REKLAMAA1 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Na Ursynowie Północnym rozpoczęła się kolejna faza projektu „Łączymy Parki”. Przy Olkówku zostaną m.in. posadzone krzewy i drzewa, zasiana łąka kwietna oraz odnowiony trawnik. Z pewnością nie powstanie tu parking, o którym na widok koparek, dużo się mówi w okolicy. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym miesiącu.

  „Łączymy Parki” to projekt z Budżetu Obywatelskiego, który - jak sama nazwa wskazuje - ma połączyć Park im. Kozłowskiego z Parkiem im. Jana Pawła II. Prace w okolicach Olkówka, gdzie znajduje się popularny Jurajski Plac Zabaw trwają już od dwóch lat. W tym czasie posadzono tam kilkadziesiąt drzew, setki krzewów, przy ul. Puszczyka powstały nowe chodniki i zazielenił się skwer obok przedszkola. Pojawiły się ławeczki, przebudowano też chodnik wzdłuż boiska.

  Teraz przyszedł czas na kolejny etap przebudowy popularnej łączki, tak by stała się zielonym łącznikiem między istniejącymi już parkami. Trwają właśnie prace ziemne na Olkówku od strony bloków przy Wiolinowej. Mieszkańcy podnieśli fałszywy alarm, że "ktoś buduje parking", ale łące nic nie grozi. 

  Projekt Tomasza Wałkuskiego wyceniony na ponad 220 tys. złotych przewiduje renowację trawnika przy placu zabaw oraz między boiskiem przy ul. Puszczyka a parkingiem obok żłobka. Tam też oraz wzdłuż ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 81 posadzonych zostanie 400 krzewów.

  Od parkingu do budki z lodami, wzdłuż istniejącego ciągu pieszo-jezdnego będzie rósł żywopłot. Nie zabraknie też niewielkiej łąki kwietnej oraz nowych drzew iglastych, które w ilości 15 sztuk będą posadzone wokół placu zabaw.

  Nie tylko zieleń

  Firma realizująca projekt na zlecenie dzielnicy zbuduje również nowy chodnik, prowadzący od północnej części placu zabaw z dinozaurami w kierunku Domu Sztuki i stacji metra. Zniknąć ma też przedept przy Puszczyka 12, który zamieni się w żwirową ścieżkę.

  Oprócz tego w okolicach placu zabaw staną dwie nowe ławki z oparciami oraz pięć stojaków rowerowych.
  Na łączeniu parków skorzystają nie tylko ludzie. Owady dostaną trzy nowe hotele.

  Dzięki tym wszystkim pracom, które mają zakończyć się szybko, bo 20 listopada, teren łączący parki Jana Pawła II i Romana Kozłowskiego powoli również staje się parkiem. Aby ostatecznie móc go tak nazwać konieczne są dalsze działania. Ursynowski społecznik Tomasz Wałkuski zaplanował je w swoim kolejnym projekcie do BO na 2021 rok. Zakładał on posadzenie w okolicach Olkówka dziesięciu drzew i czterystu krzewów oraz ustawienie kolejnych pięciu stojaków na rowery. 

  Pomysł nie uzyskał jednak wystarczającej ilości głosów i nie przeszedł do realizacji. Nie oznacza to jednak, że na tym terenie nie będzie w przyszłym roku nowych nasadzeń. Dzielnica rozważa bowiem taką możliwość.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 52

  • 30
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 16
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~bodzio27 5 2 miesiące temu

   Jak park, to powinno być wydzielone miejsce na piwko. Zdrowo przecież posiedzieć sobie z kolegami na świeżym powietrzu przy zdrowym napoju.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~HannaZ 4 2 miesiące temuocena: 100% 

   Bez przerwy tylko o parku dinozaurów tak, jakby na Olkówku nie było nic innego! Trzeba sobie przypomnieć, że staraniem Agnieszki - w ramach BO - powstał tu Skrzydlaty Raj dla ptaków: nasadzenia drzew i krzewów, kamienne poidełka dla ptaków, wielki karmnik i duża tablica informacyjna o gatunkach ptaków tu bytujących lub zalatujących. Postawiono też przy ścieżce tablicę informującą o historii Olkówka. Ale zniszczyli ją wandale a Urząd nie zadbał o przywrócenie tego elementu. Jest tez na Olkówku placyk gdzie latem odbywają się koncerty fortepianowe (Chopin). Są ławki i kosze na śmieci. Dalsze zagospodarowanie i poszerzanie układu parkowo-łąkowego wg koncepcji Tomasza Wałkuskiego - to świetny pomysł. Żeby tylko to wszystko było ze sobą zgrane!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niuniek 3 2 miesiące temuocena: 25% 

   jak to to nie bedzie parkingu ? to gdzie bede swoje autko parkował ?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 2 2 miesiące temuocena: 100% 

   Przyjeżdżaj śmiało na Imielin, tutaj zieleni dużo mniej za to parkingów i nowych inwestycji dużo więcej niż na Ursynowie Północnym:-)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Joanna L. 1 2 miesiące temuocena: 68% 

   Mam nadzieję, ze bedzie zakaz jazdy na rowerach. Parki powinny byc dostepne dla pieszych, a nie do rozglądania sie, czy nas rozpedzeni rowerzyści nie rozjadą

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3426 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021