REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Dzielnica rozpoczęła odbetonowywanie kilku punktów Ursynowa. Będą nowe trawniki i drzewa oraz wyremontowane chodniki. Duże połacie starego szybko nagrzewającego się asfaltu znikną.

  Przy skrzyżowaniu ulic Cynanomowej i Teligi beton zaczął ustępować miejsca zieleni. Kilka dni temu ruszyło zrywanie starej nawierzchni chodnika w pobliżu przejścia dla pieszych. Większa jego część zostanie zastąpiona trawnikiem. Z pewnością przysłuży się to rosnącym tam od lat drzewom. Wykonane zostaną także dojścia - po obu stronach Cynamonowej - do miejsc parkingowych wzdłuż ulicy.

  Trawy, drzewa, krzewy

  Prace przy ul. Cynamonowej to zaledwie początek znacznie większej inwestycji. Pod koniec czerwca ursynowski ratusz podpisał umowę na szereg podobnych prac w innych częściach dzielnicy. Wszystko w ramach zaległego projektu z budżetu obywatelskiego na 2021 rok pod tytułem „Zieleń zamiast betonu”.

  Część projektu - obejmująca tereny pod opieką Zarządu Zieleni m.st. Warszawy - została zrealizowana w zeszłym roku, np. na skrzyżowanie al. KEN i ul. Stokłosy, w alei Rodowicza „Anody”, na ul. Stryjeńskich, Belgradzkiej i Puławskiej. Ursynowskiemu urzędowi dopiero w grudniu udało się przygotować projekty swoich terenów. Oprócz skrzyżowania Cynamonowej i Teligi do odbetonowania pozostało jeszcze siedem lokalizacji. 

  Kolejna również znajduje się przy ul. Cynamonowej. W pobliżu przystanku "Szolca-Rogozińskiego 01" przy jezdni powstaną nowe trawniki. Pojawią się też dwa drzewa. Do tego wyremontowany zostanie chodnik od przejścia dla pieszych do wjazdu na zaplecze szkoły.

  Wykonawca będzie także pracował na ul. Dereniowej. Tam przy bloku numer 6 po obu stronach przystanku autobusowego będą trawniki. Dosadzonych zostanie osiem drzew, a na samym przystanku wyremontowany zostanie chodnik. Kawałek dalej, przy bloku numer 9 pomiędzy dojściami do tamtejszej zebry pojawią się trawa i krzewy.

  Zielona jesień

  Zmiany czekają także okolice skrzyżowania ulic Kiedacza i Kopcińskiego. Wykonana zostanie renowacja trawnika, który powstał niegdyś w miejscu chodnika. Poza tym w okolicy przystanku "Kopcińskiego 01" posiana zostanie trawa po obu stronach przejścia dla pieszych oraz posadzone zostanie jedno drzewo.

  Przy ul. Beli Bartóka, na wysokości bloku przy ul. Symfonii 5 trawnik powstanie między dojściem do zebry a wjazdem na osiedle. Ponadto remontu doczeka się chodnik od przystanku autobusowego do osiedlowego wjazdu. Więcej zieleni będzie także przy ul. Romera. Po zachodniej stronie ronda Geografów na pasie rozdzielającym jezdnię oraz przy dojściu do przejścia dla pieszych powstaną trawnik i krzewy. Do tego trawa będzie rosła po obu stronach dojścia do zebry przy Romera 4B. 

  Odbetonowywanie powinno zakończyć się do października. Co ciekawe, ursynowski ratusz ma jeszcze jeden zaległy podobny projekt z 2021 roku. „Zielone skwery na Ursynowie” mają powstać w listopadzie w ośmiu lokalizacjach. 

  Realizacja tych "zapomnianych" projektów łączy się ze strategią adaptacji miasta do zmian klimatycznych. Choć to działania niewystarczające. Eksperci od dawna zwracają uwagę, że w stolicy występuje mnóstwo tzw. wysp ciepła, które szybko się nagrzewają i bardzo wolno ochładzają, podgrzewając powietrze. Likwidacja takich wysp wraz z nowymi nasadzeniami drzew pomogą znosić mieszkańcom coraz częstsze fale upałów. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 42

  • 26
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Jurand 5 miesiąc temuocena: 0% 

   Polityka remontowo-budowkana dzielnicy jest beznadziejna. Dlaczego zniszczono ciąg pieszo-rowerowy wzdluz Rosola (od Belgradzkiej na polnoc)? Był w dobrym stanie. Przyszła ekipa i z wielkim hukiem rozwaliła to, co bylo dobre i.... pobudowala to samo. Czy dzielnica na za dużo pieniędzy? Przyklad drugi: remont przystanku na Belgradzkiej przy Rosoła. Chodzę tędy codziennie, nic mu nie dolegało, aż tu ekipa najpierw zniszczyła kawał trawnika 50 m dalej, żeby zrobić przystanek tymczasowy, a na samym przystanku wymiana kostki betonowej na płytki betonowe. Ani ładniej, ani wygodniej, a trawnik zniszczony. A moze by zadbać o bezpieczeństwo na Natolinie? Pędzący chodnikami rowerzyści i użytkownicy hulajnóg rozjeżdżający pieszych na chodniku po północnej stronie Belgradzkiej, a Straży Miejskiej brak, parkijact na zakazach samochody przy Lasku Brzozowym....

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~befree 4 miesiąc temuocena: 100% 

   Od wielu lat wiadomo, ze nad POW mamy miejsce na park. POW oddany, a prace nawet nie ruszyly. Dlugo tam bedzie taka lysa, bezużyteczna patelnia??? Kogoś mocno zaskoczyło oddanie POW? W normalnym kraju nasadzania ruszają natychmiast po przykryciu ziemia ukonczonego odcinka, wiec na otwarciu POW wiekszosc parku bylaby gotowa.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paniwładcapszczelarza 3 miesiąc temuocena: 77% 

   Wystarczy przejść się do Wilanowa, czy odwiedzić Mokotów i porównać z Ursynowem, który jeszcze kilka lat temu był zielony. Obecnie wspomniane wcześniej dzielnice wyglądają dużo lepiej. A Ursynów coraz bardziej "betonowieje". I nie zmieni tego nasadzenie kilkunastu drzewek i krzewów. Skoro nawet przedepty zastępuje się tutaj kilkumetrowym chodnikiem, a w miejsce naturalnej zieleni tworzy się Park Poronionych Wymysłów. Nie wspominając o "dogęszczaniu" zabudowy kosztem właśnie zieleni :/

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dorothea 2 miesiąc temuocena: 20% 

   Gdzie jest Park Poronionych Wymysłów?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~max 1 miesiąc temu

   zdaje się, że chodzi o tzw. Park Cichociemnych przy Górce Kazurce, który jest właśnie "modernizowany" według projektu dzielnicy NIESTETY .... Na etapie konsultacji z mieszkańcami miało być więcej zieleni, ławek, wyrównanie terenu i naturalne ścieżki oraz ewentualnie oświetlenie a powstaje to, co powstaje...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3152 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022