej swojego źródła i nie rozprzestrzeniała się po całej sali.

  * kurtyny powietrzne - jest to wentylacja miejscowa hal przemysłowych. Kurtyny są wykonane z obudowy ze stali a w jej środku znajduje się wentylator mający silnik jedno bądź trójfazowy. 

  * centrale bezkanałowe dachowe - rodzaj wentylacji, który zapewnia strumień powietrza świeżego, oraz jego nagrzewanie lub chłodzenie. Ważną kwestią jest to, że taka wentylacja mieszająca musi znajdować się tuż pod dachem.

  * aparaty grzewczo wentylacyjne - jest to rodzaj wentylacji, który oprócz wprowadzania do pomieszczenia czystego powietrza zajmuje się również odzyskiem ciepła, dzięki któremu w hali panuje przyjemna temperatura niezależnie od tego, jaki jest miesiąc w roku. 

  Jakie są wymagania dotyczące wentylacji przemysłowej?

  Jeżeli chodzi o wentylację w pomieszczeniach produkcyjnych, to jest ona wymagana przez prawo. Oznacza to również, że musi spełniać pewne konkretne warunki, aby móc być dopuszczoną do używalności. Przede wszystkim istotną kwestią jest to, ilokrotność powietrza jest wpompowywana do pomieszczenia dzięki danemu rodzajowi wentylacji. Ważne jest również to, aby wymiana powietrza odbywała się stale, niezależnie od tego, jakie w danym momencie są potrzeby w pomieszczeniu. Warto jest zapoznać się z dokumentami prawnymi, której jasno określają to, jakie są wymagania dotyczące wentylacji przemysłowej.

  Jakie powinny panować temperatury w halach?

  Warto również uświadomić sobie, że jeżeli chodzi o wentylację pomieszczeń, to nie jest ważna wyłącznie wymiana powietrza. Istotne jest również to, jakie temperatury panują wewnątrz. To także jest wskazane w odpowiednich dokumentach prawnych, które warto znać. W pomieszczeniach produkcyjnych temperatura nie powinna spaść poniżej 14 stopni Celsjusza, a z kolei w biurach nie powinna być mniejsza niż 18 stopni Celsjusza. 

  Jak oczyszczać powietrze w halach przemysłowych?

  Wentylacja przemysłowa jest więc szalenie istotną kwestią, dlatego należy do niej podejść na poważnie. Warto zatem zdecydować się na pomoc profesjonalistów, którzy będą w stanie ocenić jaki rodzaj wentylacji będzie najlepszy w danym przypadku. Warto więc wejść na stronę OxyCom i dokładnie wypełnić tamtejszy formularz, dzięki któremu specjaliści będą w stanie dobrać odpowiedniej jakości wentylację powietrza, która najlepiej spełni wszystkie niezbędne wymagania nie tylko prawne, ale także twoje osobiste.

  Artykuł załadowany: 0.3872 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022