REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Nadchodzi wiosna i zwiększamy własną aktywność, przedsiębiorczo zabierając się do gruntownych, wiosennych porządków. Jak posprzątać dom bez sięgania po szkodliwe chemikalia? Dlaczego warto to robić w zgodzie z naturą?

  Dlaczego tradycyjne środki czystości są szkodliwe?

  Czy wiesz, że “zwykły” płyn do mycia szyb lub podłóg może być niebezpieczny dla zdrowia? Tradycyjne środki czystości mają niestety często dość kontrowersyjne składy: mogą zawierać składniki, które niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie, np. amoniak, chlor, fosforany czy formaldehyd. Przestrzegają przed nimi również pediatrzy: dziecko, które raczkuje, ma nieustanny kontakt dłoni z podłogą, a dodatkowo wkłada palce do buzi. Nie warto ryzykować, że chemiczne składniki trafią do jego organizmu. Ponadto produkty do sprzątania mogą zagrażać środowisku – mydliny i trafiają do rzek i jezior wraz ze ściekami, podobnie jak jednorazowe chusteczki czyszczące.  Na szczęście każdy może doskonale posprzątać swój dom z poszanowaniem dla środowiska naturalnego. Wystarczy sięgnąć po ekologiczne środki czystości. 

  Zalety ekologicznych środków czystości

  Przede wszystkim są bezpieczna dla Twoich domowników, ponieważ bazują na naturalnych związkach występujących w przyrodzie. Znajdziesz w nich roślinne i mineralne składniki, łagodne dla skóry i bezpieczne dla zdrowia. Ponadto są one wolne od surowców pochodzenia petrochemicznego, toksycznych substancji zapachowych, problematycznych konserwantów i innych drażniących komponentów. Dla wielu z nas ważny będzie też fakt, że ekologiczne środki czystości nie wzbudzają szkodliwego działania na środowisko. Są one biodegradowalne, więc stosując je, zmniejszasz problem zanieczyszczeń wód, powietrza i degradacji gleb. Ich opakowania także  powstały z materiałów, które mogą być ponowne przetworzone i wykorzystane, więc spełniają podstawowe założenia idei zero waste. Oczywiście, nie musisz martwić się o ich skuteczność: dzięki zastosowaniu wysokich stężeń składników czyszczą doskonale! W dodatku korzystanie z nich jest przyjemniejsze, gdyż wyróżniają się przyjemnymi i naturalnymi zapachami. Ekologiczne środki czystości są przyjazne dla alergików i kobiet w ciąży.

  Gdzie kupić dobre ekologiczne środki czystości?

  Tak naprawdę nawet nie musisz wychodzić z domu, by żyć ekologicznie i w duchu zero waste! Renomowane drogerie internetowe, takie jak mp. https://www.drmaxdrogeria.pl/ mają ogromny wybór ekologicznych środków czystości. Odnajdziesz wśród nich płyny czyszczące do łazienek i toalet, podłóg, szyb, środki do mycia naczyń, naturalne tabletki do zmywarki czy nawet doskonałe i skuteczne proszki do prania. Pamiętaj, że czysty dom to zdrowy dom!

  Artykuł załadowany: 0.4335 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022