REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Ruszają z różnych miejsc, ale przyświeca im jeden cel. W niedzielę startuje 14. Onkobieg - charytatywna impreza rekreacyjna, która przed pandemią odbywała się przy ursynowskiej Onkologii. Tym razem ochotnicy mogą pokonać dystans w dowolnym miejscu na świecie. Mają na to godzinę - im więcej przebiegną w tym czasie, tym więcej pieniędzy trafi do pacjentów onkologicznych.

  Co roku startowali pod ursynowską Onkologią. W zeszłym roku, z uwagi na pandemię koronawirusa, zdecydowali się na bieg wirtualny. W ślad za poprzednią edycją niedzielna akcja odbędzie się w tej samej formule. Darowizny od biegaczy i środki od partnerów wydarzenia zostaną przeznaczone na rehabilitację, leki, protezy oraz dojazdy do klinik.

  - To solidaryzowanie się z pacjentami w trakcie terapii onkologicznej i ich rodzinami, profilaktyka nowotworowa i zachęcenie do tego, aby poprzez aktywność fizyczną wzmacniać swój organizm - mówi Szymon Bubiłek ze Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma, które organizuje doroczny Onkobieg.

  Na całym świecie i w internecie

  Uczestnicy wystartują w niedzielę 12 września, między godziną 7 a 13, w wybranym przez siebie miejscu. Przez godzinę mogą biec na bieżni, spacerować po parku lub jeździć na hulajnodze. Aktywność i dystans są w pełni indywidualne i każdy mógł wybrać coś dla siebie.

  Do tegorocznej edycji zapisało się ponad 2200 uczestników. Pakiety startowe, które są formą cegiełki, trafiły do biegaczy z prawie wszystkich krajów Europy, ale także do m.in. Sydney w Australii, Montrealu w Kanadzie czy do Teksasu w USA.

  Na Ursynowie wystartuje jedynie symboliczna reprezentacja uczestników Onkobiegu. Pod Narodowym Instytutem Onkologii przy ul. Roentgena stanie w niedzielę studio plenerowe, w którym spotkają się specjaliści i pacjenci. Relacja wydarzenia będzie dostępna na stronie wydarzenia, Facebooku Onkobieg-u, a także kanale Youtube Stowarzyszenia Sarcoma.

  Pamiętaj o #Onkobieg

  W internecie będzie można także pochwalić się zdjęciem z uczestnictwa w tej szlachetnej imprezie. W swoich mediach społecznościowych warto pamiętać o hashtagu #Onkobieg. Każda taka fotografia będzie zaliczana do puli zebranych kilometrów, które przełożą się na złotówki od sponsorów. W ubiegłym roku zebrano ponad 180 tys. złotych na pomoc dla pacjentów onkologicznych oraz na sprzęt dla ursynowskiej Onkologii.

  Z uwagi na obostrzenia pandemiczne organizator Onkobiegu prosi o niegromadzenie się tego dnia na terenie Instytutu Onkologii. Patronem medialnym imprezy jest portal Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.6249 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022