REKLAMAA1-TEFAL  01.01.2021 - 01.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Nowy chodnik, latarnie, ławki i krzewy. Tak wkrótce będzie wyglądała droga prowadząca od placu zabaw przy domu kultury w kierunku ulicy Dereniowej na Imielinie. Ruszył kolejny etap realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego “Zielona Oś Ursynowa - nowy park”.

  Trzy lata temu na nieużytkach położonych po południowej stronie kościoła św. Tomasza Apostoła przy ul. Dereniowej powstał skwerek. Wśród drzew i krzewów stanęły ławki z pergolą, stoły z krzesłami i estetyczne kosze na śmieci. Był to pierwszy etap projektu z Budżetu Obywatelskiego “Zielona Oś Ursynowa - nowy park”. Zmiany dokonane wówczas były jedynie początkiem przebudowy jaką zaplanował w tej okolicy autor projektu Mikołaj Pieńkos.

  - Przejście łączące Dereniową ze stacją metra to PRL-owski relikt. Chodnik jest w złym stanie, brakuje oświetlenia, ławek i zieleni. To sprawia, że konieczne są tu zmiany poprawiające zarówno bezpieczeństwo oraz wygodę i estetykę - mówi pomysłodawca, na którego projekt zagłosowało 1772 mieszkańców.

  Idzie nowe

  Właśnie ruszył remont 140-metrowego odcinka od placu zabaw w rejonie wyjścia z metra Imielin do budynku przy ul. Dereniowej 10. Najpierw zostanie rozebrany stary chodnik, a w jego miejsce położona nowa ścieżka o szerokości 3,5 metra. W kolejnym etapie wzdłuż alejki wykonawca ustawi nowe ławki, kosze na śmieci i latarnie.

  - Nareszcie będzie przyjemnie tędy chodzić. Bo rzeczywiście teraz nie jest najlepiej, zwłaszcza jak się prowadzi wózek z dzieckiem. Raz szeroko, raz wąsko, kostka, asfalt, wszystko pomieszane i nierówne. Poza tym to bardzo ruchliwa droga do metra i warto, żeby była wygodna i przede wszystkim oświetlona - mówi pani Julia. 

  Pytani przez nas mieszkańcy zwracają uwagę na problem, z którym borykają się od kilku lat. To bezdomni oraz amatorzy mocnych trunków, którzy upodobali sobie to miejsce.

  - Żeby to się nie skończyło jak na skwerku przy kościele, gdzie jak postawili ławeczki to przesiadują podejrzane typki. Nie pomoże remont, jak nikt nie będzie pilnował porządku. Ale z drugiej strony, niech robią, może coś się zmieni na lepsze - ma nadzieję pan Felicjan.

  Na remontowanym odcinku pojawią się również nowe nasadzenia - prawie tysiąc nowych krzewów oraz ponad dwa tysiące bylin i traw. Prace powinny zakonczyć się do 10 grudnia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 33

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~wilczy dół 4 2 miesiące temuocena: 100% 

   "~Abcd", rzeczywiście jest to ubiegłoroczny projekt obywatelski, realizowany z dużym opóźnieniem z powodów obiektywnych. Pomysł zacny niezwykle, a pogoda sprzyja...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Abcd 3 2 miesiące temuocena: 43% 

   Szczerze mówiąc wątpię by ten projekt dał cokolwiek więcej niż zarobek dla wykonawcy. Ten park wygląda śmiesznie. Na szerokości ok 10 metrów wciśnięta wijącą się alejka i ławki. Obok parking, z drugiej strony chodnik i ulica. Ale ktoś zagłosował.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wilczy dół 2 2 miesiące temuocena: 33% 

   Jakieś dziwne prace betonowo-ogrodnicze trwają przy parkingu STP Kabaty - pracownicy nic nie wiedzą...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Abcd 1 2 miesiące temuocena: 50% 

   A czy to nie jest budowa tzw. parku motyli w ramach budżetu obywatelskiego?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3375 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021