REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 października 2019, 10:20 komentarzy 22

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Stan budowy wiaduktu w czerwcu

  Stan budowy wiaduktu w czerwcu (MSO)

  - Wiaduktem Karczunkowska już pędzą samochody. Czy to oznacza, że wreszcie go otwarto? – pytają mieszkańcy okolicznych osiedli. Pechowy wiadukt budowany przez ponad trzy lata wciąż ma przesuwane terminy otwarcia. Najnowszy to... koniec października.

  Budowa wiaduktu na Karczunkowskiej to temat rzeka, który ciągnie się od ponad trzech lat. Coraz bardziej zniecierpliwieni są okoliczni mieszkańcy, którzy w ostatnie lata - każdej jesieni, zimy i wiosny - brodzili po kostki w błocie. Terminy oddania wiaduktu do użytku wielokrotnie przesuwano. Pierwotnie miał on być oddany w 2018 roku. W styczniu 2019 PKP Polskie Linie Kolejowe przekonywały, że inwestycja będzie gotowa wiosną, a w lipcu, że ruch na wiadukcie powróci w sierpniu. 

  - Zostały jeszcze prace wykończeniowe, m.in. malowanie ścieżek i montowanie oznakowania - mówił Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

  Po kolejnych dwóch miesiącach wiadukt jest nadal zamknięty, jak się okazuje tylko teoretycznie.

  - Wiaduktem Karczunkowska już pędzą samochody Czy wiadomo kiedy będzie oznaczenie poziome na drodze? Jak mają przedostać się piesi z północnej na południową stronę Karczunkowskiej (do przystanku autobusowego)? I jak włączyć do ruchu wyjeżdżając z Nawłockiej i Karczunkowskiej? – napisała do nas pani Agnieszka.

  Jeszcze tylko tydzień?

  Wiadomość od mieszkanki przyszła do naszej redakcji tuż po otrzymaniu nowej informacji z PKP PLK. 

  - Zależy nam na tym, aby wykonawca jak najszybciej zakończył prace przy oznakowaniu i montażu wind. Mobilizujemy go, aby roboty zostały wykonane do końca października - mówi Karol Jakubowski z instytucji kolejowej.

  Gdy zadzwoniliśmy do kolejarzy z informacją, że kierowcy już po wiadukcie jeżdżą, po drugiej stronie słuchawki nastąpiła konsternacja. Oficjalnie wiadukt nadal jest wyłączony z ruchu drogowego. Na nasze pytanie dotyczące nielegalnej jazdy po terenie budowy, usłyszeliśmy jedynie, że wykonawca ma obowiązek właściwego zabezpieczenia placu budowy i w trybie pilnym zwrócono mu na to uwagę.

  PKP PLK podtrzymuje swoją obietnicę, że wykonawca skończy wszelkie prace na wiadukcie do końca października. Teoretycznie pozostał więc tydzień na zakończenie trzyletniej epopei z budową wiaduktu - pełnej wzlotów i upadków.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 66

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 50
   BRAK SŁÓW

  20Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zgorzala 20 3 dni temuocena: 100% 

   stan bez zmian - obraz nędzy i rozpaczy . . . i jak w tym kraju ma się lepiej żyć . . .

   Edytowany: 3 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zgorzala 19 14 dni temuocena: 100% 

   wiadukt prowizorycznie zamknięty lub otwarty jak kto woli . . . stan na 03-11-2019 obraz nędzy i rozpaczy

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balbina 18 17 dni temuocena: 100% 

   Jakubowski Władco Obietnic. Jakubowski obietnice z rękawa sypiący. Jakubowski łosiu do kwadratu - pytanie : czy jutro udamy się na cmentarze wiaduktem tym z Twych snów urojonych? - wszak miał być otwarty na koniec października - śmiech na sali. Oby świeca knot miała ujście w twej dwunastnicy i wybuchła jak twe mierne obietnice.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~arcy z barcy biades 17 19 dni temuocena: 100% 

   Zaprawdę powiadam Wam iż w miejscu tym wielokrotność nieszczęśliwych zdarzeń miejsc miało będzie. Wypadki na wjeździe i zjeździe z wiaduktu od której by strony nie spojrzał. Do tego dojdą "rzuty" samobójcze na torowisko. Oj będzie się działo. Kierowcy autobusów osiwieją po pierwszym kursie na tej linii a pasażerowie będą woleli iść bez chodnika do puławskiej niż na pętli dupska wysiadywać. Sodomia i gomoria.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balbina 16 19 dni temuocena: 91% 

   Wtorek, 29 .10 . 2019 godzina 19.00 - wiadukt zamknięty - nie ma się czym przechwalać "Imć Mieszkam Obok" - windy w stanie rozkładu. O reszcie nie wspomnę. TRAGEDIA wykonawczo funkcjonalna. Brak odbiorów - chyba że medali za termin oddania na koniec października. Już mnie cycki bolą od śmiechu jak patrzę na ten pomnik budowy Polskich Kumoterskich Popaprańców.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zgorzała 15 19 dni temuocena: 20% 

   no to chyba mamy wszędzie wylaną warstwę finalną ścieralną . . . ale wiadukt nieczynny !

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkam obok 14 19 dni temuocena: 13% 

   Godzina 7:01 przejazd był możliwy, wszystko otwarte, ale pasów i znaków brak

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 1 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Przemykający okolicą 13 21 dni temuocena: 100% 

   Imbecyla pomysł z tym wiaduktem.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Teodor 12 23 dni temuocena: 100% 

   PKP - Inwestor. Przecież Ku..a Próbowaliśmy - coś zrobić, ale nam nie wyszło. ludzie - po studiach na stanowiskach bez żadnego doświadczenia w planowaniu. Co to jest ten wasz wymysł na Karczunkowskiej, szumnie zwany wiaduktem. Ile zaliczyliście premii za kolejne terminy otwarcia tego gówna? Jak was spotkam to osobiście kopa zasadzę w te wasze dacie duster co profesorowie się wożą i doglądają podwykonawców z etykietkami na klacie i czapeczkami na pustych baniach. Dupa, dupa i jeszcze jedno wielkie nic. Debile i ignoranci. Lepszy młotek zrobiłem w podstawówce na ZPT niż wy projektując ten pomnik głupoty.

   Edytowany: 23 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zgorzala 11 23 dni temuocena: 62% 

   za tydzień zgodnie z obietnicą jadę nowy wiaduktem Panie Karolu Jakubowski z biura prasowego PKP PLK - w końcu obiecaliście już ......... razy - wystarczy tych obietnic - czas na społeczne otwarcie

   Edytowany: 23 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkam obok 10 19 dni temuocena: 17% 

   Jestem za ;) Sam się dziwię, że jeszcze nikt tego nie zrobił... A może zrobił i dlatego w letni weekend już udało się jechać... :D

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 9 24 dni temuocena: 100% 

   P.S. Ciekawe poza wszystkim, ile fuszerek wyjdzie podczas eksploatacji. Bo ponoć jest tam niejedna. A po roku użytkowania wind wyłączą je na amen, bo... kasy nie będzie na serwisowanie i przeglądy techniczne, a to diabelnie droga elektronika jest.

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 8 24 dni temuocena: 100% 

   Panie Jakubowski, a kto zajumał z projektu wiatę przystankową dla autobusu, który miał stawać na wiadukcie jadąc od Puławskiej na północnej części wiaduktu?

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zgorzała 7 24 dni temuocena: 50% 

   nikt Wam tyle nie da ile ja Ci obiecam - to jest mentalność propagandy z PKP . . . i kolejny miesiąc - weźcie się za robotę ! ! ! i pogońcie tych które to robią za pieniądze podatników !

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mehr 6 24 dni temuocena: 94% 

   W sobotę dziesiątki osób idące do Biedronki przechodząc przez nieoznakowane "skrzyżowanie" ulic Karczunkowska / Nawłocka były rozganiane przez samochody zjeżdżające z wiaduktu. Niektóre samochody jechały bardzo szybko. W każdej chwili mogło dojść do podobnego wypadku jak na ul. Sokratesa na Bielanach. Przy okazji okazało się jak bardzo niebezpieczny układ drogowy zaprojektowano na wschodnim zjeździe z wiaduktu. Dla kierowcy włączającego się do ruchu z Nawłockiej lub z Biedronki, samochód zjeźdżający z wiaduktu jest widoczny w ostatniej chwili - tuż po wyjechaniu na Karczunkowską. Praktycznie nie sposób uniknąć wypadku. Przez całą sobotę i niedziele słychać było odgłosy gwałtownego hamowania i klaksony. Rondo lub sygnalizacja świetlna jest tam koniecznością. Wiadomo że otwarcie ruchu na nieodebranym przez służby drogowe miasta było samowolą wykonawcy za cichym przyzwoleniem inwestora. Zaistniały przypadek wyczerpuje w pełni zapis art 174 KK § 1.

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balbina 5 25 dni temuocena: 100% 

   Jak mogą pędzić skoro jest to teren zabudowany i ograniczenie jest do 50km/h? Co do samej budowy to burdel jest przeokropny. Nie ma szans na oddanie tego w tydzień gdyż choćby windy są nie uzbrojone. Brak pasów, znaków na skrzyżowaniach, testów obciążeniowych i wielu jeszcze innych prac które powinny być wykonane. Na marginesie - ta inwestycja porażka trwa cztery a nie trzy lata. Już są sygnały że zostanie nie dopuszczony wiadukt do ruchu z uwagi na hałas i brak ekranów. Będzie się działo. Powiadam Wam.

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~podatnik 4 25 dni temuocena: 90% 

   Normalny sabotaż. Wiadukt nieczynny,droga objazdowa zablokowana przez gromadkę pracowników którzy podpierają się łopatami,dziura na dziurze

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 3 25 dni temuocena: 92% 

   Banialuki. Nie otworzą w październiku. Jeszcze z miesiąc się poopóźnia i potem będzie argument, że przerwa na okres zimowy, bo nie da się malować oznakowania.... Czy ktoś zna powody (ale takie prawdziwe i konkretne) tego niekończącego się przeciągania dokończenia tej budowy? Wykonawca splajtował? Podwykonawcy zeszli z placu budowy i sam właściciel firmy wieczorami dokańcza?

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~3lata 2 25 dni temuocena: 100% 

   Oczywiście, przecież nawet jak wymalują pasy do końca października, to nastąpią ODBIORY TECHNICZNE, pieczątkologia i przesyłanie pomiędzy biurwami ton śmieci usprawiedliwiających konieczność ich istnienia, więc otwarcie w listopadzie jest wątpliwe. Może być też tak, jak napisał "Jaro". No, ale skoro czekaliście 36 miesięcy, to strata jeszcze trzech miesięcy to jest, no jak by nie liczył.... No, to na taką stratę możemy sobie jeszcze pozwolić.

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zet 1 25 dni temuocena: 93% 

   Znam odpowiedź. Jedynym problemem jest niekompetencja, lenistwo i asekuranctwo pasożytów zwanych zwykle urzędnikami.

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2706 sekundy
  REKLAMAA2-LiveHealthy-06-11----06-12.2019