REKLAMAA1 SanGiovanni 01.09.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 marca 2015, 17:00 komentarzy 34

  Redakcja haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Wilanów ruszył z budową ulicy Nowokobackiej w kierunku Ursynowa. Samą jezdnię wybuduje prywatny deweloper. Ursynów od Relaksowej zbuduje ul. Rosnowskiego. Połączenie obu dzielnic nastąpi w 2017 roku.

  Urząd dzielnicy Wilanów chwali się rozpoczęciem pierwszego odcinka połączenia z Ursynowem. Droga powstaje we współpracy z prywatnym inwestorem, który wybuduje dwa pasy ruchu do projektowanej ulicy 3KUL, rondo na skrzyżowaniu z ulicą Wiedeńską i włączy ulicę Nowokabacką do ulicy Drewny. Budowa potrwa około 3 miesięcy.

  Kolejnego odcinek, który fizycznie połączy Wilanów i Ursynów zostanie wybudowany do 2017 roku. W tej chwili trwa oszacowywanie kosztów wykupu gruntów. Dzielnica Wilanów dostała od miasta 50 mln złotych na budowę Nowokabackiej.

  Rozpoczęcie budowy Nowokabackiej zaniepokoiło autorów petycji kierowanej do prezydent Warszawy. Podpisało ją 2.151 mieszkańców Ursynowa, którzy opowiadają się za budową w pierwszej kolejności przedłużenia ul. Ciszewskiego. Radni "Naszego Ursynowa", którzy byli inicjatorami petycji, obawiają się potoku samochodów na Kabatach - auta z Wilanowa będą wjeżdżać ul. Relaksową i Rosoła lub Wąwozową do alei Komisji Edukacji Narodowej. Podobnie uważają mieszkańcy, którzy nie życzą sobie aut z okolicznych miejscowości. 

  - Nie potrzebujemy tranzytu z Góry Kalwarii pod naszymi oknami, wystarczy nam już spalin przyjezdnych z Konstancina i samochodów z numerami WPI na osiedlowych parkingach - piszą mieszkańcy Kabat w komentarzach pod naszymi artykułami o inwestycji.

  Za chwilę pojawi się połączenie Ursynowa z Wilanowem w postaci autostrady. Naprawdę, nie ma powodu, by rujnować życie kolejnym tysiącom ludzi. Wystarczy, że ci którzy mieszkaja przy autostradzie bedą cierpieć. Nie zwiększajmy ruchu w dzielnicach mieszkaniowych, tzw. rezydencjalnych, skoro nie jest to koniecznosć.

  Budowa połączenia Ursynowa z Wilanowem na Kabatach ma też swoich zwolenników.

  - Czasami wstyd mi za moich sąsiadów z dzielnicy. Wielu z was pracuje jeżdżąc po innych dzielnicach i jakoś nie ma z tym problemu, ale jak trzeba ułatwić innym życie i połączyć styczne dzielnice, to nagle mieszkacie w rezydencjach i nie chcecie ruchu pod oknami. Ogarnijcie się, bo nikt z was nie jest pępkiem świata, a Nowokabacka jest planowana od wielu lat.

  Rzeczywiście - jak informuje Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji (SISKOM) - trasa była wyznaczana we wszystkich powojennych planach zagospodarowania Ursynowa, począwszy od lat 70-tych. Została uznana za bardzo ważne połączenie komunikacyjne górnego tarasu Wisły z tarasem dolnym. 

  Co z odcinkiem ursynowskim?

  Budowa ursynowskiej części połączenia - nazwanej ulicą Rosnowskiego - nie ruszy tak szybko jak na Wilanowie. Same prace budowlane planowane są na 2017 rok. Gotowy jest projekt z 2010 roku, ale wymaga aktualizacji. Dzielnica musi wykupić też brakujący grunt - ok. 122 metrową działkę. Miasto zaplanowało na tę inwestycję prawie 5,5 mln złotych - środki zostały wpisane do Wieloletniego Planu Finansowego. Planowane uruchomienie odcinka to lipiec 2017 roku. 

  Jednocześnie rozpoczęły się prace projektowe przebudowy ul. Rosoła i Relaksowej. Ul. Rosoła od Jeżewskiego ma zostać poszerzona a skrzyżowanie z Wąwozową przygotowane na wybudowanie Rosnowskiego.

  Władze Ursynowa starają się też o przyspieszenie budowy przedłużenia ul. Ciszewskiego. W marcu miejscy radni przekazali na tę inwestycję dodatkowe 12 mln złotych. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  34Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Wiesiu 34 ponad rok temu

   "W marcu miejscy radni przekazali na tę inwestycję dodatkowe 12 mln złotych" - to jest nieprawda. Skąd te 12 mln zł?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Qwertyk 33 ponad rok temu

   W Wilanowie, a nie "na Wilanowie". Bardzo proszę o przestrzeganie tej prostej zasady. Tak samo z Ursusem, czy Wawrem... też mówimy w Ursusie, a nie "na Ursusie".

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~P 32 ponad rok temuocena: 0% 

   Połączą dwie wiochy to i słoikami się wymienią rowerowe kmioty zasilą las kabacki który już jest parkiem dla ludzi z wioch pod lasem do którego nie chodzili ale tu w mieście to przecież modnie - kupa małorolnych jełopów z co w korpo znaleźli robotę za pensje kasjerki z niemieckiego LIDLA i szpanują

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 31 ponad rok temu

   Brawo, niespotykany koncentrat zjadliwości.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Piottr 30 ponad rok temuocena: 100% 

   Mamy XXI wiek, 25 lat od upadku komunizmu, a dwie sąsiednie, dynamicznie rozwijające się dzielnice Warszawy, nieprzedzielone rzeką, górami ani kanionem nie mają pomiędzy sobą bezpośredniego połączenia ulicami ani tym bardziej, komunikacją miejską...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~yuy 29 ponad rok temuocena: 45% 

   Jestem przeciw jakiemukolwiek połączeniu Wilanowa z Ursynowem. Co z tego będzie miał Ursynów ? Więcej samochodów,spalin i ludzi w metrze. Pytanie więc komu zależy na połączeniu tych dzielnic? Odpowiedz brzmi .....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Finol 28 ponad rok temuocena: 63% 

   A nie chciałbyś się ogrodzić na tym Ursynowie? A co miało Śródmieście z budowy metra? Oni mieli wszędzie blisko, mieli bardzo dobrą komunikację a tu nagle budują metro na wieś ursnowską..

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Art 27 ponad rok temuocena: 60% 

   Finolu - argument o tyle kiepski o ile nietrafiony. 1. Kiedy powstał Ursynów, nasilenie ruchu nie stanowiło problemu dla mieszkańców Śródmieścia czy Mokotowa. 2. Budowa metra była najbardziej uciążliwa dla mieszkańców Ursynowa (Mokotów i Śródmieście były wiercone tarczami). 3. Wszystko wskazuje na to, że połączenie z Wilanowem nie będzie służyć komunikacji między dzielnicami. Nowe połączenie zostanie najprawdopodobniej wykorzystane jako tranzyt do centrów biurowych Służewia Przemysłowego i dalej na zachód, bo możliwości Wilanowskiej i Doliny Służewieckiej już dawno się wyczerpały. Podsumowując, pomimo powszechnej tendencji nie tylko Kabackiej ale również Miasteczkowo Wilanowskiej, Ursynów nie chce się ogradzać płotami tworząc jakieś getta czy kibuce nowobogackiej klasy jednak średniej. Chętnie widzimy u siebie gości, ale nie zgadzamy się na sprowadzenie Ursynowa do roli mieszkaniowej dzielnicy przelotowej.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ale 26 ponad rok temuocena: 0% 

   Finol filozof

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Finol 25 ponad rok temuocena: 67% 

   Art - problem z Ursynowem jest podstawowy - mieszkańcom nie podoba się NIC. Mają świetną komunikację - metro, mnóstwo autobusów a robią wojnę o zmianę trasy 195; robią wojnę o budowę Nowokabackiej bo chcą mieszkać w klimatycznym miejscu, bez zgiełku, hałasu a jedyna cywilizacja jaką tolerują to ich własna. WIększość z nich - jak nie wszyscy - przemieszczają się, korzystają z dóbr innych dzielnic ale swoją nie chcą się dzielić. Jakby to był ich prywatny folwark. Jest mi po prostu wstyd, że ludzie z mojej dzielnicy tak się zachowują, nie widzą nic poza czubkiem własnego nosa.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 24 ponad rok temuocena: 33% 

   Ta pseudo redakcja cenzuruje wpisy - gdzie mój wczorajszy? Prawda w oczy kole? Żałośni jesteście.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dori 23 ponad rok temuocena: 67% 

   oby w takim razie ruszyła też budowa galerii gtc, przy której ma być budowany przez inwestora fragmentu drogi!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Art 22 ponad rok temuocena: 77% 

   Jak rozumiem te 2 tys podpisów to Kabaciarze, którzy kierują się filozofią, byle dalej od mojego płotu. Blok postawiono, wprowadzili się i będą zaprowadzać swoje porządki, bo się nagle ocknęli, że ktoś wcześniej zaplanował tam drogę.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lidka 21 ponad rok temuocena: 25% 

   Ktoś wczesniej zaplanował Ciszewskiego i Płaskowickiej. To są rozsądne połączenia, bo wyprowadzają ruch tranzytowy możliwie blisko innych tras międzydzielnicowych. Po co nam korki wzdłuż całego Ursynowa?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Art 20 ponad rok temuocena: 100% 

   Nie wcześniej tylko później i nie jako połączenie dzielnic tylko ruch lokalny.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 19 ponad rok temuocena: 42% 

   Wojna lemingów. Lemingi wilanowskie v. Lemingi kabackie. Wszystkie, wyznawcy sekty Ponurego Obciachu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robert 18 ponad rok temuocena: 46% 

   Co wy ludzie gadacie z PO i IMU. Rzadzicie i ludzie was beda rozliczac. Guzial duzo robil by powstala ciszewskiego ALE wredna HGW to uwalala. Jezeli pochwalacie jej decyzje to radze wescie sobie jakis lek na nienawisc. W szczegolnosci Pan Maslowski z PO piszacy pod nickami.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Finol 17 ponad rok temuocena: 63% 

   A co konkretnie robił?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zofia 16 ponad rok temuocena: 50% 

   To porażka ta iwestycja. HGW i PO mają Ursynów gdzieś. Liczą się jakieś dziwne interesiki. Dziękujemy za zakorkowanie Kabat w przyszłości. Przynajmniej na moment budowy POW.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~damianzkabat 15 ponad rok temuocena: 70% 

   Ten ruch już na Kabatach jest. Korek w czwartek na skrócie do Powsina był od Szajnowicza... Jak będzie normalna ulica a nie prowizorka będzie możliwe puszczenie autobusu i część osób wybierze autobus zamiast samochodu co zmniejszy ruch.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Krzysztof Topolski 14 ponad rok temuocena: 57% 

   Damian z Kabat ma 100% racji - ludzie z Konstancina i z dalszych okolic i tak wjeżdżają na Kabaty - stojąc w kilometrowych korkach. A podczas budowy tunelu POW ?? Jeśli faktycznie Kabaty miałyby być odcięte od reszty Ursynowa (co wcale nie jest przesądzone) wykopem - to chyba lepiej mieć objazd przez Rosnowskiego, niz przez prywatną uliczkę Gąsek ??

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Andrzej1955 13 ponad rok temuocena: 79% 

   Rozbudowa Tesco źle budowa Lidla źle powstanie nowej ulicy źle. Zapytam się co jest dobre na Kabatach? Najlepiej ogrodzić się i nie dać się czy o to chodzi. Powalczmy o szkołę przedszkole żłobek Tych obiektów nam brakuje.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nika 12 ponad rok temuocena: 33% 

   Dlatego, że Kabaty to jeszcze do niedawna była elitarna dzielnica, ludzie tu płacili ponad 10 tys. za metr, żeby mieszkać w ciszy, zieleni i przy metrze. Skarpa jest za to pod ochroną!!! Natomiast teraz jest siekana koeljnymi ulicami przez rozwydrzonych mieszkancow Miasteczka Wilanow, którzy kupili tanio duze mieszkania na zadupiu i chcą teraz w 5 min dojezdzać do metra. Nie wystarczy im juz to że będzie puszczona do ich wioski ul. ciszewskiego i płaskpowicka. skarpa, która od lat jest pod ochroną ze wzgledu na unikatowe walory przyrodnicze (jest tam nawet 1000 letni dąb Mieszko) jest rozjezdzana. Kabaty trać, juz teraz Ursynów jest rozjeżdzaany, drogi niszczone, halas wzrósl, mieszkania tanieją. Wiec nie piszcie że Ursynów coś zyska!!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Powsinianin 11 ponad rok temuocena: 82% 

   jestem za Nowokabacką... tylko niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego Nowokabacka łączy się z Drewny a nie z Przyczółkową przy wjeździe do Powsina... ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Krzysztof Topolski 10 ponad rok temuocena: 67% 

   Prawdziwych powodów nie znam, ale może ich być kilka: zwartość obszarow przyszłej zabudowy Wilanowa, nikły ruch z Powsina na Kabaty, a najpewniej bezpieczeństwo ruchu - skrzyzowanie Rosnowskiego, Drewny i Przyczółkowej miałoby kształt pacyfy (kąt prosty pomiędzy Przyczółkową i Rosnowskiego - co rodzi ryzyko kolizji.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szecherezada 9 ponad rok temuocena: 44% 

   no faktycznie to prawda. jeżdżę ulicą Drewny do pracy i faktycznie coś się tam zaczęło dziać. biedni ludzie, którym pod takimi ładnymi nowymi domkami puszczą taką ruchliwą ulicę.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Krzysztof Topolski 8 ponad rok temuocena: 60% 

   Wiele lat temu uchwalono w mieście strategię rozwoju na kolejne lata http://www.um.warszawa.pl/site... Tam na mapie układu drogowego miasta widać połączenie przez ulicę Nowokabacką (str.27). Prezydent Warszawy który tą strategię podpisał nie żyje od 5 lat, tak więc do niego nie można mieć pretensji. Co zmieniło się od roku 2005, gdy ten dokument uchwalano, od 2012 gdy Burmistrzem był p.Guział ?? W MPZP Wilanowa Ciszewskiego jest ulic lokalną - od lat tak wpisano w studium...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Maciej Antosiuk 7 ponad rok temuocena: 60% 

   Przypomnę słowa Piotra Guziała z 19.09.2012 r. : "Zbudujmy drogę pomiędzy dzielnicami. Jakąkolwiek. Wszystko jedno, czy Nowokabacką, czy Płaskowickiej, czy tę na Osi Królewskiej. Takie połączenie jest bardzo potrzebne." http://warszawa.gazeta.pl/wars...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janko 6 ponad rok temuocena: 50% 

   Guział tak apelował i się starał, że przez 4 lata swoich rządów nie zrobił nic by powstała Nowokabacka. A wręcz przeciwnie, nowe informacje mówią o tym, że blokował budowę Rosnowskiego (przedłużenie Nowokabackiej po stronie Ursynowa) i przebudowę Relaksowej oraz Rosoła. Nasz Ursynów szedł do wyborów w 2010 na sztandarach z Nowokabacką. Potem im się odwidziało. Dlatego też mieszkańcy Ursynowa dali NU żółtą kartkę w postaci mniejszej liczby Radnych. Jak się obiecuje to trzeba potem zrobić a nie zwalać na miasto albo mówić, że Ciszewskiego lepsza... Nie okłamuje się wyborców. Co ciekawe to PO, której Ursynów też dał wcześniej żółtą kartkę teraz zabrała się za naprawę zaniechań i opóźnień ostatnich 4 i więcej lat w naszej dzielnicy. Jak widać robi to skutecznie, w przeciwieństwie to P. Guziała, który robi dużo szumu, fermentu i tyle. A potem za nic ma prawo i robi drobny przekręt w postaci zagrabienia mienia urzędowego w postaci komputera itp. Lepszy bardzo efektywny Burmistrz Kempa.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tsssssssssss 5 ponad rok temuocena: 73% 

   tęsknisz chłopcze za Guziałem?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursi 4 ponad rok temuocena: 64% 

   No faktycznie bardzo efektywny pyrus-karierowicz z Poznania!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Finol 3 ponad rok temuocena: 75% 

   http://www.fakt.pl/Nie-bedzie-...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tssssssssss 2 ponad rok temuocena: 33% 

   Finolica czyta Fakt, bhawo

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Finol 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Interesuję się losami Ursynowa, zatem przeglądam wszystkie możliwe źródła bez wyjątku. Tak robią ludzie, którzy mają jakieś zainteresowania.. lubisz sport to chodzisz na mecze, czytasz Przegląd Sportowy i strony internetowe poświęcone tej tematyce. Interesujesz się tym co się dzieje wokół ciebie, jak rozwija się dzielnica w której mieszkasz, jak radzi sobie lokalna władza - szukasz różnych źródeł. Szczególnie że media nie są obiektywne, im więcej źródeł tym bliżej prawdy. Sądziłeś, że artykułu w Fakcie nikt nie wygrzebie? PS - mam nick Finol i jeżeli masz zamiar się do mnie zwracać lub coś o mnie pisać to jego używaj.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5423 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021