REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 kwietnia 2022, 13:01 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. organizatora)

  Najwyższa pora żeby zebrać owoce pracy na treningach i powalczyć o medale. Trwają zapisy do kolejnej edycji Biegu SGGW rozgrywanego na Ursynowie. Impreza odbędzie się już 15 maja.

  Tak jak na wiosnę wracają ptaki, tak na tradycyjny wiosenny termin wrócił też bieg rozgrywany na Ursynowie. W tym roku dzielnica obchodzi symboliczny jubileusz 45 lat od momentu, gdy pierwsi mieszkańcy otrzymali klucze do mieszkań w bloku przy ul. Puszczyka. Jest więc okazja do świętowania na sportowo.     

  Uczestnicy będą mieli szansę sprawdzenia się na przełajowej trasie liczącej ok. 5 km po terenie "Starego Kampsusu" SGGW. W programie znajdą się też biegi dla dzieci na dystansach od 200 m do 1 km - w zależności od rocznika.

  - Cieszymy się, że nasz bieg wraca na swój termin, bo jesienna data była nieco związana z ograniczeniami i brakiem możliwości organizowania zawodów. Wierzymy, że frekwencja i pogoda dopiszą, a uczestnicy liczne stawią się starcie. Nasz bieg jest dobrą odskocznią od walki o rekordy podczas biegów ulicznych, ale też możliwością sprawdzenia się. Biegi przełajowe mają swój unikalny charakter i jeśli ktoś nie próbował, to jest do tego okazja - mówi Artur Słomka, organizator imprezy.

  Bieg SGGW na głównym dystansie w zeszłym roku ukończyło 171 osób. Obsada była bardzo mocna, a zwycięzcami zostali maratończyk Dariusz Nożyński z czasem 17:27 i studentka SGGW - Aleksandra Płocińska z wynikiem 18:45. Nie tak dawno biegaczka brała udział też w Akademickich Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Portugalii.

  - Niestety w tej edycji mnie zabraknie ze względu na starty na bieżni. Samą imprezę wspominam jednak bardzo pozytywnie, bo trasa była super przygotowana, a bieg potraktowałam jako sprawdzenie formy przed mistrzostwami Polski. Wyszło bardzo dobrze, bo zajęłam 3. miejsce open. Biegi przełajowe są na pewno mniej popularne od biegów ulicznych. Jednak wydaje mi się, że z biegiem lat jest coraz więcej wydarzeń popularyzujących przełaje – mówi Aleksandra Płocińska.

  Zapisy na Bieg SGGW 2022 trwają do 11 maja lub do wyczerpania miejsc. Limit uczestników w biegu głównym wynosi 400 osób, a w biegach dzieci 150. Wpisowe wynosi 30 zł za bieg główny i 20 zł za biegi towarzyszące. Na wszystkich uczestników czekają pamiątkowe medale.

  W ramach rywalizacji rozegranie zostanie też trzeci rzut Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w biegach przełajowych. Organizatorzy przewidzieli również klasyfikacje dla najlepszych mieszkańców Ursynowa oraz dla najlepszych studentów, pracowników i absolwentów SGGW.

  Start biegu głównego nastąpi 15 maja o godzinie 13:30. Wcześniej rozegrane zostaną biegi dla dzieci. Biuro zawodów czynne będzie od godzinny 10 i znajdować będzie się na terenie starego kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przy ul. Nowoursynowskiej 166.

  Zapisy trwają na stronie: http://azs.sggw.pl/biegsggw/

  Harmonogram zawodów:

  15 maja 2022 (niedziela)

  • 10.00 – 11.30 – biuro zawodów, odbiór pakietów startowych biegi dzieci
  • 10.00 – 13.00 – biuro zawodów, odbiór pakietów startowych bieg główny
  • 12.00 – Start biegu dzieci z rocznika 2015 i młodszych (dystans ok. 200m)
  • 12.15 – Start biegu dzieci z roczników 2010-2014 (dystans ok. 400m)
  • 12.30 – Start biegu dzieci z roczników 2005-2009 (dystans ok. 1km)
  • 13.00 – Dekoracja najlepszych w biegach dzieci
  • 13.30 – Start biegu głównego na dystansie ok. 5 km (trasa o charakterze przełajowym)
  • 14.15 – Dekoracja zwycięzców biegu głównego

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mieszkaniec Imielina 1 3 miesiące temuocena: 100% 

   Niedawno władze tej uczelni głosiły, że na stary kampus nie wpuszczą ludzi bo go zadepczą i zniszczą rezerwat, więc pozamykają furtki. A teraz wpuszczają tłumek biegaczy - oj ktoś chyba oszukuje.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4348 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022