REKLAMAA1-GREEN-PORT-od-01-12-2017-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Ten bal integruje zdrowych nastolatków z ich niepełnosprawnymi rówieśnikami. Jest okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale też sposobem wychowywania młodego pokolenia. W Arenie Ursynów odbył się 19. Integracyjny Bal Karnawałowy organizowany przez Fundację "Świat na Tak".

  Piękne i fantazyjne stroje - niczym z bajki, bo właśnie bajki i legendy były tematem przewodnim niedzielnej imprezy. W hali przy Pileckiego, na dorocznej zabawie karnawałowej, zjawiło się 250 niepełnosprawnych. Wraz z nimi - tyle samo wolontariuszy, także z ursynowskich szkół, którzy byli towarzyszami w zabawie, pomocnikami i przewodnikami.

  Bal rozpoczął się tradycyjnie od poloneza. W tym roku poprowadzili go członkowie zespołu tanecznego "Promni" z ursynowskiej SGGW, którzy w pięknych, ludowych strojach zaprezentowali swoje umiejętności. Później szaleństwom na parkiecie nie było końca. 

  - Zaczynaliśmy 19 lat temu w urzędzie miasta w sali 169. Trzy osoby szykowały stoły i jedzenie. Dziś doszliśmy do tego, że ten bal wygląda tak samo jak dla ministrów i VIP-ów. Jestem szczęśliwa, spełniły się moje marzenia i wierzę, że spełniły się marzenia tych młodych ludzi - mówi Joanna Fabisiak, prezes Fundacji "Świat na Tak".

  Przesłanie balu jest proste. Dać niepełnosprawnym namiastkę normalnego życia, czas spędzony z rówieśnikami. Bo choć mają różne dysfunkcje, to w gruncie rzeczy mają takie same potrzeby jak wszyscy młodzi - chcą się śmiać, bawić, cieszyć życiem.

  - Jeden z uczestników w ubiegłym roku tak tańczył, że aż zemdlał, gdy przywrócono go do życia, stwierdził, że będzie tańczył nadal. "Bo do pani doktor przychodzi cały czas a na balu jest tylko jeden raz w roku" - wspomina Joanna Fabisiak.

  Bal udał się także w tym roku. Kilkuset wolontariuszy, w tym kilkudziesięciu z Ursynowa (m.in. z liceum im. Kossutha), może być z siebie dumnych.

  - Czuję, że jestem potrzebna. To wspaniałe uczucie dać swój czas, swoją pomoc i jeszcze świetnie się bawić - mówi Ania, która towarzyszyła w tańcu jednemu z niepełnosprawnych. 

  - Ten bal jest dla nas wspaniałym przeżyciem, wspaniałym spotkaniem z innymi ludźmi. Utwierdza nas w przekonaniu, że świat jest lepszy - mówi Jolanta, uczestniczka balu, przebrana za upiorną wróżkę z... maseczką antysmogową na ustach.

  - Jestem po raz dziewiętnasty, pamiętam ten bal od swoich nastoletnich lat. Teraz jestem po studiach i ciągle przychodzę. To świetna idea pomagania osobom niepełnosprawnym - cieszy się Magdalena, 34-letnia niepełnosprawna uczestniczka balu. - Ten bal przywraca wiarę w ludzi! - dodawali inni.

  ZOBACZ FOTORELACJĘ Z INTEGRACYJNEGO BALU KARNAWAŁOWEGO

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.0727 sekundy
  REKLAMA