REKLAMAA1_DineryPL_19-06----19-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 stycznia 2018, 08:30 komentarzy 9

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  REKLAMA

  26. Finał WOŚP odbędzie się już 14 stycznia, a jego celem będzie pozyskanie środków na wyrównania szans w leczeniu noworodków. Na Ursynowie będzie aż osiem sztabów wspierających Orkiestrę. Sprawdziliśmy jak i gdzie będzie grała.

  W tym roku celem zbiórki jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków, a na koncie 26. Finału jest ponad 2,5 miliona złotych.

  W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – mówi Jurek Owsiak. - Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje.

  W ubiegłym roku 6 ursynowskich sztabów zebrało łączenie ok. 470 tys. złotych. 

  Myśl globalnie, działaj lokalnie

  W pomoc Orkiestrze w tym roku postanowiło zaangażować się dziewięć sztabów z Ursynowa. Będą one miały swoje siedziby w placówkach oświatowych:

  • SP nr 16 im. Tony Halika ul. Wilczy Dół 4
  • SP nr 310 ul. Hawajska 7
  • SP nr 330 ul. Mandarynki 1
  • SP nr 336  ul Na Uboczu 9
  • Przedszkole nr 201 ul. Wilczy Dół 4
  • LXIII LO im. Lajosa Kossutha ul. Hirszfelda 11
  • Sport Evolution ul. Czapli 31A
  • Towarzystwo Oświatowe ul. Przy Bażantarni 3
  • Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Fundacji Primus, ul. Zoltana Balo 1 

  A co będzie się działo w niedzielę, podczas wielkiego finału?

  Szkoła Podstawowa nr 16 przygotowała zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. - W zeszłym roku zebraliśmy 120 tys. zł! – mówi Małgorzata Dybus ze sztabu SP nr 16. – Było z nami 90 wolontariuszy, w tym roku będzie ich nieco mniej ze względu na ferie, ale wiem, że kilkoro zgłosiło się do sztabów w miejscach, do których jadą – opowiada.

  Najwięcej atrakcji czeka na mieszkańców Ursynowa w Towarzystwie Oświatowym przy ul. Przy Bażantarni.

  Od 10:30 będą warsztaty zumby, warsztaty rozwoju osobistego, spotkanie z dawcą szpiku z Małgorzatą Jabłońską, występ dzieci z Akademii Tańca Paso, spotkanie z Joanną Olech, polską graficzką i autorką książek dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Od 13:00 rozpoczną się pokazy judo, od 15:00 ponownie warsztaty zumba fitness, warsztaty plastyczne oraz koncert noworoczny zespołu Radośni. O 16:00 zaplanowano spotkanie z burmistrzem, a o 16:30 rozpocznie się licytacja przedmiotów ofiarodawców i Złotego Serduszka WOŚP.

  - Zwracamy się z prośbą o przekazywanie gadżetów do licytacji (fanty, bony), jak również wszelką inną pomoc (ciasta, tort finałowy, rozwożenie herbaty wolontariuszom) w organizacji finału WOŚP na Ursynowie – apeluje Grzegorz Marciniak ze sztabu przy ul. Przy Bażantarni 3. – A wszystkich zapraszamy do sztabu już w niedzielę od godz.10:00 rano – zachęca.

  Dary dla WOŚP można zostawiać do piątku w sekretariacie Towarzystwa Oświatowego (ul. Przy Bażantarni 3) w godz. od 7:00 do 15:00.

  Dodatkową atrakcją w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Ursynowie, będzie przedstawienie teatralne dla dzieci „Kraina lodu” - o godz. 12:00 w Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy ulicy Kajakowej 12B. Wstęp: cegiełka minimum 5 zł do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  Warto także wspomnieć, że ursynowska firma Sport Evolution, jest współorganizatorem 12 biegu „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Pakiety startowe można odbierać o 8 stycznia w Sklepie Biegacza (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 45A).

  Od puszki po Facebooka

  Najłatwiej w dniu Finału wrzucić datek do puszki jednego z wolontariuszy. Jak go rozpoznać? Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka-naklejki, drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu) i identyfikator.

  Aby nie dać się naciągnąć oszustom - szczególnie ważne jest przyjrzenie się plakietce, która ma przy sobie wolontariusz. Na identyfikatorze znajdują się dane i zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka Fundacji oraz kod QR.

  W tym roku ulubioną formą przekazywania pieniędzy są zbiórki na Facebooku. Zasada działania jest prosta - zamiast prezentów urodzinowych, prosi się znajomych, aby przelali dowolną kwotę na rzecz 26. Finału. Ustala się sumę, jaką chce się zebrać i promuje na swoim profilu. Oczywiście powód zbiórki może być dowolny i świętować w ten sposób można nawet imieniny kota. 

  Można także dokonać wpłaty bezpośrednio na konto fundacji. Dzięki takiej formie wsparcia można skorzystać z odliczenia darowizny od dochodu. Warto także wziąć udział w aukcji internetowej i kupić lub wystawić dowolny przedmiot.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 37

  • 20
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~west 9 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Owsiak od razu powinien przeznaczyć pieniądze na zakup sprzętu medycznego a nie czekać cały rok w czasie którego tylu chorych nie doczeka się nowoczesnej aparatury. Ale cóż tam kilku chorych ważna żeby KASA była.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~POLAKmały 8 6 miesięcy temuocena: 20% 

   Resortowy żebraczyna znów żebrze. Normalnie myślący nie dadzą się nabrać, lemingi to i owszem. (Poprzedni komentarz usunięto-w ramach "wolności słowa" postępackich "elit' lewackich)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aro 7 6 miesięcy temuocena: 16% 

   Owsiak zbowu przeleje sobie 1.5pln na zlotego melona albo na mrowke całą chociaż teraz ma nową firme " jasna sprawa "

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kocur 6 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Nikt ci nie każe wspierać WOŚP, za to "biznesmen" z Torunia dostał grube miliony z NASZYCH podatków bez mojej zgody.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • gonzo 5 6 miesięcy temuocena: 75% 

   Sobie przeleje nawet 2mln i kolejne 2mln wyda na organizacje i zapłaci za helikoptery,podróże, jedzenie itd. ale pozostałe kilkadziesiąt mln wyda na sprzęt do szpitali ratujący życie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~czaja 4 6 miesięcy temuocena: 30% 

   Dobra wskazówka, których miejsc unikać w najbliższą niedzielę.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • gonzo 3 6 miesięcy temuocena: 81% 

   Ciekawe czy w szpitalu podczas zagrożenia życia też będziesz unikał sprzętu zakupionego przez WOŚP

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 26 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ass 2 6 miesięcy temuocena: 17% 

   Ale Ci Gonzo zrobili wodę z mózgu.....

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • gonzo 1 6 miesięcy temuocena: 83% 

   Ass: a jakieś argumenty do twojego komentarza aby był on bardziej merytoryczny i coś wnosił? Swoją drogą ciekawy nick masz ;]

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.134 sekundy
  REKLAMA