REKLAMAA1-GREEN-PORT-od-01-12-2017-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KT)

  REKLAMA

  Wielkie sportowe emocje za nami! Mistrzostwa Polski MTB XC 2017 przyciągnęły tysiące kibiców a ursynowska Kazurka spełniła oczekiwania organizatorów i zawodników. Po raz 11. w karierze mistrzostwo zdobyła Maja Włoszczowska, wśród mężczyzn wygrał Marek Konwa.

  Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim trwały na Kazurce od piątku. Przez cały weekend pasjonaci twardej, rowerowej rywalizacji żyli tym, co działo się na trasie. Emocji nie brakowało, bo na morderczym szlaku zobaczyliśmy sportowców z przeróżnych kategorii wiekowych. Nie od początku jednak było tak kolorowo - chór sceptyków był liczny.

  - Kiedy w połowie stycznia Polski Związek Kolarski podjął decyzję, że organizacją Mistrzostw Polski zajmie się Grzegorz Wajs i Poland Bike, było dużo niedowiarków. Wielu pukało się w czoło, nie wierząc, że w Warszawie da się to zrobić. Wzięliśmy to na klatę i powiem, że to były najlepsze mistrzostwa w historii - mówi Dariusz Banaszek, prezes Polskiego Związku Kolarskiego.

  Impreza stała na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym. Ogromna w tym zasługa Piotra Krajewskiego i całej ekipy BikeKazoora, która na własne barki wzięła ciężar przygotowania profesjonalnej trasy. Ta wzbudzała zachwyt kibiców podczas zawodów.

  - To jest genialne miejsce. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się aż takiego poziomu. Kazura wygląda imponująco i w niczym nie ustępuje górskim szlakom. Podziw - mówił kibic Leszek.

  Ostatni dzień ogólnopolskich zmagań skupił tysiące kibiców. Nic w tym dziwnego, bo na ursynowskim szlaku mogliśmy podziwiać absolutny top krajowego kolarstwa górskiego.

  Hitem była rywalizacja pań, podczas której obserwatorzy uważnie śledzili poczynania faworytki - Mai Włoszczowskiej. Olimpijka, mistrzyni świata i Europy, nie zawiodła oczekiwań. Po spektakularnym rajdzie o długości 24 km pewnie pokonała rywalki i do bogatej galerii sukcesów dorzuciła 11. triumf w Mistrzostwach Polski. 

  - Na Kazurce ścigałam się drugi raz. To bardzo wymagająca trasa. Mięśnie pracują non stop i nie ma czasu na odpoczynek. Dziewczyny mocno walczyły, atakowały od początku, więc nie mogłam sobie pozwolić na spokojną jazdę - mówiła tuż po zwycięstwie Maja Włoszczowska. 

  Srebro w kategorii elita zdobyła Katarzyna Solus-Miśkowicz, która straciła 24 sek. do Włoszczowskiej. Brąz - Aleksandra Podgórska. Wśród mężczyzn najlepszy był Marek Konwa, dla którego jest to 5. złoto w karierze. Drugą pozycję na pudle ze stratą 58 sek. zajął Piotr Brzózka, niespełna 23 sekundy po nim na mecie pojawił się Jakub Zamroźniak - tym samym zdobył brąz.

  W kategorii juniorek zwyciężyła w niedzielę Patrycja Świerczyńska, za nią na mecie zameldowały się Agnieszka Szpocińska i Kinga Kalembkiewicz. Wśród juniorów-mężczyzn najlepszy był Mateusz Nieboras, srebro zgarnął Stanisław Nowak a na trzecim stopniu podium stanął Arkadiusz Mirek. 

  Mistrzostwa Polski MTB XC 2017 zorganizowała firma Poland Bike. Dyrektorem imprezy był Grzegorz Wajs - zawodowy kolarz w latach 1997-2005.

  - Mamy prawdziwe kolarskie święto. We wszystkich zawodach - amatorów, masters i innych startowało około 600 zawodników - cieszył się Wajs. A prezes Polskiego Związku Kolarskiego ogłosił, że Mistrzostwa Polski na Ursynowie były najlepszą imprezą w historii.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MISTRZOSTW POLSKI NA URSYNOWSKIEJ KAZURCE:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.1126 sekundy
  REKLAMAA2-NEONOWKA-3tygodnie-od-08-01-do-28-01-2018