REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Osiem różnorodnych koncertów - od nut bałkańskich, przez klezmerskie, po muzykę filmową polską i zagraniczną. W tym roku podczas "Muzycznego Lata na Ursynowie" każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Cykl popularnych występów w plenerze zakończył wyjątkowy kobiecy kwartet!

  Co tydzień inny rodzaj muzyki, co tydzień zmiana miejsca. W wakacyjne niedziele ursynowianie mogli odprężyć się przy muzyce folkowej oraz klasycznej. Na scenie w parku Przy Bażantarni królowały taneczne, regionalne brzmienia, a w parku Jana Pawła II królowała spokojniejsza i szlachetniejsza muzyka dla duszy w wykonaniu renomowanych zespołów smyczkowych.

  Filmowe hity na skrzypce i wiolonczelę

  W niedzielę na ostatnim koncercie "Muzycznego Lata" zaprezentował się Vinyl String Quartet - zespół złożony z utalentowanych młodych muzyczek, które na skrzypcach, altówce i wiolonczeli zagrały przeboje światowej muzyki filmowej.

  Usłyszeliśmy kompozycje z takich filmów jak "Piraci z Karaibów", "One minute to zero", "Śniadanie u Tiffany'ego" (słynne "Moon River"). Były też utwory wybitnych kompozytorów: "Love Theme" Ennio Morricone  z filmu "Cinema Paradiso" czy "Król Lew" autorstwa Eltona Johna. Stare dawne czasy można było powspominać przy "Blue Moon" oraz motywie do filmu "Różowa pantera". Wyjątkowo w wykonaniu kwartetu Vinyl String Quartet zabrzmiały interpretacje z filmów "Misja" i "Forrest Gump".

  Jeśli dodać niezwykłą oprawę koncertu, którą przygotowała aktorka Laura Łącz, w postaci recytacji poezji oraz zapowiedzi poszczególnych utworów, to koncert wieńczący "Muzyczne Lato na Ursynowie" można uznać za udany.

  Dopisała - jak zwykle - frekwencja. W naszej dzielnicy jest wielu miłośników muzyki klasycznej prezentowanej na żywo. Stąd już w niedzielę Laura Łącz zapraszała na kolejne koncerty za rok, które - jeśli nic nie stanie na przeszkodzie - odbędą się w lipcu i sierpniu 2023 roku. A patronat medialny nad tegorocznymi koncertami sprawował portal Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kurkawodna 1 3 miesiące temuocena: 100% 

   no i fajnie! a nie jakieś rapsy..

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5485 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023