REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (UD)

  Dziś drugi dzień jubileuszowych 25. Dni Ursynowa. Atrakcje wokół Kopy Cwila i na Olkówku ruszają wcześniej i będzie ich zdecydowanie więcej. O 11 rusza wielki piknik dla ursynowian!

  Od rana szykują się stoiska z atrakcjami. Na łączce Olkówek wyrosły już dmuchane zamki, zjeżdżalnie oraz miejsca zabaw. Jest też tam mała scena, na której zaprezentują się mali artyści ze szkół i przedszkoli ursynowskich.

  Piknikowe atrakcje ciągnąć się będą od Olkówka po Kopę Cwila. W alejkach parku Romana Kozłowskiego znajdziemy street-food z całego świata, watę cukrową, popcorn i inne piknikowe przysmaki. Wystawią się też organizacje społeczne z Ursynowa. Będzie okazja do spotkań m.in. z radnymi.

  Dużo o ekologii i zdrowiu

  W strefie sponsora odbędą się warsztaty ekologiczne, pokaz auta na wodór, gokarty solarne oraz konkursy z nagrodami. Ursynowian w godz. 11-18 z parkingu urzędu dzielnicy na przystanek Koncertowa 01 w pobliże miejsca imprezy wozić będzie autobus wodorowy.

  W namiocie dzielnicy będzie można własnoręcznie wybić monetę okolicznościową z okazji jubileuszu 45-lecia Ursynowa, czy zapoznać się z projektami do Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. 

  Do godz. 15 w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie można oddać krew. Również ZOZ Ursynów pokaże się na Dniach Ursynowa. W namiotach konsultacje 
  ze specjalistami od psychologii, dietetyki, położnictwa, okulistyki, fizykoterapii. Będą też badania i pomiary, porady oraz zabawa w ramach "Szpitala zabiegowego dla pluszaków".

  Swoje stoiska na pikniku w sobotę wystawi również Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”. O 11 zaprasza na spotkanie z Piotrem Nowackim, o 13 na spotkanie podróżnicze "Podróże z pazurem", o 14 z Joanną Rusinek, a o 15 na stoisku UCK zjawi się Piotr "Vienio" Więcławski, czyli znany raper. O 12, 14 i 16 odbywać się będą warsztaty robotyki.

  Na warsztaty dla dzieci, mini pokazy tanga, tańca irlandzkiego i capoeiry, pokazy sztuczek magicznych zaprasza z kolei Dzielnicowy Ośrodek Kultury "Ursynów" z Kajakowej.

  Jak zawsze duże i pełne atrakcji stoisko będzie miała Ursynoteka. Od 12 do 17 odbędą się 4 warsztaty popularnonaukowe poświęcone ceramice, dinozaurom, bursztynowi i mikroskopom oraz zajęcia manualne – będzie można zrobić kwiaty, przypinki i sowy breloczki. Tradycyjnie będzie kiermasz książek.

  Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji zaprosi do swojej sportowej strefy. Od 12 do 16 - Maraton Fitness pod okiem instruktorów. Na boisku na Olkówku trwać będzie turniej piłkarski dzieci z rocznika 2015, a od 13 piknik piłkarski.

  Miejskie Zakłady Autobusowe w trakcie pikniku oddadzą dzieciom do pokolorowania prawdopodobnie największą kolorowankę świata - o wielkości 12-metrowego autobusu. 12 metrów super zabawy! Będzie też zabytkowy pojazd MZA.

  Nie zabraknie miejskich wodociągów z zimną, orzeźwiającą wodą z beczkowozu, nikt więc nie wyjdzie z imprezy spragniony.

  A kto dzisiaj zagra wieczorem na głównej scenie Dni Ursynowa? O tym piszemy w innym artykule.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 28

  • 19
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4288 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022