REKLAMAA1 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 października 2021, 19:29 komentarzy 3

  (KW)

  Silny podmuch wiatru położył namiot nad boiskiem przy ul. Koncertowej. W środku trwały właśnie zajęcia piłkarskie dla dzieci. Nikomu nic się nie stało.

  Potężna wichura, która dziś w nocy przejdzie przez Polskę, na Ursynowie zebrała już pierwsze żniwa. Około godziny 18 silny podmuch wiatru doprowadził do opadnięcia namiotu nad boiskiem przy ul. Koncertowej. Na miejsce została wezwana straż pożarna.

  - Kiedy przyjechaliśmy, namiot cały już leżał. Nagły podmuch wiatru doprowadził do rozszczelnienia i w efekcie konstrukcja opadła - stwierdza ogn. Karol Ginter, dowódca zastępu, który został wezwany na Koncertową.

  W tym samym czasie pod namiotem odbywały się zajęcia szkółki piłkarskiej SEMP. Brało w nich udział ok. 30 osób, głównie dzieci. Na szczęście nikomu nic się nie stało, w czym niemałą zasługę mieli opiekunowie młodych piłkarzy. W pomoc zaangażowali się również dozorcy obiektu.

  - Już wcześniej zauważyliśmy, że coś jest nie tak. Zaczęliśmy więc wszystkich ewakuować. Widać było, jak pękają kotwy, które podtrzymywały namiot i zaraz potem wszystko zaczęło się składać - mówi jeden z trenerów SEMP, który brał udział w ewakuacji.

  "Nigdy nie przewidzisz"

  Na miejscu pojawił się również Mariusz Karczewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 303, która znajduje się obok boiska.

  - Zawsze się ludzie zastanawiają: "po co te próby ewakuacyjne?". A no właśnie po to. Nigdy nie da się przewidzieć, co się może stać - stwierdza.

  Cała sytuacja była o tyle bezpieczna, że namiot opadał bardzo wolno. Poszycie nie zostało rozerwane, więc powietrze uciekało tylko dołem. Trenerzy wraz z dozorcami zdążyli jeszcze wynieść bramki, żeby nie uszkodzić namiotu jeszcze bardziej.

  - Kiedy zaczęło już wszystko falować, dali sobie spokój. Nie warto ryzykować. Teraz pozostały jeszcze koszty tego wszystkiego. Ale najważniejsze, że nikomu nic się nie stało - zaznacza dyrektor SP 303.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 76

  • 22
   BARDZO PRZYDATNY
  • 29
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mogły zginąć dzieci! 3 7 miesięcy temuocena: 13% 

   Czekamy na zbadanie tej katastrofy budowlanej przez prokuraturę. Trzeba pilnie wyjaśnić, dlaczego w nadmuchiwanym, płóciennym namiocie przebywały dzieci w dniu, w którym Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało sms-ami m. in. do mieszkańców Ursynowa ostrzeżenia o bardzo silnym wietrze wiejącym w porywach z prędkością 100 km/h. Kto niedopelnil swoich obowiązków?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gjkk 2 7 miesięcy temuocena: 15% 

   Zgadzam się, Ci co to stawiali powinni odpowiedzieć za to itd.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~5252 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Raczej ktoś dopełnił swoje obowiązki, skoro bezpiecznie ewakuował dzieci ;)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4203 sekundy
  REKLAMAA2 KuchniaAzjatycka 07.05.2022 - 06.06.2022