REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Wiaty rowerowe stanęły w grudniu przy ursynowskich stacjach metra. Brakuje w nich jednak stojaków, o które pytają rowerzyści. Zarząd Dróg Miejskich twierdzi, że wszystko jest tak, jak powinno być.

  W 2020 roku mieszkańcy zagłosowali na projekt z budżetu obywatelskiego zakładający postawienie wiat rowerowych przy stacjach metra. Chociaż był to projekt na 2021 rok, drogowcom udało się postawić wiaty już w grudniu zeszłego roku. Mieszkańcy inwestycję przyjęli bardzo ciepło.

  - Pomysł bardzo dobry. Korzystać będą głównie młodzi ludzie dojeżdżający do pracy. W czasach koronawirusa to chyba normalne, że wszyscy jeżdżą rowerami. Będą służyć rowerzystom, którzy podjeżdżają do metra – mówili nam ursynowianie.

  Wiata przy stacji metra Kabaty od samego początku cieszy się popularnością i jest chętnie wykorzystywana. Tak chętnie, że zaczyna brakować miejsca na kolejne rowery. Powód? Pod połową wiaty nie zainstalowano stojaków, do który można przypiąć jednoślad. Taka sama sytuacja jest przy stacji metra Natolin oraz Ursynów. 

  - Już są rowerzyści, którzy chętnie dojeżdżają do stacji metra i przesiadają się do kolejki. Tu zawsze było dużo rowerów, więc naprawdę tych stojaków ciągle brakuje - mówi Ernest, mieszkaniec Kabat.

  Zamontowane za wcześnie?

  Zarząd Dróg Miejskich, który odpowiada za realizację projektu, tłumaczy, że brak odpowiedniej liczby stojaków wynika ze… zbyt wczesnego wykonania inwestycji.

  - Wiaty udało się zainstalować w grudniu, bo zostały zamówione dodatkowe wiaty oprócz puli instalowanej przy szkołach. Stąd też decyzja, by nie czekać z ich montażem kilka miesięcy, ale zamontować je wcześniej, skoro jest okazja. Wiaty stanęły zatem tam, gdzie miały stanąć – zadaszając istniejące stojaki (jeśli były) lub bez stojaków (jeśli ich nie było) – przekazuje rzecznik drogowców Mikołaj Pieńkos.

  Jak przyznaje Pieńkos, widok takich pustych wiat może być intrygujący. Z drugiej strony lepiej było postawić je wcześniej, niż opóźniać inwestycję o pół roku. Wkrótce stojaki pod wiatami się pojawią. ZDM zakupi je w ramach większego zamówienia i trafią na Ursynów wiosną.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Boom 7 26 dni temuocena: 40% 

   Idiotyczny projekt. Koszmarne wiaty utrudniające przejście pieszym potęgują ruch rowerzystów na chodnikach. Po co w ogóle one są zrobione? Przecież jak pada deszcz to i tak będą mokrzy. W przypadku aut zaraz jest wrzask, że kup sobie miejsce w garażu, ale dla wybranej kasty nie łożącej na budowę dróg i łamiącej przepisy pord stawia się takie koszmarki.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 6 26 dni temuocena: 79% 

   Jest napisane że projekt wybrali mieszkańcy w BO. Skoro zaglosowali akurat na tego typu projekt, to znaczy że był ich zadaniem potrzebny. W innym przypadku więcej głosów miałyby inne pomysły.

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 19 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 5 26 dni temuocena: 20% 

   Dlatego powinna być możliwość głosowanie "przeciw" tym poronionym pomysłom w BO. Tylko wtedy znajomi królika by nie zarobili...

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 4 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 4 26 dni temuocena: 93% 

   A może po prostu zacząć głosować. Bo większość nie głosuje, a potem zdziwienie że coś ma powstać w okolicy.

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mokry Boom na przystanku 3 25 dni temuocena: 79% 

   Boom napisał: "Po co w ogóle one są zrobione? Przecież jak pada deszcz to i tak będą mokrzy". Gdyby iść tym tokiem myślenia, trzeba by zapytać: "Po co w ogóle są WIATY na PRZYSTANKACH AUTOBUSOWYCH i TRAMWAJOWYCH? Przecież jak pada deszcz, to pasażerowie i tak będą mokrzy". Ciekawe czy Boom sam korzysta z wiat na przystankach? Chyba nie, bo w czasie deszczu I TAK JEST MOKRY!

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 15 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 25 dni temuocena: 19% 

   Cóż za dogłębna analiza sugerująca, że jadąc na rowerze w deszczu będziesz suchy jak w zbiorkomie. Nie widzisz różnicy? A może to są w takim razie wiaty dla rowerzystów A nie rowerów? To by prędzej pasowało skoro w wielu miejscach nie ma nawet stojaków, a projekt wiat jest skrajnie nieefektywny jako parking dla rowerów. BTW to masz jeszcze jakieś osobiste wycieczki do mnie z powodu braku argumentów?

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 3 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antyboom 1 25 dni temuocena: 89% 

   Boom, są dwie możliwości. Albo to redakcja HU stoi za tymi bzdurami, które wypisujesz, żeby temat się klikał, albo potrzebujesz leczenia psychiatrycznego, bo na punkcie rowerzystów masz niezłego pierdolca.

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5887 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021