Wielki sukces młodego kolarza. 3 tytuły mistrza Polski w 30 dni!

07:33, 30.08.2018 Redakcja Haloursynow.pl
Skomentuj WWK WWK

Wielki sukces młodych kolarzy z Ursynowa. Miłosz Ośko - junior młodszy Warszawskiego Klubu Kolarskiego - przywiózł kolejne złoto, tym razem z górskich mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym. 16-latek w jeden miesiąc zdobył aż trzy tytuły mistrza kraju. To prawdziwy fenomen.

Miłosz Ośko trenuje od prawie 7 lat - od początku w Warszawskim Klubie Kolarskim, który ma swój rodowód i mnóstwo związków z Ursynowem.

W ostatni piątek w Walimiu koło Wałbrzycha rozegrano górskie mistrzostwa Polski na szosie w kategorii juniorów - najniższej, w której zwycięzcy otrzymują w nagrodę koszulki z orłem białym. Jak zawsze waleczny Miłosz był bezkonkurencyjny. Pokonał 107 zawodników.

- Startowała czołówka ścigających się na szosie i czołowi zawodnicy z MTB. Generalnie wszyscy najlepsi. Miłosz wyprzedził wszystkich. W związku z tym, że ścigał się dużo w MTB w Polsce i za granicą, to można powiedzieć, że wyprzedził całą czołówkę zawodników specjalizujących się tylko i wyłącznie na szosie - mówi dumny ojciec 16-latka, Witold Ośko, w wywiadzie dla serwisu sport.ursynow.pl

To już trzecie złoto, które Miłosz przywiózł z zawodów o randze krajowej. 20 lipca w Mrągowie ursynowianin wygrał mistrzostwa Polski MTB w młodzieżowych sztafetach juniora młodszego (w parze z Matyldą Szczecińską), a 11 sierpnia w Wiśle - ogólnopolską olimpiadę młodzieży MTB z rekordową ponad 3 minutową przewagą nad drugim zawodnikiem.

- Te sukcesy starczyłyby na historię 10 lat jednego klubu, a nam się udało to pozdobywać w ciągu miesiąca -mówi Błażej Maresz, prezes WWK, trener Miłosza.

Trzy koszulki mistrza w jeden miesiąc to naprawdę wielkie osiągnięcie. Znawcy tematu mówią, że Miłosz Ośko jest wielką nadzieją polskiego kolarstwa. Chłopak dopiero skończył naukę w gimnazjum, w klasach sportowych przy Koncertowej, a kompletuje medale jak prawdziwy profesjonalista.

Sierpień 2018 roku trenerzy WWK będą wspominać długo, bowiem na ogólnopolskich zawodach triumfowali też inni zawodnicy klubu. Matylda Szczecińska wywalczyła w Wiśle tytuł mistrzyni kraju z rekordową, ponad 5 minutową przewagą nad drugą zawodniczką. Junior Dominik Górak, 26 sierpnia w Walimiu wygrał górskie mistrzostwa Polski na szosie w kat. juniorskiej. Klaudia Czabok (U23) była czwarta, a jej brat Konrad (junior) zajął ósmą pozycję. Tydzień wcześniej Konrad Czabok został wicemistrzem Polski w maratonie MTB.