REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AKL Ursynów)

  REKLAMA

  Genowefa Patla i Urszula Kielan efektownie i efektywnie powalczyły na Mistrzostwach Polski Weteranów w Krakowie. Ursynowskie lekkoatletki zdobyły łącznie 5 złotych i jeden brązowy krążek. Już 27 lipca panie jadą do duńskiego Aarhus, gdzie wystartują w Mistrzostwach Europy!

  To były wyjątkowe Mistrzostwa Polski, bo dwie reprezentantki AKL Ursynów stawały na podium aż sześciokrotnie. Bilans końcowy imponuje - pięć złotych i jeden brązowy medal. Nasze zawodniczki były najlepsze w swoich ukochanych konkurencjach, co dodatkowo zdopingowało je przed wyjazdem do Danii. Na czym jednak polega rywalizacja weteranów?

  - Na Mistrzostwach Weteranów może wystartować każdy, kto ukończył 35 lat. Kategorie są ustawiane co 5 lat. Trzeba pamiętać, że wraz z wiekiem traci się szybkość i dynamikę, jednak lepiej jest z wytrzymałością - tłumaczy Marek Jendrych z AKL Ursynów.

  Genowefa Patla startowała w kategoriach rzutowych - oszczep, młot, kula. Najlepszy wynik osiągnęła w swojej koronnej konkurencji, czyli w oszczepie - rzut na 41,44 m. 

  - To była fantastyczna impreza, bo organizacyjnie wszystko dopięto na ostatni guzik, w sobotę sprzyjała też pogoda. Ogółem pojawiło się ok. 900 lekkoatletów, choć na mistrzostwach halowych było nas jeszcze więcej - opowiada Genowefa Patla.

  Urszula Kielan, która jest specjalistką od skoków, "poleciała" po złoto w skoku wzwyż i w dal. Do tego dorzuciła jeszcze brąz w pchnięciu kulą. Zsumowanie punktów z trzech konkurencji wywindowało ursynowską lekkoatletkę na wysoką 6. pozycję w generalce MP.

  Dodajmy, że turniej w Krakowie był ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy w Danii, które startują już 27 lipca.

  - Prosto z Krakowa pojechałam w góry. Teraz jestem pod Kasprowym Wierchem i przygotowuję się do mistrzostw - dodaje Genowefa Patla.

  20. Mistrzostwa Europy Weteranów w duńskim Aarhus potrwają od 27 lipca do 5 sierpnia. Jeśli ursynowskie zawodniczki podtrzymają znakomitą formę z turnieju w Krakowie, to możemy być spokojni o starty na szczeblu międzynarodowym.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1469 sekundy
  REKLAMA