REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 marca 2019, 09:02 komentarzy 1

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Dorota Krzemińska (trzecia od lewej) z zespołem L'Estro Cantando

  Dorota Krzemińska (trzecia od lewej) z zespołem L'Estro Cantando (mat. prasowe)

  Czterech dyrygentów i ponad 60 muzyków spotka się w najbliższą niedzielę, aby wspomóc swoją przyjaciółkę, dyrygentkę Dorotę Krzemińską walczącą z nowotworem kości. Koncertowi „Wiosna dla Doroty” będzie towarzyszyła kwesta na leczenie chorej artystki.

  Warszawskie środowisko muzyczne postanowiło połączyć swoje siły i wystąpić wspólnie podczas koncertu charytatywnego. W trakcie występu zbierane będą środki finansowe na leczenie dyrygentki Doroty Krzemińskej.

  Artystka jest niezwykle aktywną absolwentką Wydziału Dyrygentury Chóralnej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. W 2014 r. założyła zespół wokalny L'Estro Cantando, którego jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym. Zespół pod jej kierunkiem w 2017 r. otrzymał Grand Prix na I Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Mikołaja Zieleńskiego w Łowiczu.

  Jest również asystentką dyrygenta Chóru Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie - Medicantus. Współpracuje także z chórem Amici Canentes Towarzystwa Przyjaciół Chóru UW oraz Chórem Ad Hoc działającym przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

  Od listopada, w związku z chorobą raka kości, straciła możliwość prowadzenia zespołów - przez prawie 2 miesiące leczyła się w kilku warszawskich szpitalach i obecnie jest pod opieką domowego hospicjum. Aby mogła powrócić do normalnego funkcjonowania potrzebna jest jej specjalna rehabilitacja.

  Dlatego o pomoc dla niej zwracają się warszawscy muzycy. W niedzielnym koncercie wezmą udział dyrygenci: Beata Herman, Jerzy Sawicki, Zbigniew Tupczyński i Joanna Krejzler, którzy poprowadzą zespoły wokalne i chóry: Grupa wokalna L’Estro Cantando, Chór Medicantus, Chór Amici Canentes, Zespół Wokalny Ars Chori, Zespół Wokalny Canta Rhei, Grupa wokalna Nihil Novi i Zbigniew Tupczyński, Krzysztof Łazutka – organy. Całość poprowadzi Marcin Kumosiński.

  W programie zaplanowano utwory muzyki klasycznej kompozytorów polskich i zagranicznych.  Wśród polskich usłyszmy m.in. Dobranoc, Głowo Święta czy Już się zmierzcha, w z zagranicznych O Crux Ave, La terra, che dal fondo, The Silver Swan czy Morning Star.

  Koncert odbędzie się w niedzielę, 31 marca o godz. 19:00 po mszy św. o łaskę zdrowia dla Doroty, w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego (al. Komisji Edukacji Narodowej 101).

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Marek 1 4 miesiące temu

   Brawo! Świetna sprawa! Tylko dlaczego pan Kumocinski prowadzi?...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3055 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019