REKLAMAA1_FortSluzew_od-06-02-do-28-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KS d'Artagnan)

  REKLAMA

  Szermierki z KS d'Artagnan miały fantastyczny występ na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Wywalczyły 8 medali, debiutując jednocześnie w turniejowej szabli. Ursynowskie dziewczyny zaprezentowały umiejętności i zimną krew, dzięki czemu stanęły na podium w kilku kategoriach wiekowych.

  Warszawska Olimpiada Młodzieży została zdominowana przez zawodniczki z ursynowskiego KS d'Artagnan. 7 dziewczyn zgarnęło aż 8 medali - sukces odniosły nawet podczas debiutu w rywalizacji szablistek. 

  - W szabli byłą bardzo duża konkurencja. Wystarczy powiedzieć, że walczyło 5 dziewczyn z najlepszej w Polsce dziesiątki. Dlatego medal cieszy jeszcze bardziej - przyznaje Waldemar Wróblewski, trener medalistek.

  Młodzi zawodnicy zmierzyli się w szpadzie, szabli i florecie. W pierwszej kategorii dwie dziewczyny zdobyły brązowe medale - wśród juniorek młodszych była to Sandra Kluszczyńska, w konkurencji dziecięcej zaś Matylda Lenarczyk. Sandra jest doświadczoną zawodniczką, w przeszłości zdobywała już medale na różnych imprezach, więc jej osiągnięcie nie było zaskoczeniem. Wyczyn Matyldy był dla klubu miłą niespodzianką.

  - W młodszych kategoriach jest nieco łatwiej, zawodnicy szybko się rozwijają i widać różnice między nimi. My byliśmy najliczniejszą grupą turniejową, cieszę się, że udało nam się osiągnąć taki rezultat - dodaje Waldemar Wróblewski.

  Później doszło do pojedynków szablistów. Klub d'Artagnan debiutował w tej kategorii, więc sukces cieszy jeszcze bardziej. W walce o 3. miejsce spotkały się dwie zawodniczki z Ursynowa - Alicja Rogóż i Sandra Kluszczyńska - po zaciętym pojedynku wygrała ta pierwsza i zapewniła klubowi historyczne podium.

  Na końcu walczyli szermiere posługujący się floretami. W tej kategorii klub spodziewał się najlepszych osiągnięć - tak też się stało. Wśród juniorek młodszych wysokie umiejętności potwierdziła Oliwia Arciszewska - zdobywczyni brązowego medalu Mistrzostw Polski teraz została wicemistrzynią Warszawy - srebro na konto ursynowskiego klubu.

  W tej samej kategorii brązowe krążki wywalczyły Sandra Kluszczyńska i Natalia Gondek. Wśród dzieci również dwie dziewczynki stanęły na trzecim stopniu podium - Zofia Płaza i Zuzanna Szymańska.

  Turniej odbywał się w trakcie dwóch ostatnich weekendów roku szkolnego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.138 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018