REKLAMAA1-SŁUCHMED--20-01----19-02-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 września 2019, 08:39 komentarzy 1

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Efekty sprzątania Lasu Kabackiego rok temu

  Efekty sprzątania Lasu Kabackiego rok temu (MSO)

  Rok temu setka ochotników zebrała ponad 100 worków śmieci w Lesie Kabackim. W najbliższą sobotę chcą powtórzyć wielkie sprzątanie lasu. Dołączyć może każdy – wystarczy czas i dobre chęci.  

  - Mamy jeszcze sporo do zrobienia i przyda nam się twoja pomoc! – apeluje Adam, inicjator akcji sprzątania Lasu Kabackiego. Co zmotywowało go do zorganizowania takiego wydarzenia? Sterty śmieci, które widuje codziennie jeżdżąc rowerem przez las.

  - Hasło tegorocznej edycji brzmi: nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy! A celami akcji są: promowanie nie śmiecenia, unikanie tworzenia odpadów i podjęcie wyzwania zmiany nawyków i własnych przyzwyczajeń, a także nastawienia, aby lepiej zadbać o środowisko – mówi Adam.

  Akcja będzie przeprowadzona na obszarze rezerwatu wzdłuż ulicy Żołny i Garłaczy. Jest to teren wskazany przez leśniczego – mniej uczęszczany, ale bardzo zaśmiecony. Uczestnicy będą poruszać się głównie poza udostępnionymi szlakami, w związku z tym niezbędne będą odpowiednie buty i odzież. Rękawice i worki zapewnia organizator.

  Worki ze śmieciami będą zostawione w kilku lokalizacjach, z których odbiorą je później Lasy Miejskie. Są to kosze na śmieci przy ul. Kormoranów, Dzierzby, Kolibrów, Puchaczy oraz miejsca na skraju lasu przy ulicy Żołny, Kanarkowej, Bogatki, Raniuszka i Kajakowej.

  fot. Uczestniczy ubiegłorocznej akcji (MZ)

  Podobnie jak w ubiegłym roku, do akcji przyłącza się Zielony Ursynów. - W zeszłym roku było bardzo dużo osób. Co chwilę dołączał ktoś nowy, dosłownie nie nadążałam wydawać rękawic i worków. Teraz też jesteśmy pełni chęci i gotowi do działania w sobotę – mówi Marzena Zientara, która poprowadzi jedną z grup.

  Wielkie sprzątanie lasu rozpocznie się w sobotę 7 września o godzinie 11:00. Miejsce zbiórki wyznaczono w dwóch punktach: na parkingu przy ul. Pileckiego, skąd uczestnicy ruszą w kierunku ul. Żołny (grupa pod opieką Adama, tel. 697 900 142) oraz przy ulicy Leśnej (grupa pod opieką Marzeny, tel. 731 953 595).

  Tegoroczna akcja wspiera i promuje działania Fundacji Nasza Ziemia „Sprzątanie Świata – Polska”.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Wujo Olaf 1 5 miesięcy temuocena: 13% 

   Pytanie kto nawrzucał tych śmieci? Czy aby nie ekologiczne lemingi?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2854 sekundy
  REKLAMAA2-SMB-Ursynów--31-01----29-02-2020