REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  To było bardzo zakończenie świąt z górlaskim przytupem! Ania Rusowicz i jej goście wystąpili w kościele bł. Władysława z Gielniowa. Zabrzmiały big-bitowe pastorałki, góralska muzyka i klasyczne kolędy.

  Ursynowska publiczność jak zwykle nie zawiodła. Kościół przy ul. Przy Bażantarni wypełniony został do ostatniego miejsca. Szczególnie tłoczno zrobiło się tuż przed ołtarzem, gdzie występowali artyści. Zajęte były nie tylko wszystkie ławki, wiele osób, zwłaszcza dzieci, słuchało koncertu, siedząc na posadzce.

  Na koncert złożyły się pastorałki utrzymane w klimacie lat 60. i 70 z albumu Ani Rusowicz „RetroNarodzenie”. Wśród nich piosenka „Trudne życzenia” uznana za jedną z najważniejszych i najpiękniejszych polskich piosenek 2016 roku. Radosna i rodzinna atmosfera panowała zarówno na widowni i scenie.

  - Doznałam cudu we własnym życiu. Staraliśmy się z mężem dziesięć lat o dziecko. Postanowiliśmy napisać pastorałki, które dziś prezentujemy i wówczas po tych dziesięciu latach, w Boże Narodzenie dowiaduję się, że jestem w ciąży. I tak to jest, gdy coś zrobimy dla góry, góra oddaje nam z nawiązką. Bardzo, bardzo dziękuję w każdej świątyni za mojego Tytusa - mówiła Ania Rusowicz. 

  Wieczór uświetnili też goście artystki. Ania Rusowicz zaprosiła do wspólnego śpiewania Staszka Karpiela-Bułeckę wraz z Szymonem Chyc-Magdzinem. Wyczarowali wspólnie góralski klimat, wykonując m.in. pastorałkę „Cosik się kolebie”. Wystąpiła też wokalistka Ani Brachaczek. Koncert zakończyło wspólne śpiewanie kolęd. 

  - Wspaniały koncert. Tyle energii i radości było w tym śpiewaniu. Jak się rodzi dziecko w rodzinie, to się wszyscy cieszą, tym bardzie cieszmy się z narodzenia Pana Jezusa - mówiła pani Teresa, która na koncert przyszła z mężem i wnuczką.

  To nie koniec świątecznych koncertów na Ursynowie. W sobotę, 28 grudnia o godz. 19:30 w kościele pw. św. Tomasza Apostoła (ul. Dereniowa 12) koncert „Kolędy po góralsku” - wystąpi Zespół Tryptyk.

  W niedzielę 29 grudnia o godz. 13:30 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła (ul. Szumiąca 5) koncert „Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki”. Wystąpią soliści zespołu wokalnego Bornus Consort, kameraliści zespołu Camerta Vistula oraz Jerzy Zelnik w recytacjach. 

  Tego samego dnia w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego (al. KEN 101) o godz.16:30, „Jazzowy świat kolęd”. Wystąpią Zbigniew Magdalena Schabowska - sopran solo, Joanna Gontarz - alt solo, Zespół Wokalny Ars Chori z Ursynowa oraz Tomasz Bielski Jazz Orchester.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3503 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021