REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 października 2019, 10:20 komentarzy 21

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Stan budowy wiaduktu w czerwcu

  Stan budowy wiaduktu w czerwcu (MSO)

  - Wiaduktem Karczunkowska już pędzą samochody. Czy to oznacza, że wreszcie go otwarto? – pytają mieszkańcy okolicznych osiedli. Pechowy wiadukt budowany przez ponad trzy lata wciąż ma przesuwane terminy otwarcia. Najnowszy to... koniec października.

  Budowa wiaduktu na Karczunkowskiej to temat rzeka, który ciągnie się od ponad trzech lat. Coraz bardziej zniecierpliwieni są okoliczni mieszkańcy, którzy w ostatnie lata - każdej jesieni, zimy i wiosny - brodzili po kostki w błocie. Terminy oddania wiaduktu do użytku wielokrotnie przesuwano. Pierwotnie miał on być oddany w 2018 roku. W styczniu 2019 PKP Polskie Linie Kolejowe przekonywały, że inwestycja będzie gotowa wiosną, a w lipcu, że ruch na wiadukcie powróci w sierpniu. 

  - Zostały jeszcze prace wykończeniowe, m.in. malowanie ścieżek i montowanie oznakowania - mówił Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

  Po kolejnych dwóch miesiącach wiadukt jest nadal zamknięty, jak się okazuje tylko teoretycznie.

  - Wiaduktem Karczunkowska już pędzą samochody Czy wiadomo kiedy będzie oznaczenie poziome na drodze? Jak mają przedostać się piesi z północnej na południową stronę Karczunkowskiej (do przystanku autobusowego)? I jak włączyć do ruchu wyjeżdżając z Nawłockiej i Karczunkowskiej? – napisała do nas pani Agnieszka.

  Jeszcze tylko tydzień?

  Wiadomość od mieszkanki przyszła do naszej redakcji tuż po otrzymaniu nowej informacji z PKP PLK. 

  - Zależy nam na tym, aby wykonawca jak najszybciej zakończył prace przy oznakowaniu i montażu wind. Mobilizujemy go, aby roboty zostały wykonane do końca października - mówi Karol Jakubowski z instytucji kolejowej.

  Gdy zadzwoniliśmy do kolejarzy z informacją, że kierowcy już po wiadukcie jeżdżą, po drugiej stronie słuchawki nastąpiła konsternacja. Oficjalnie wiadukt nadal jest wyłączony z ruchu drogowego. Na nasze pytanie dotyczące nielegalnej jazdy po terenie budowy, usłyszeliśmy jedynie, że wykonawca ma obowiązek właściwego zabezpieczenia placu budowy i w trybie pilnym zwrócono mu na to uwagę.

  PKP PLK podtrzymuje swoją obietnicę, że wykonawca skończy wszelkie prace na wiadukcie do końca października. Teoretycznie pozostał więc tydzień na zakończenie trzyletniej epopei z budową wiaduktu - pełnej wzlotów i upadków.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 67

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 51
   BRAK SŁÓW

  21Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~alim 21 6 miesięcy temu

   I jeszcze jedno, Tak zbudowane perony blisko budynków mieszkalnych powinny mieć ekrany zasłaniające piszczące pociągi, gwizdki konduktora i gong głośnika, bym w mieszkaniu nie musiała słyszeć zapowiedzi pociągu przyjeżdżającego do Radomia , czy jadącego do Warszawy Wschodniej. Co mnie to obchodzi?. Nawet tramwaje warszawskie mają na przystankach wyświetlające tablice jaki tramwaj przyjedzie. PKL czy PKP zatrzymało się w latach 50-tych i dostarcza nam dodatkowe decybele! Zresztą po projekcie i rozwiązaniach drogowych wiaduktu widać wielkie oszczędności, a to zbudowane jest na lata.......

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zgorzala 20 6 miesięcy temuocena: 100% 

   stan bez zmian - obraz nędzy i rozpaczy . . . i jak w tym kraju ma się lepiej żyć . . .

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zgorzala 19 7 miesięcy temuocena: 100% 

   wiadukt prowizorycznie zamknięty lub otwarty jak kto woli . . . stan na 03-11-2019 obraz nędzy i rozpaczy

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balbina 18 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Jakubowski Władco Obietnic. Jakubowski obietnice z rękawa sypiący. Jakubowski łosiu do kwadratu - pytanie : czy jutro udamy się na cmentarze wiaduktem tym z Twych snów urojonych? - wszak miał być otwarty na koniec października - śmiech na sali. Oby świeca knot miała ujście w twej dwunastnicy i wybuchła jak twe mierne obietnice.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~arcy z barcy biades 17 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Zaprawdę powiadam Wam iż w miejscu tym wielokrotność nieszczęśliwych zdarzeń miejsc miało będzie. Wypadki na wjeździe i zjeździe z wiaduktu od której by strony nie spojrzał. Do tego dojdą "rzuty" samobójcze na torowisko. Oj będzie się działo. Kierowcy autobusów osiwieją po pierwszym kursie na tej linii a pasażerowie będą woleli iść bez chodnika do puławskiej niż na pętli dupska wysiadywać. Sodomia i gomoria.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balbina 16 7 miesięcy temuocena: 91% 

   Wtorek, 29 .10 . 2019 godzina 19.00 - wiadukt zamknięty - nie ma się czym przechwalać "Imć Mieszkam Obok" - windy w stanie rozkładu. O reszcie nie wspomnę. TRAGEDIA wykonawczo funkcjonalna. Brak odbiorów - chyba że medali za termin oddania na koniec października. Już mnie cycki bolą od śmiechu jak patrzę na ten pomnik budowy Polskich Kumoterskich Popaprańców.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zgorzała 15 7 miesięcy temuocena: 20% 

   no to chyba mamy wszędzie wylaną warstwę finalną ścieralną . . . ale wiadukt nieczynny !

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkam obok 14 7 miesięcy temuocena: 13% 

   Godzina 7:01 przejazd był możliwy, wszystko otwarte, ale pasów i znaków brak

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Przemykający okolicą 13 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Imbecyla pomysł z tym wiaduktem.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Teodor 12 7 miesięcy temuocena: 100% 

   PKP - Inwestor. Przecież Ku..a Próbowaliśmy - coś zrobić, ale nam nie wyszło. ludzie - po studiach na stanowiskach bez żadnego doświadczenia w planowaniu. Co to jest ten wasz wymysł na Karczunkowskiej, szumnie zwany wiaduktem. Ile zaliczyliście premii za kolejne terminy otwarcia tego gówna? Jak was spotkam to osobiście kopa zasadzę w te wasze dacie duster co profesorowie się wożą i doglądają podwykonawców z etykietkami na klacie i czapeczkami na pustych baniach. Dupa, dupa i jeszcze jedno wielkie nic. Debile i ignoranci. Lepszy młotek zrobiłem w podstawówce na ZPT niż wy projektując ten pomnik głupoty.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zgorzala 11 7 miesięcy temuocena: 62% 

   za tydzień zgodnie z obietnicą jadę nowy wiaduktem Panie Karolu Jakubowski z biura prasowego PKP PLK - w końcu obiecaliście już ......... razy - wystarczy tych obietnic - czas na społeczne otwarcie

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkam obok 10 7 miesięcy temuocena: 17% 

   Jestem za ;) Sam się dziwię, że jeszcze nikt tego nie zrobił... A może zrobił i dlatego w letni weekend już udało się jechać... :D

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 9 7 miesięcy temuocena: 100% 

   P.S. Ciekawe poza wszystkim, ile fuszerek wyjdzie podczas eksploatacji. Bo ponoć jest tam niejedna. A po roku użytkowania wind wyłączą je na amen, bo... kasy nie będzie na serwisowanie i przeglądy techniczne, a to diabelnie droga elektronika jest.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 8 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Panie Jakubowski, a kto zajumał z projektu wiatę przystankową dla autobusu, który miał stawać na wiadukcie jadąc od Puławskiej na północnej części wiaduktu?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zgorzała 7 7 miesięcy temuocena: 50% 

   nikt Wam tyle nie da ile ja Ci obiecam - to jest mentalność propagandy z PKP . . . i kolejny miesiąc - weźcie się za robotę ! ! ! i pogońcie tych które to robią za pieniądze podatników !

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mehr 6 7 miesięcy temuocena: 94% 

   W sobotę dziesiątki osób idące do Biedronki przechodząc przez nieoznakowane "skrzyżowanie" ulic Karczunkowska / Nawłocka były rozganiane przez samochody zjeżdżające z wiaduktu. Niektóre samochody jechały bardzo szybko. W każdej chwili mogło dojść do podobnego wypadku jak na ul. Sokratesa na Bielanach. Przy okazji okazało się jak bardzo niebezpieczny układ drogowy zaprojektowano na wschodnim zjeździe z wiaduktu. Dla kierowcy włączającego się do ruchu z Nawłockiej lub z Biedronki, samochód zjeźdżający z wiaduktu jest widoczny w ostatniej chwili - tuż po wyjechaniu na Karczunkowską. Praktycznie nie sposób uniknąć wypadku. Przez całą sobotę i niedziele słychać było odgłosy gwałtownego hamowania i klaksony. Rondo lub sygnalizacja świetlna jest tam koniecznością. Wiadomo że otwarcie ruchu na nieodebranym przez służby drogowe miasta było samowolą wykonawcy za cichym przyzwoleniem inwestora. Zaistniały przypadek wyczerpuje w pełni zapis art 174 KK § 1.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balbina 5 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Jak mogą pędzić skoro jest to teren zabudowany i ograniczenie jest do 50km/h? Co do samej budowy to burdel jest przeokropny. Nie ma szans na oddanie tego w tydzień gdyż choćby windy są nie uzbrojone. Brak pasów, znaków na skrzyżowaniach, testów obciążeniowych i wielu jeszcze innych prac które powinny być wykonane. Na marginesie - ta inwestycja porażka trwa cztery a nie trzy lata. Już są sygnały że zostanie nie dopuszczony wiadukt do ruchu z uwagi na hałas i brak ekranów. Będzie się działo. Powiadam Wam.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~podatnik 4 7 miesięcy temuocena: 90% 

   Normalny sabotaż. Wiadukt nieczynny,droga objazdowa zablokowana przez gromadkę pracowników którzy podpierają się łopatami,dziura na dziurze

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 3 7 miesięcy temuocena: 92% 

   Banialuki. Nie otworzą w październiku. Jeszcze z miesiąc się poopóźnia i potem będzie argument, że przerwa na okres zimowy, bo nie da się malować oznakowania.... Czy ktoś zna powody (ale takie prawdziwe i konkretne) tego niekończącego się przeciągania dokończenia tej budowy? Wykonawca splajtował? Podwykonawcy zeszli z placu budowy i sam właściciel firmy wieczorami dokańcza?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~3lata 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Oczywiście, przecież nawet jak wymalują pasy do końca października, to nastąpią ODBIORY TECHNICZNE, pieczątkologia i przesyłanie pomiędzy biurwami ton śmieci usprawiedliwiających konieczność ich istnienia, więc otwarcie w listopadzie jest wątpliwe. Może być też tak, jak napisał "Jaro". No, ale skoro czekaliście 36 miesięcy, to strata jeszcze trzech miesięcy to jest, no jak by nie liczył.... No, to na taką stratę możemy sobie jeszcze pozwolić.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zet 1 7 miesięcy temuocena: 93% 

   Znam odpowiedź. Jedynym problemem jest niekompetencja, lenistwo i asekuranctwo pasożytów zwanych zwykle urzędnikami.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4217 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020