REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  "Antygona w Nowym Jorku" - Teatr Kontrapunkt (mat. prasowe)

  Andrzej Grabowski, Jan Peszek, Jadwiga Jankowska-Cieślak czy Piotr Cyrwus, to tylko niektóre znane twarze, które będzie można oglądać podczas piątego Ursynowskiego Kalejdoskopu Teatralnego. Będzie na wesoło i na poważnie, amatorsko i profesjonalnie. Prawdziwy kalejdoskop kulturalnych wrażeń!

  Tegoroczny Kalejdoskop Teatralny zacznie się Mrożkiem, a zakończy adaptacją bajki braćmi Grimm. To najlepiej obrazuje jak szeroki będzie wachlarz spektakli będzie można obejrzeć od 12 do 22 marca na Ursynowie.

  Na scenach ośrodków kultury oraz Multikina staną m.in. Andrzej Grabowski ze swoim monodramem „Spowiedź chuligana”, Jan Peszek z „Kto nas odwiedzi”, a także Maja Barełkowska, Olga Sawicka, Piotr Cyrwus i Waldemar Obłoza z komedią „Mała rzecz a cieszy”.

  Wszystkie sztuki będą biletowane, na część będą rozdawane bezpłatne karty wstępu, a na cztery przedstawienia bilety w cenie od 10 i od 20 zł należy nabyć za pośrednictwem internetu lub w kasie Dzielnicowego Ośrodka Kultury Ursynów (ul. Kajakowa 12b).

  Kontrapunkt świętuje!

  Ursynowski Kalejdoskop Teatralny rozpocznie się w tym roku w środę, 12 marca o godz. 19:00 od sztuki „Letni dzień” Sławomira Mrożka, w wykonaniu Teatru Kontrapunkt, który w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia i pojawi się na deskach Natolińskiego Ośrodka Kultury (ul. Na Uboczu 3) aż cztery razy.

  Teatr Kontrapunkt powstał w 2000 roku z inicjatywy reżysera, aktora i pedagoga Zbigniewa Bogdańskiego, który do dziś jest jego kierownikiem artystycznym. Swoją pierwszą sztukę teatr wystawił 18 czerwca 2000 roku w ursynowskim Domu Sztuki. Od 2002 roku zespół działa przy Natolińskim Ośrodku Kultury.

  Jako pierwszą w tej edycji Kalejdoskopu wystawi kameralną, pełną emocji, namiętności i napięć opowieść o przeznaczeniu, losie, fatum, które łączy (a może dzieli) dwóch potencjalnych samobójców.Reż. Zbigniew Bogdański, wystąpią: Paulina Sygnatowicz-Wiesner, Jakub Dowgird, Marcin Gwiazda, Krzysztof Kuc. Czas trwania spektaklu: 90 min. (1 przerwa).


  Kolejna sztuka w wykonaniu Teatru Kontrapunkt - „Sen nocy infernalnej” na podstawie „Noc w Valognes” Erica Emmanuela Schmitta, także w reżyserii Zbigniewa Bogdańskiego, zostanie wystawiona w piątek 13 marca o godz. 19:00.

  W opowieści o czymś więcej niż tylko o miłości, namiętności, zdradzie i zemście występują: Magda Kosmala, Maja Kubiak, Marta Leszczyńska, Paula Mazur, Maryla Murawska, Małgorzata Sokół, Katarzyna Wranka, Jakub Dowgird, Marcin Gwiazda, Krzysztof Kuc. Czas trwania spektaklu: 2h 15 min. (1 przerwa).

  W sobotę 14 marca godz. 18:00, Kontrapunkt sięgnie do sztuki Roberta Bruttea „Katana na cztery skrzydła”, żeby odpowiedzieć na pytanie o sens życia w oparciu o spotkanie kobiety po przejściach z aniołem z przeszłością. Wystąpią Paulina Sygnatowicz-Wiesner, Jakub Dowgird, Paweł Frąckiewicz. Czas trwania spektaklu: 90 min. (1 przerwa).


  Sztuką zamykającą obchody dwudziestolecia trupy, będzie „Antygona w Nowym Jorku” Janusza Głowackiego. Widzowie w niedzielę 15 marca o godz. 18:00 przeniosą się na jedną noc do Ameryki i spędzą ją w towarzystwie tamtejszych bezdomnych. Czas trwania spektaklu: 2h 30 min. (1 przerwa).

  Wstęp na wszystkie sztuki Teatru Kontrapunkt odbędzie się podstawie bezpłatnych kart, które będą do odbioru w Natolińskim Ośrodku Kultury, ul. Na Uboczu 3, od 9 marca od godz. 18:00.

  Duża scena, znane twarze

  „Spowiedź chuligana” rozpocznie cykl trzech sztuk, które zostaną wystawione w Multikinie (al. KEN 60). Monodram w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego złożony jest z wierszy Sergiusza Jesienina, jednego z największych dwudziestowiecznych poetów. Obejrzymy go w wykonaniu Andrzeja Grabowskiego w poniedziałek 16 marca o godz. 19:00. Czas trwania spektaklu: 65 min. (bez przerwy).

  Dzień później – 17 marca o godz. 19:00 – na scenie Multikina obejrzymy sztukę „Kto nas odwiedzi” Igora Sawina w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego z brawurowymi, popisowymi partyturami dla dwójki aktorów i dwiema osobowościami na scenie. W rolach głównych wstąpią bowiem Jadwiga Jankowska-Cieślak i Jan Peszek. Czas trwania spektaklu: 75 min. (bez przerwy).


  Na koniec dawka śmiechu – 18 marca o godz. 19:00 zobaczymy „Mała rzecz a cieszy” Liz Lochhead w reżyserii Piotra Jędrzejasa. Sztuka to angielski humor, amerykańskie zamieszanie, francuski urok miłosnych podchodów i włoski temperament postaci. Obsada: Maja Barełkowska, Olga Sawicka, Piotr Cyrwus. Czas trwania spektaklu: 100 min. (bez przerwy).

  Bilety na wszystkie sztuki wystawiane w ursynowskim Multikinie są do nabycia na biletyna.pl w cenie 20 zł lub w kasie Dzielnicowego Ośrodka Kultury Ursynów (ul. Kajakowa 12b).

  Ale to nie wszystko…

  W Ursynowski Kalejdoskop Teatralny zaangażowanych jest większość ursynowskich ośrodków kultury. Dlatego w czwartek 19 marca o 19:00 w Wypożyczalni nr 139 (al. KEN 21), odbędzie się „Spotkanie z książką”, na którym będzie można posłuchać o 102 latach fascynującego życia, burzliwej kariery i dramatycznych zwrotów historii aktorki Danuty Szaflarskiej.


  W tym samym czasie w Dzielnicowym Ośrodku Kultury (ul. Kajakowa 12b) odbędą się „Uciechy Staropolskie” z muzyką na żywo. „Uciechy” w reżyserii Jarosława Kiliana. Na scenie wystąpią Jarosław Gajewski, Krzysztof Godlewski, Joanna Halinowska, Lidia Pronobis, Natalia Stachyra, Maciej Wierzbicki, Maciej Zuchowicz, z muzyką na żywo w wykonaniu: Marii Pomianowskiej, Karoliny Hulbój, Wojciecha Lubertowicza, Agnieszki Szwajgier.

  Czas trwania spektaklu: 75 min. (bez przerwy). Bilety w cenie 10 zł do nabycia na biletyna.pl lub w kasie Dzielnicowego Ośrodka Kultury Ursynów.

  A w piątek 20 marca o  godz. 19:00 w Domu Kultury Stokłosy (ul. Lachmana 5) poleje się krew… i to nie byle jaka, bo „Krew Karamazowska” , na podstawie powieści Fiodora Dostojewskiego „Bracia Karamazow", w reżyserii Piotra Klingera.

  Wystawienia tej wielkiej powieści podjęli się artyści z naszego kolejnego rodzimego, ursynowskiego teatru, który działa w Domu Kultury Stokłosy - Teatru Wolandejskiego. Obsada:Tymon Kokoszka, Andrzej Kacperski, Maciej Sobstyl, Piotr Kulczycki, Błażej Dawidson, Mateusz Latopolski, Agnieszka Wrona, Joanna Krupińska.

  Czas trwania spektaklu: 170 minut (w tym jedna przerwa). Wstęp na podstawie bezpłatnych kart wstępu, które będą do odbioru w Domu Kultury Stokłosy, ul. Lachmana 5, od 18.03 od godz. 18:00.

  Na zakończenie

  Także Dom Sztuki (ul. Wiolinowa 14) zaprasza na bezpłatny spektakl. W sobotę 21 marca o godz. 19:00 zobaczymy sztukę „Spróbujmy jeszcze razy” Murraya F. Schisgalla w reżyserii Marcina Sławińskiego. To brawurowa komedia w dwóch aktach, z których każdy jest oddzielną historią, opowiadającą o perypetiach par w średnim wieku. Występują: Lucyna Malec, Marek Siudym oraz Jan Kobuszewski jako Dr Oliovski (głos).

  Czas trwania spektaklu: 105 minut (jedna przerwa). Wstęp na podstawie bezpłatnych kart, które będa do odbioru w Domu Sztuki, ul. Wiolinowa 14, od 18.03 od godz. 18:00.


  Ursynowski Kalejdoskop zakończy się w Domu Kultury Imielin (ul. Dereniowa 6) w niedzielę 22 marca, o godz. 15:00, sztuką dla dzieci – „Karczma Diabła”. Spektakl powstał na motywach bajki Braci Grimm „Stoliczku, nakryj się!” w reżyserii Zbigniewa Kulwickiego.

  Mali widzowie poznają historię pewnej zapomnianej karczmy, gdzie dziać się będą niecodzienne historie. Wszystko przez chciwych karczmarzy, którzy chcieli okraść potężnego gościa. Występują: Aleksandra Perz, Oliwia Kołecka, Beniamin Koralewski, Zbigniew Kulwicki, Witold Murański, Adam Szczerbaty.

  Spektakl dla dzieci od lat 5. Czas trwania spektaklu: 60 min. (bez przerwy). Wstęp na podstawie bezpłatnych kart, które będą do odbioru w Domu Kultury Imielin, ul. Dereniowa 6, od 18.03 od godz. 18:00.

  WSZYSTKIE IMPREZY ZNAJDZIECIE W NASZYM KALENDARZU IMPREZ NA URSYNOWIE

  W PRZYSZŁYM TYGODNIU DO WYGRANIA U NAS PODWÓJNE BILETY NA SPEKTAKLE W MULTIKINIE!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~tosia 3 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Dziś , 5 marca 2020, w Ratuszu Ursynów na KEN -ie nie było żadnej informacji na ten temat, Dotychczas były informatory kulturalne, a teraz należy kupić bilety w kasie domu Kultury w Grabowie , a nie na Ursynowie. Nie ma ulotek, książeczek -informatorów . Czy cos się zmieniło w strukturze Ratusza Ursynów ? Co się dzieje ? Z tego artykułu trudno się zorientować co gdzie i kiedy. Za dużo słów Publicystyka zamiast informacji.w Ratuszu Ursynów

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ftu 2 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Marnotrawstwo publicznej kasy na debilizm.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc 1 5 miesięcy temu

   nietypowa ocena sztuk teatralnych, chyba debilna :-)

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4131 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni—01-08—-31-08-2020