REKLAMAA1 DZIELNICA BUDZET 24.06.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 grudnia 2021, 09:55 komentarzy 1

  (FB/UKS "GIM 92 Ursynów" Warszawa - sekcja pływacka)

  Młodzi pływacy z Ursynowa jednymi z najlepszych w Polsce. Juniorzy ursynowskiego UKS GIM 92 popisali się na Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy i Gliwicach i zdobyli łącznie 14 medali, w tym kilka seniorskich. 

  Ostatnie dwa tygodnie młodym pływakom z Ursynowa spłynęły na zaciętej walce od medale Mistrzostw Polski. Najpierw od 1 do 5 grudnia w Bydgoszczy, gdzie udział wzięli starsi zawodnicy ursynowskiego UKS GIM 92. Potem od 10 do 13 grudnia w Gliwicach (juniorzy z rocznika 2005) i Lublinie (rocznik 2006).

  Najbardziej owocne były pierwsze zawody - Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat. Już pierwszego dnia zawodniczka UKS GIM 92 18-letnia Gabriela Herbreder zdobyła dwa medale i to za jednym zamachem. Pływaczka wystartowała w konkurencji na 100 metrów stylem motylkowym. W finale wykręciła czas 59,64 sek. Ten wynik dał jej brązowy medal w kategorii seniorów oraz srebrny w kategorii juniorów.

  Drugi dzień zawodów pływacy z Ursynowa rozpoczęli od damsko-męskiej sztafety 4x50 m stylem zmiennym. Drużyna w składzie Anna Kozińska, Maciej Konarski, Wiktor Ćwiek i Gabriela Herbreder z czasem 1 min 46,79 sek. zmagania w tej konkurencji skończyła na 8. miejscu w kategorii senior. Wynik ten dał jej jednak 3. miejsce na podium wśród juniorów.

  Nie był to jednak ostatni medal tego dnia. Niezmordowana Gabriela Herbreder zaledwie godzinę później wzięła udział w rywalizacji na 100 metrów stylem klasycznym. W kategorii OPEN w tej konkurencji zajęła 6. miejsce, ale wynik 1 min 9,90 sek. dał jej juniorskie srebro.

  Dwa dni, dwa złota

  Kolejny, trzeci dzień zawodów dla młodych pływaków z UKS GIM 92 oznaczał kolejne medale. Pierwszy tego dnia zdobyła Gabriela Herbreder. W konkurencji 50 metrów stylem motylkowym przez nieudany nawrót z czasem 28.36 zajęła 10. miejsce. Wśród juniorek okazała się jednak trzecią najlepszą pływaczką.

  Pomyłkę w pierwszej konkurencji odbiła sobie w drugiej. Herbreder wystartowała na 100 metrów stylem zmiennym. Tam nie tylko zdobyła 3. miejsce w kategorii seniorów, ale z czasem 1 min 1,80 sek. została Mistrzynią Polski Juniorów.

  Niedługo później w tej samej konkurencji wystartował Maciej Konarski. Pływak do mety dopłynął z czasem 55,48 sek. Dzięki temu w kategorii OPEN zajął 6. miejsce, natomiast wśród juniorów zajął drugi stopień podium.

  O kolejne medale czwartego dnia zawodów zadbała Gabriela Herbreder. Na dystansie 200 metrów stylem klasycznym zdeklasowała pozostałe juniorki i zdobyła drugi na tych zawodach tytuł Mistrzyni Polski. Czas 2:28.87 pozwolił jej także na zgarnięcie seniorskiego srebra.

  Piąty i ostatni dzień Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat nie mógł się zakończyć inaczej jak zdobyciem kolejnego medalu. Juniorski brąz w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym z czasem 2 min 17,81 sek. zgarnęła Gabriela Herbreder. Tym samym w ciągu pięciu dni zaciętej rywalizacji pływacy UKS GIM 92 Ursynów zdobyli łącznie 11 medali! 

  Młodsi nie gorsi

  Gdy starsi juniorzy mogli wreszcie odpocząć po wymagających mistrzostwach, w bój ruszyli ich młodsi koledzy i koleżanki. W zawodach w Lublinie udział wzięły dwie pływaczki. Konkurencja w roczniku 2006 była jednak silniejsza i ursynowskiego zawodniczki do domu wróciły bez medali. Szczęśliwsze dla ursynowskiego klubu okazały się zawody w Gliwicach.

  Pierwszego dnia Mistrzostw Polski Juniorów w Gliwicach doszło do bratobójczej walki w konkurencji na 50 metrów stylem dowolnym. Szymon Różycki i Patryk Chupka - obaj z UKS GIM 92 - szli ramię w ramię. Ostatecznie to Szymon z czasem 22.60 sek. okazał się szybszy i zdobył srebrny medal. Wolniejszy o 0,37 sek Patryk musiał zadowolić się brązem.

  Forma Szymona przełożyła się kolejny medal następnego dnia. W konkurencji 50 metrów grzbietem wykręcił 25,48 sek. i zdobył drugie srebro. Mało brakowało, a medal zgarnęłaby również męska sztafeta w składzie: Patryk Chupka, Benjamin Dziewguć, Hektor Buliński i Szymon Różycki. Chłopcy dopłynęli do mety jako trzeci. Radość nie trwała jednak zbyt długo - zostali zdyskwalifikowani za przedwczesną zmianę sztafet.

  Pozostali pływacy ursynowskiego UKS GIM 92 - mimo braku krążka na szyi - również odnieśli ogromny sukces. Podczas mistrzostw bili własne, życiowe rekordy, przy okazji bijąc te klubowe. To także stanowi o sile pływaków z naszej dzielnicy, którzy pokazali, że są jednymi z najlepszych w kraju. A z czasem może być już tylko lepiej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 27

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Stanisław Anioł 1 6 miesięcy temu

   Gratulacje dla wszystkich zawodników, nie tylko medalistów.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4644 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022