REKLAMAA1 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (WTW)

  Wiosłowanie na Ursynowie! Już za kilka dni uczniowie ursynowskich podstawówek będą mieli szansę zawalczyć o tytuł Tytana Warszawy. 

  Wydawałoby się, że do wiosłowania potrzebna jest przede wszystkim woda. Nic bardziej mylnego. Wioślarstwo można uprawiać także na suchym lądzie. Służą do tego specjalne maszyny zwane ergometrami. Już za kilka dni ursynowscy uczniowie będą mogli je wypróbować. Przede wszystkim jednak zawalczą o szansę na tytuł Tytana Warszawy. 

  - Zabawa polega na tym, że dzieciaki ścigają się na ergometrach, które imitują pływanie łodzią wioślarską. Mają za zadanie przepłynąć jak najdłuższy dystans w czasie 1,5 minuty - mówi Zuzanna Opolska z Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, organizator zawodów.

  Zabawa, emocje, talent

  Będzie to już ósma edycja imprezy. Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie to jedno z najstarszych wciąż funkcjonujących towarzystw sportowych w Polsce - w przyszłym roku będzie obchodzić swoje 145-lecie. Walka o tytuł Tytana Warszawy to sposób na kultywowanie tego niegdyś bardzo popularnego, a dziś nieco zapomnianego i niedocenianego sportu, jakim jest wioślarstwo. Dlatego  organizatorzy liczą na jak największą liczbę uczestników. 

  - Im więcej dzieciaków, tym większa zabawa, więcej emocji i więcej talentów do odkrycia. Przykładem jest Piotr Płomiński, który zdobył tytuł Tytana Warszawy w 2016 roku, a dziś jest młodzieżowym mistrzem Europy. Więc pod względem sportowym impreza faktycznie procentuje - mówi Zuzanna Opolska. 

  fot. WTW

  Chętni wciąż mogą zgłaszać się do dzielnicowych eliminacji. W zawodach mogą wziąć udział uczennice i uczniowie klas 5-8. Wystarczy poprosić nauczyciela lub rodzica, by do 21 listopada - gdyby ktoś nie zdążył, można próbować po tym terminie - przesłał zgłoszenie i zgodę na udział dziecka w imprezie na adres wtw@wtw.waw.pl. W eliminacjach na Ursynowie mogą wziąć udział tylko uczniowie ursynowskich podstawówek. 

  - Uczestników dzielimy klasami, oddzielnie startują chłopcy i dziewczynki. Zawodnicy, którzy zajmą pięć pierwszych miejsc z danego rocznika, przechodzą dalej do Wielkiego Finału - mówi przedstawicielka WTW. 

  Wielka nagroda

  Przed startem uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się ze sprzętem oraz odpowiednio się rozgrzać. Na koniec eliminacji będzie jeszcze uroczystość, podczas której rozdane zostaną medale i puchary.

  Oprócz klasyfikacji indywidualnej jest także klasyfikacja szkół. Na najlepszą szkołę czeka nagroda - własny ergometr. Aby ją zdobyć, uczniowie danej szkoły muszą przepłynąć łącznie jak najdłuższy dystans. Dlatego im ich więcej, tym większe szanse na zwycięstwo. 

  Ursynowskie eliminacje do Wielkiego Finału Tytana Warszawy odbędą się w środę, 23 listopada w hali UCSiR przy ul. Dereniowej 48. Zabawa rozpocznie się o godz. 9:30. Organizatorzy zachęcają, by przyjść pół godziny wcześniej, żeby odpowiednio się przygotować. Natomiast Wielki Finał odbędzie się 14 grudnia w Szkole Podstawowej nr 85 im. Benito Juareza przy ul. Narbutta 14.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Nauczyciel 2 11 dni temuocena: 75% 

   No super, organizują imprezę w godzinach gdy uczniowie są w szkole! Kto mądry klepnąl taki termin?

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • next_door_neighbour 1 11 dni temuocena: 17% 

   Jak był czas na strajki nauczycieli i można było wyrobić się z programem nauczania to też znajdzie się czas na wycieczkę szkolną… Super inicjatywa oby takich więcej!

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4313 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022