REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 czerwca 2022, 17:16 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (GIM92)

  Złoto i tytuł mistrzyni Polski przywiozła z Lublina młoda pływaczka klubu GIM92 Gabriela Herbreder. Na jej szyi podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Lublinie zawisły także srebro i brąz.

  Gabriela to utalentowana 19-latka, która od początku swojej przygody z pływaniem trenuje w ursynowskim klubie uczniowskim GIM 92 przy ul. Koncertowej. W poprzednich latach przywoziła razem z koleżankami i kolegami medale z juniorskich mistrzostw kraju m.in. w sztafetach. Dziś świętuje sukcesy głównie w kategoriach solowych. Tytuł mistrzyni Polski i upragnione złoto zdobyła w weekend w Lublinie w kategorii Open na 200 metrów stylem zmiennym, z czasem 2:17,26.

  - Poprawiłam swój rekord życiowy o 1,5 sekundy. Pokonała moją rywalkę, z którą spotykałam się na zawodach juniorskich od lat Zuzannę Famulok z Oświęcimia - mówi Gabriela.

  We własnych kategoriach wiekowych Herbeder również zdobyła podium - srebro i brąz. To dobry prognostyk na przyszłość, jeszcze przez cztery lata Gabriela będzie występować zarówno w kategorii seniorskiej jak i młodzieżowców. Chce zrobić wszystko, by otrzymać kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku.

  Jak sama mówi, jej sukcesy nie byłyby możliwe bez trudu szkoleniowców. Od marca 2021 roku trenuje z Mirosławem Małkiewiczem z UKS GIM 92 Ursynów.

  - Cieszę się, że z nim współpracuję. Trenujemy razem po 20 godzin tygodniowo. Robi niesamowitą robotę. Jest dobrym przyjacielem, mamy bardzo dobry kontakt, a to kluczowe na linii zawodnik-trener. Mówię do niego: Mistrzu! - mówi nam Gabrysia.

  Swoją przygodę z pływaniem utytułowana zawodniczka rozpoczęła już w szkole podstawowej. Mama - również kiedyś pływaczka - zapisała ją do klubu, bo dziecko nudziło się na zajęciach obowiązkowych. Dziadek Gabrysi budował baseny i pływalnie. Nie mogło więc być inaczej - wnuczka czuje się w wodzie jak ryba! 

  W GIM 92 szybko poznano się na talencie młodej pływaczki, która pierwsze szlify zdobywała pod okiem Piotra Wysockiego, a drugie u Marcina Grzejdy. Gabrieli udaje się z sukcesem łączyć pasję pływania z nauką. Skończyła liceum przy Szolca-Rogozińskiego, a do matury w tym roku podeszła "z marszu" po zakończonych poprzedniego wieczora zawodach i poszło jej bardzo dobrze. Ponieważ jest umysłem ścisłym, zamierza studiować biochemię lub bioinżynierię. I w żadnym wypadku nie porzuci pływania. Z pewnością usłyszmy o jej sukcesach jeszcze nie raz!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 39

  • 30
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ja 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Brawo! dla Zawodniczki i Trenera, piękny sukces :-)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3733 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022