REKLAMAA1 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Wreszcie coś się w dzieje w Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK. Po kilku miesiącach od rozpoczęcia robót widać pierwsze efekty.

  Park Cichociemnych przy Górce Kazurce miał być gotowy latem zeszłego roku. Tymczasem dopiero w sierpniu Zarząd Zieleni m.st. Warszawy wybrał wykonawcę - została nim firma AG-Complex, która wybuduje park za blisko 8 mln złotych. Prace formalnie rozpoczęły się w połowie września. 

  Na razie rów i drzewa

  Po niemal czterech miesiącach widać pierwsze efekty. Nie są jednak oszałamiające. Spacerowicze mogą zobaczyć jedynie długi rów wykopany wzdłuż płotu zaplecza wyprowadzającej się powoli firmy Astaldi oraz dziesiątki nowych drzewek. 

  - Wykonawca przeprowadził część robót budowlanych w zakresie alei głównej i drogi rowerowej - działania te zostaną ukończone w tym roku. Ponadto przeprowadzono już część prac ogrodniczych (porządkowanie terenu, nasadzenia drzew) - tłumaczy rzeczniczka ZZW Karolina Kwiecień-Łukaszewska.

  Atrakcji będzie jednak zdecydowanie więcej. Zarząd Zieleni szykuje dla mieszkańców nie tylko 300 nowych nasadzeń i parkowe alejki. Wybudowany zostanie również centralny plac oraz nowy plac zabaw. Do wykonania została więc jeszcze masa rzeczy. Zarząd zapewnia, że wszystko będzie gotowe na czas.

  - Realizacja wszystkich elementów zaplanowana jest do końca października 2022 roku - mówi Kwiecień-Łukaszewska.

  Co ciekawe, rzeczniczka ZZW wspomina o miejscu widokowym na zachodnim szczycie Górki Kazurki. Nie jest to jednak obiecywany taras, który w przetargu - podobnie jak serpentyna, pomnik i pawilon parkowy - został oznaczony jako opcja.

  - Na razie realizujemy zamówienie podstawowe. Chcemy ładnie zagospodarować zachodni szczyt, będzie to miejsce do odpoczynku - pojawią się ławki i nasadzenia - z którego będzie można podziwiać widoki. Taras nadal jest w planach i, jeśli w trakcie realizacji pojawią się dodatkowe środki, zostanie wykonany - dodaje Kwiecień-Łukaszewska.

  Od początku pod górkę

  W świetle perypetii, jakie napotkały inwestycję, jej start można porównać do małego cudu. Pierwsze opóźnienie park załapał już w listopadzie 2020 roku - wówczas Zarząd Zieleni mówił o 6 miesiącach. Już 4 miesiące później termin rozpoczęcia prac przesunięto na II kwartał 2021 roku. W tym momencie stało się jasne, że grudniowy termin jest nierealny.

  W międzyczasie wyszło też na jaw, że na budowę dofinansowanego ze środków UE parku brakuje jeszcze 6 mln złotych. I to na plan minimum. Na opcję “full wypas” potrzeba było jeszcze 11,5 mln złotych. Ostatecznie przetarg ograniczono do niezbędnego minimum wymaganego przez zasady unijnego dofinansowania. 

  To jednak nie wystarczyło. W ogłoszonym na przełomie maja i czerwca przetargu najtańsza oferta wyniosła prawie 7,4 mln zł. Zarząd Zieleni miał przygotowane dwa razy mniej. Na ratunek inwestycji przyszło miasto, które dorzuciło grosza. Dzięki temu udało się wybrać wykonawcę.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 37

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Rolo 8 4 miesiące temuocena: 20% 

   a kiedy w końcu zniknie bazar "na dołku"??

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ES 7 4 miesiące temuocena: 63% 

   Czy gdzieś jest dostępny projekt, który realizuje wykonawca? Często chodzę na spacer wzdłuż budowanej ścieżki i obserwuję tempo prac, które nie powala :( Z czego będzie wykonana nawierzchnia ściezki rowerowej? Na razie podbudowa z suchego betonu jest przysypana chyba zwykłą ziemią - nie wyglada to dobrze! Jedynie nowe nasadzenia są realizowane porządnie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 6 4 miesiące temuocena: 56% 

   A kiedy wreszcie będzie przedłużenie Belgradzkiej?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zet 5 4 miesiące temuocena: 42% 

   Nigdy :)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 13 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arabela 4 4 miesiące temuocena: 41% 

   Jak zdobędziesz pierścień... czyli NIGDY.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 11 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mono 3 4 miesiące temu

   Jeszcze raz: przedłużenie NIC NIE DA, bo i tak spotkacie się w korku pod Auchanem lub na zetknięciu z Puławską. Natomiast co do tekstu jw. - mam nadzieję, że ten brzydki taras na szczycie (łączący szczyty?) nigdy nie powstanie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~albert 2 3 miesiące temuocena: 75% 

   To przedłużenie Belgradzkiej pozwoliłoby odkorkować Braci Stryjeńskich i rondo Płaskowickiej/Stryjeńskich.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sdvf 1 miesiąc temu

   @albert - rondo jest zakorkowane bo ktoś nie pomyślał, że ludzie z Wilanowa będą zjeżdzali wcześniej z POW niz na Przyczółkowej. Poza tym do skrętu w prawo i w Stryjeńskich nie ma w zasadzie dużych kolejek - za to zaczęłyby się gdyby faktycznie otworzyć skrzyżowanie z Belgradzką bo pas do skrętu w prawo jest tylko jeden - a Belgradzka od stryjeńskich ma w zasadzie tylko 1 pas...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4686 sekundy
  REKLAMAA2 KuchniaAzjatycka 07.05.2022 - 06.06.2022