REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Okazałe wierzby przy Wasilkowskiego nie zostaną wycięte. Nacisk mieszkańców i aktywistów poskutkował - Spółdzielnia Mieszkaniowo-Budowlana „Imielin” odstąpiła od swoich zamiarów. Drzewa czeka intensywna pielęgnacja.

  Na początku lipca władze SMB „Imielin” poinformowały mieszkańców ul. Wasilkowskiego o planowanej wycince rosnących nieopodal wierzb. Chodzi o okazałe stare drzewa w pobliżu ursynowskiego ratusza, które codziennie mijają osoby idące do stacji metra. Powodem planowanej wycinki były kwestie bezpieczeństwa. Wieść o ich możliwym usunięciu wręcz oburzyła mieszkańców.

  - Nie wiem, co mam myśleć o tych wszystkich wycinkach. Może wystarczyłoby przyciąć te suche gałęzie? Sama huba przecież nikomu nie zagraża. Przecież mnóstwo drzew jest nią porośniętych. Zdecydowanie jestem za pozostawieniem tych wierzb, bo są piękne – mówiła w lipcu pani Wanda.

  Spółdzielnia wolała jednak dmuchać na zimne. Kilka dni wcześniej podczas wichury jedna z rosnących właśnie na Wasilkowskiego wierzb zawaliła się, niszcząc przy tym 3 samochody. Pozostałe miały być zbyt duże, żeby je zabezpieczyć. Jednocześnie SMB „Imielin” podkreślała, że los drzew nie jest przesądzony – o tym zadecydować miał dopiero ursynowski urząd.

  Mieszkańcy ramię w ramię z aktywistami

  Tłumaczenia te nie uspokoiły mieszkańców. Zaniepokojeni działaniami spółdzielni postanowili skorzystać z danego im na przesyłanie uwag czasu. Do całej akcji włączyło się również stowarzyszenie Miasto Jest Nasze. 

  - Nie chcemy, aby spółdzielnia przerzucała odpowiedzialność i koszty na ratusz. Powinni sami przeprowadzić badania, a nie marnować kolejne drzewa na papier, żeby złożyć pismo o wycinkę i jednocześnie marnotrawić czas zaniepokojonych pochopnymi decyzjami mieszkańców – mówił Julian Popielarski z MJN.

  Oprócz tego aktywiści mieli pretensje do SMB "Imielin, że ta nie informuje o swoich zamiarach wszystkich mieszkańców - komunikat o planowanej wycince pojawił się tylko na klatkach bloków znajdujących się najbliżej wierzb.

  "Wierzby nie wymagają usunięcia"

  Wspólne działanie mieszkańców i aktywistów przyniosło efekty. SMB „Imielin” nie wysłała do ursynowskiego ratusza wniosku o wycinkę. Zamiast tego – zgodnie z oczekiwaniami – zleciła wykonanie ekspertyzy dendrologicznej.

  - We wrześniu wierzby przy ul. Wasilkowskiego zostały poddane specjalistycznym badaniom dendrologicznym, m.in. przy użyciu sonicznego tomografu. Ekspertyza wykazała, że badane wierzby nie wymagają usunięcia – mówi Marzena Murawska z SMB „Imielin”.

  Badania wykazały jednak, że drzewa nie są w idealnym stanie. Muszą zostać poddane intensywnej pielęgnacji. W ekspertyzie zawarto zalecenia dotyczące dalszego postępowania z wierzbami. Spółdzielnia już obiecała, że odpowiednie prace pielęgnacyjne będą przeprowadzane sukcesywnie w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 31

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kawka 8 6 miesięcy temuocena: 88% 

   Urzędnik dziś jest urzędnikiem Ursynowskim, wczoraj Legionowskim , jutro w Dawidach , a mieszkańcy dziś są i będą jutro i obywatele urzędnicy mają obowiązek im służyć, a nie robić interesy kosztem ich warunków życia.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Asia47 7 6 miesięcy temuocena: 15% 

   Ja nie po to w Warszawie mieszkam żeby mi drzewa zagrazały. Wyciąć to i parking zrobić. Prezes to mięczak.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mechladej 6 6 miesięcy temuocena: 50% 

   W tym miescie, na terenach miejskich drzewa wycina sie tylko pod sciezki rowerowe dla 2% uczestników ruchu przez pół roku. Cale szczescie, ze rowerom parkingi nie potrzebne, i tak je stawiają w przejsciu na klatkach schodowych

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legia na zawsze! 5 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Deweloper Ronson zabrał miejsca parkingowe a Spółdzielni zostały wierzby.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miasto nie jest wasze 4 6 miesięcy temuocena: 45% 

   Kto dał prawo organizacji występującej pod uzurpatorską nazwą Miasto Jest Nasze by wtrącać się w sprawy spółdzielni mieszkaniowej? Czy za pielęgnację drzew będą płacić? A za ewentualne szkody też?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~VIVAT MY 3 6 miesięcy temuocena: 48% 

   MIASTO JEST NASZE! MY WARSZAWIACY MAMY PRAWO O NIM DECYDOWAĆ, A NIE bezrefleksyjni PREZESI SM WESPÓŁ Z DEWELOPERAMI I URZĘDNIKAMI RATUSZA.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miasto nie jest wasze 2 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Decydować o czyjejś własności to czysty bolszewizm. To może ja zadecyduję gdzie i czy w ogóle masz mieszkać, jakie meble kupić, co jeść. Tak już było. A warszawiacy decydują wybierając władze miasta. W przeciwieństwie do garstki aktywistów mjn którzy sami się namaszczyli na wybranych.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mechladej 1 6 miesięcy temuocena: 40% 

   Rozwiazanie jest bardzo proste. Niech młodzieżówka mjn podpisze oswiadczenie, ze bierze na siebie odpowiedzialnosc karną i cywilną, jak sie te drzewa spierdzielą komuś na łeb.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4574 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022