REKLAMAA1-CUK-od-14-12-2017-do-14-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Zdewastowana elewacja przedszkola przy Kajakowej (maj 2017)

  Zdewastowana elewacja przedszkola przy Kajakowej (maj 2017) (MZ)

  REKLAMA

  Prawie milion złotych jeszcze w tym roku dostaną ursynowskie szkoły i przedszkola na zakupy pomocy dydaktycznych oraz remonty. Przedszkole i szkoła przy Kajakowej wreszcie doczekają się instalacji monitoringu, dzięki czemu być może unikną kolejnych dewastacji.

  Kilka razy w roku elewacja przedszkola nr 79 przy Kajakowej jest dewastowana przez chuliganów. Młodzież zbierająca się w zaułku na tyłach budynku, w tym roku już dwukrotnie pomazała ściany i okna, a nawet podpaliła drzwi. Interwencje straży miejskiej i policji nic nie dały.

  Dzielnica postanowiła działać. Jeszcze w tym roku placówka dostanie 50 tys. złotych na założenie monitoringu wizyjnego. Stało się tak między innymi po naszych artykułach na temat wybryków chuligańskich przy Kajakowej.

  Nowe pomoce i środki na remonty

  Dodatkowe pieniądze zyska też kilkanaście innych placówek oświatowych. Zarząd dzielnicy chce przekazać w sumie 937 tys. złotych na bieżące potrzeby szkół i przedszkoli.

  - Są to pieniądze uzyskane w trakcie roku z oszczędności na funkcjonowaniu urzędu oraz na przetargach, w których uzyskaliśmy niższe ceny ofertowe niż to było planowane - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Przedszkole nr 52 dostanie środki na drobne remonty i zainstalowanie domofonów w nowych salach, a także ok. 40 tys. złotych na zakup zabawek na placu zabaw. Środki na remont dostanie również przedszkole przy ul. ZWM, a pozostałe placówki kupią m.in. wyposażenie kuchni czy urządzenia biurowe.

  Najwięcej z przyznanej puli trafi do szkół podstawowych i liceów. Ok. 40 tys. złotych pójdzie na zakup sprzętu sportowego - piłek, kozłów gimnastycznych itp.

  Szkoła przy Mandarynki zyska tablicę multimedialną w klasie specjalnej oraz matę zabezpieczającą nowy parkiet sali gimnastycznej a także 20 tys. na remonty. Tablice multimedialne trafią też do SP 303, SP 313, SP 343, SP 336, SP 81 oraz SP 310 i 318. Te ostatnie dwie szkoły dostaną też nowe pomoce dydaktyczne.

  Dwóm podstawówkom - szkole przy Dembowskiego i przy Tanecznej, dzielnica ufunduje nowe pracownie komputerowe.

  Jak obiecuje burmistrz nie zabraknie też większych remontów. Do grudnia ma powstać dokumentacja projektowa remontu generalnego w Szkole Podstawowej nr 336 przy Małcużyńskiego. "Szesnastka" na Kabatach doczeka się też remontu sal lekcyjnych. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~M. 2 2 miesiące temuocena: 25% 

   Panie Sławku obiecał mi Pan specjalny artykuł o tym co się dzieje w 16. I tak czekam i czekam. Chyba go nie przegapiłam?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynka 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Jako działanie pomocnicze, proponuję ustawienie w tej okolicy, paneli służących młodzieży do wyrażania swoich "talentów grafficiarskich." Dla dorosłych to bazgroły. Młodzież najprawdopodobniej, traktuje elewacje przedszkola jako "tablicę ogłoszeniową." Zgłoszenie projektu do BP? Kto wie, może na ZU mieszka talent formatu Banksy`ego...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1204 sekundy
  REKLAMA