REKLAMAA1-FortSłużew-20-05----31-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Fundacja Legia Warszawa)

  Fundacja Legii Warszawa wesprze ursynowskie hospicjum. Wystartowały zapisy do wielkiej akcji charytatywno-sportowej #WszyscyDoWioseł, która odbędzie się już za tydzień. 

  Tegorocznym założeniem akcji jest przepłynięcie dystansu 1000 kilometrów, na jego pokonanie uczestnicy będą mieli 10 godzin. Na liście startowej organizatorzy przewidzieli miejsca dla 100 załóg. Jednocześnie wiosłować będą dwie osady, każda na czterech ergometrach. Przewidywany czas wiosłowania dla każdej czwórki wynosi 12 minut. Dobroczynne regaty rozpoczną się w piątek, 29 listopada o godzinie 10:00. Pływanie na ergometrach odbędzie się w strefie Silver na stadionie Legii. 

  Dla wszystkich tych, którzy chcą zgłosić swoją czteroosobową drużynę i dołączyć do zbiórki pieniędzy na zakup sprzętu do hospicjum uruchomiony został specjalny adres mailowy: wdw@legia.pl. O dostaniu się na listę startową decydować będzie kolejność zgłoszeń.

  Wesprzyj hospicjum... wiosłowaniem! 

  W tym roku Fundacja Legii do akcji zaprosiła Fundację Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa, która od 1990 roku na Ursynowie prowadzi zarówno hospicjum stacjonarne jak i domowe. Dzięki medycynie paliatywnej, pomocy psychologicznej i duchowej pracowników oraz wolontariuszy, pacjenci mogą przeżyć swój czas w hospicjum bez bólu i w godności. Fundacja co roku opieką paliatywną otacza przeszło 1000 pacjentów w hospicjum stacjonarnym. W ramach hospicjum domowego, lekarze, pielęgniarki i wolontariusze odwiedzają chorych w domach, a jest ich ponad 2300 chorych. Opieką otaczają także ich rodziny.

  - Godność, szacunek i wsparcie. Słowa klucze ważne nie tylko w Legii, ale także w ursynowskim hospicjum. To na ich fundamencie można budować wspólnotę wokół idei pomagania. Trzecia edycja naszego projektu będzie wyjątkowa, bo poza pomocą, razem z Fundacją Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa będziemy otwarcie mówić o tym, że pomoc hospicjum w wielu przypadkach jest nie do przecenienia. Będziemy pokazywać ludzi, którzy są obecni – całkiem bezinteresownie – gdy komuś trzeba pomóc zmierzyć się z umieraniem – mówi Anna Mioduska, prezes Fundacji Legii.

  - Z jednej strony jest to dla nas wielkie wyróżnienie, a z drugiej szansa na doposażenie naszego hospicjum w sprzęt medyczny. To także kolejna odsłona odczarowywania hospicjum. Chcemy pokazywać, że trwa tam życie, że jest miejsce na uśmiech, kolor, czasami nawet na zabawę. Każdy może się zaangażować w pomoc naszym pacjentom, opcji jest naprawdę wiele i Fundacja Legii daje tego najlepszy przykład. Kto by pomyślał, że wiosłowaniem można wspierać hospicjum! A jednak. Gorąco zachęcam do udziału w projekcie i bardzo dziękuję w imieniu naszych podopiecznych - mówi Dorota Jasińska, prezes Fundacji Hospicjum Onkologiczne.

  Zebrane środki pomogą w doposażeniu hospicjum. Pieniądze pozwolą na zakup m.in. niezbędnych pulsoksymetrów, koncentratorów tlenu, łóżek czy specjalistycznego aparatu do EKG. 

  Akcja z dobrą historią

  Po raz pierwszy charytatywne wiosłowanie na Legii odbyło się trzy lata temu. Ponad 550 uczestników, w tym osoby niepełnosprawne, miało 24 godziny na to, żeby przepłynąć na wioślarskich ergometrach 2 294 kilometry, dystans dzielący Warszawę i Madryt. Cel został osiągnięty, nawet z nawiązką, bo ostatecznie przez dobę uczestnicy #WszyscyDoWioseł przepłynęli aż 2 339 kilometrów. Za zebrane przez organizatorów pieniądze - Fundację Legii, Fundację Akademia Integracji, przy współpracy z hiszpańską fundacją Fundacion Deporte y Desafio oraz Warszawskim Towarzystwem Regatowym Legia Warszawa – udało się kupić 5 ergometrów, które przystosowano dla niepełnosprawnych.

  Druga edycja charytatywno-sportowego projektu odbyła się przed rokiem. Fundacja Legii wspólnie ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa i kibicowską grupą „Dobrzy Ludzie - kibice Legii dzieciom” zaprosiła do wioseł osoby, które chciałby mieć swój wkład w zbiórkę pieniędzy na karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka. Przez 12 godzin uczestnicy mieli do pokonania dystans długości Wisły czyli 1047 kilometrów. Jednak na mecie urządzenia mierzące dystans wskazały o 270 kilometrów więcej, niż planowany do przepłynięcia dystans. Dzięki darczyńcom, sponsorom i partnerom, w wyniku akcji WDW 2017 udało się zebrać ponad 200 tys. zł, które przeznaczono na zakup karetki. Jej oficjalne przekazanie odbyło się 2 czerwca br. w trakcie Święta Łazienkowskiej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2581 sekundy
  REKLAMAA2-GOODBIKE-11-05----10-06-2019