REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Toaleta przy placu zabaw na Olkówku

  Toaleta przy placu zabaw na Olkówku (SK)

  Na Ursynowie jest za mało przenośnych toalet - alarmują seniorzy i rodzice małych dzieci. - Brak mi słów! Jak można było do tego dopuścić, aby w XXI wieku w stolicy ludzie biegali po krzakach w lesie - żaliła się burmistrzowi jedna z mieszkanek.

  W naszej dzielnicy nie brakuje miejsc do spacerowania czy jeżdzenia na rowerze. Terenów zielonych jest sporo, a ma być ich jeszcze więcej. W ciągu 2-3 lat powstanie park im. Cichociemnych wokół górki Kazurki. Koncepcja już jest, pod koniec maja Zarząd Zieleni m.st. Warszawy ma przedstawić projekt parku. 

  Już dziś mieszkańcom doskwiera jednak poważny problem: brak toalet na publicznych terenach zielonych. Efekt? Miejscem wypróżnień stają się najbliższe krzaki.

  - Proszę sobie wejść na skraj Lasu Kabackiego i zobaczyć co się dzieje. To jest stolica, XXI wiek. Brakuje Wam wyobraźni! - mówiła na ostatnim spotkaniu z burmistrzem Robertem Kempą wzburzona mieszkanka pani Renata.

  Na brak toalet narzekają najczęściej rodziny z dziećmi i seniorzy. To właśnie ich zdaniem toalet powinno być zdecydowanie więcej. 

  - Tojtojek jest za mało. Jeden na cały park to naprawdę niewiele. Zwłaszcza, gdy muszę z dzieckiem lecieć na drugi koniec parku, bo akurat mu się zachciało siusiu - mówi nam Andżelika, mama trzylatka.

  Na czwartkowym spotkaniu z burmistrzem pani Renata przywołała postać przedwojennego premiera, ministra spraw wewnętrznych gen. Felicjana Sławoja-Składkowskiego, który nakazał stawiać na każdej działce toalety, zwane później od jego nazwiska "Sławojkami".

  - On ucywilizował Polskę wprowadzając te toalety, a dziś w stolicy po tylu latach, my mamy z tym problem! - oburza się mieszkanka. I podaje przykłąd parku wokół Kazurki, gdzie w miejscu, w którym przebywa najwięcej ludzi nie ma przenośnej toalety.

  Burmistrz twierdzi, że sytuacja w nowym parku zmieni się za 2-3 lata, gdy zostanie on zagospodarowany. Projekt przewiduje powstanie budynku z wc. Dla mieszkańców to żadne rozwiązanie.

  - Ale my potrzebujemy tu i teraz. Jak można było do tego dopuścić, aby w XXI wieku w stolicy ludzie biegali po krzakach w lesie - mówiła mieszkanka.

  - Lepsze za dwa-trzy lata niż za 40 lat - odpowiadał burmistrz i dodawał, że tojtojki to "tymczasowość".

  Mieszkanka nie dawała za wygraną. - Nawet jak będą toalety, to i tak będziemy potrzebować toy-toyów, bo po prostu takich miejsc powinno być znacznie więcej - mówiła pani Renata.

  Podobny problem z niewystarczającą liczbą toalet rozwiązano w Parku Kultury w Powsinie, gdzie nie tylko pojawiła się toaleta postawiona z budżetu partycypacyjnego, ale stanęło też dużo więcej przenośnych wychodków. - To bardzo poprawiło sytuację, proszę się wybrać do dyrektora Powsina po nauki! - mówiła do burmistrza mieszkanka.

  - Poproszę Wydział Ochrony Środowiska, by się przyjrzał tej sprawie. Jeśli będzie trzeba dołożyć toalet w parkach to to zrobimy - kwitował Robert Kempa.

  Więcej tojtojek w parkach na Ursynowie?

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 36

  • 20
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~KJL 7 ponad rok temuocena: 100% 

   Co tam toalety. Internet jest ważniejszy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Przemek Świecki 6 ponad rok temu

   W mającym sportowy styl Parku Cichociemnych nikt nie oczekuje rozwiązań najwyższej klasy. Skoro kadłuby laminatowe jachtów robi się od lat w prostych szkutniach (a takie są toytoyki) to brzmi groteskowo doniesienie, że toalety stawia się z europejskiego budżetu partycypacyjnego.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mimi 5 ponad rok temuocena: 100% 

   Abstrahując od clou artykułu - jeśli faktycznie słowa burmistrza są cytowane, to z przykrością stwierdzam, że są od pewnego czasu coraz bardziej aroganckie, odkręcają przysłowiowego kota ogonem i z wyższością traktują rozmówcę. Ale przykład idzie z góry - jaka "duża" polityka, taka i lokalna.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~I 4 ponad rok temuocena: 33% 

   Polak robil w krzaki od dziada pradziada. To ze mamy tablety i modne ciuchy nas z tego nie zwalnia. Jestesmy potomkami chlopow panszczyzniaych i bekartami zaborcow. Ale fakt ze brak toalet to niewygoda.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ryniu 3 ponad rok temuocena: 83% 

   Bezpłatne toalety są na stacjach metra. Można też korzystać z WC w ursynowskim ratuszu. Ale oczywiście powinno ich być więcej.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mac 2 ponad rok temuocena: 75% 

   Nie tylko na Ursynowie. Wszędzie. I w parkach i nie tylko. Jak stanę na skrzyżowaniu świętokrzyska i emiliplater, to gdzie mam się wysikać? Każdy park powinien być obstawiony.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 1 ponad rok temuocena: 100% 

   na stacji metra Świętokrzyska albo na stacji metra Rondo ONZ. i nie mów, że nie dasz rady "donieść".

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3677 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021